Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
17. júl 2011

@katy1979 tato je uzasna, krasna 🙂

jakelina
17. júl 2011

@anibas ty jsou nádherné a fakt smekám.
Ostatní na stránkách zpět jsme olajkovala a jsou všechny nádherné. Nebudu už všechny jmenovat. 😉

daducha
17. júl 2011

@anibas nádherné a este ked povies ze aj ta flasa je robena tak fakt padnem na zadok 😀

jakelina
17. júl 2011

@daducha taky jsem si říkala, že ta flaška je asi opravdová a jestli ne, tak prodávám všechny pomůcky co mám na dorty a začnu dělat klobásy 😀 😀 😀

weirdo
17. júl 2011

@vlada111 - dakujem, cervenu aj zltu mam. Miesas ich este pred zmiesanim s hmotou? Alebo davas do hmoty a potom pridavas tu ktoru farbu? Kujem a krasna postavicka, a viem, aj torta bola 😉

weirdo
17. júl 2011

@reruna - nie nie, kupujem WI, ale vdaka 🙂

adrianai
17. júl 2011

ahojte babenky, krásne tortičky opäť pribudli 🙂 mám otázočku - teraz budú mať v lidli akciu na marschmallows : http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/... , dajú sa na mmf aj tieto použiť? lebo že sú na barbacue 😀 ďakujem 😉

eliska22
17. júl 2011

@adrianai jasné dajú 😉 ja som s nimi veľmi spokojná, nemusím umývať, len do nich treba pridať viacej vody a aspoň ja ich mám dlhšie v mikrovlnke 🙂

vlada111
17. júl 2011

@weirdo Ďakujem pekne za pochvalu 🙂 . Miešam ich už do hmoty. Ja si dávam gelovku špáratkom do hmoty. Pri tej telovej je štipka červenej a o niečo menšia štipka žltej. Musí to byť skôr do ružova, inak by to bolo oranžové. Žltú dávam len na oživenie ružovej.

ikula2
17. júl 2011

@anibas ta snehulienka 😲 😲 uzasne, prosim ta je aj na niecom napichnuta?

zuzana124
17. júl 2011

@anibas tortičky sú prekrásne, radosť sa na nich pozerať 🙂

lussy23
17. júl 2011

@anibas - prekrásne tortičky. Tá fľaša je skutočná?

mizulienka
17. júl 2011

@cigaretka5 uz som pisala, ze nebudem reagovat na diskusiu o cene....ta cena torty nie je iba o vstupnych investiciach ako pises (o tej kozenej sedacke) my tieto investicie mame pri kazdej torte, pri kazdej jednej torte vkladame najdrahsiu investiciu akou je nas cas a toho casu ozaj nie je malo...to co spominas, ze mame vstupne investicie a ze aj ty si take mala...len malokedy si cukrarky zahrnuju do ceny torty este aj cenu pomocok a nehovorim uz vobec o opotrebovani tychto pomocok, co si cukrarne uctuju....samozrejme okrem ostatnych veci...
v kazdom pripade kazdy ma moznost vybrat si, ci si objedna tortu u cukrarky alebo v cukrarni, kde je cena mozno 2-3 nasobna a kvalita zarucena?????

anjelicek26
17. júl 2011

Dievcence zasa mam otazocku, chcem spravit nieco taketo na utorok

http://www.tortyodmamy.sk/user/11651/images?pag...

Ako spravim take pravidelne pasiky???? Ja teda nechcem vyzerat neschopne, ale rukou - to asi v zivote nebude take rovne, ci??? Je na to nejaky trik?

anibas
17. júl 2011

ďakujéém
@lussy23 - áno, to si objednala jedna manželka pre manžela na 40-ku, ktorú sa rozhodol oslavovať s kamarátmi na chate namiesto v kruhu rodiny 😀 😀 😀

anjelicek26
17. júl 2011

Teda myslim taku tortu pasikavu s ruzickami uprostred a pasikami po bokoch...ten link neda presne na tu tortu... ale v spodnom rade druha zlava...please tip, nech to nevyzera, ako keby to modelovala moja 5 rocna dcera 🤐

katulkaaaaaa
17. júl 2011

@mizulienka ja mam taky pocit ze tu zbytocne niekto drazdi...baby nerieste to,my si svoju pracu cenime a komu sa nepaci nech si upecie sam doma a pochopi...cize koniec debatam aj tak sa nedohadame 😉
ked si teraz zoberem ze idem robit tortu na krst ,cena bude cca 25eur ...a len formicka na babetko ma vysla 16eur 😕 no snad sa mi to casom vrati,uvidime

anibas
17. júl 2011

@ikula2 ona sedí na pníku, ktorý tvoria čokoládou zlepené piškoty a obalené v PDT 😉

mizulienka
17. júl 2011

dievcence chcem sa spytat, ked robite torty na spolocnu oslavu...ako to riesite, robite z jednej okruhlej torty ako keby dve, alebo peciete dve torty?
mam na mysli take, ze z okruhleho korpusu som videla urobene dve slzy, ako sa to robi? ako to vykrojite?

lusil2005
17. júl 2011

@mizulienka neries to. tiez som sa nasmiala pri tom ze zauctujeme cenu pomocok do ceny torty 😀 nehovoriac o tom ze plastova formicka ma asi o trosku mensiu zivotnost ako kozena sedacka... a novu kuchynsku linku urcite nikto do ceny torty nezarata. ani prvemu, ani patdesiatemu zakaznikovi...

lusil2005
17. júl 2011

@mizulienka ja som take este nerobila, ale na tie slzy su rafiky. tiez sa na ne chystam, su krasne!!!

ikula2
17. júl 2011

@anjelicek26 neviem ci myslis tu bielu s ruzovymi pasmi, ale cela je potiahnuta a potom tie pasiky si vyrez podla pravitka, ja pouzivam stale pravitko

anjelicek26
17. júl 2011

@ikula2 - jj tu myslim 😵 . nebudu tie hrany take ostre, teda tie pasiky? Rezes to nozikom normalne? Nemali by byt gulate - alebo aspon hrany zaoblene? Ci to potom dotvarovat rukou? Nechcem to mat sikme, to je vsetko 🙄 😅

mizulienka
17. júl 2011

@lusil2005 vsetci moji znami sa ma pytaju, kto robil taku krasnu polovnicku tortu, vsetci su z toho pif paf 😀

ikula2
17. júl 2011

Tak dnes som dostala prvu taku nie pozitivnu reakciu na tortu. Robila som ju pre moju znamu na krstiny jej sestry a hovorila mi ze oni nemaju radi plnkove. Ale urobila som klasiku co sa tyka mnozstva plnky a korpus bol o cosi vyzsi ako robievam, takze viac korpusu ako plnky. A ked som sa spytala ako boli spokojni, tak ze im bola velmi plnkova ☹ , ze nemaju taku radi, ze oni by pristali aj bez plniek 😝 . Tak som taka mierne sklamana, ale asi vzdy sa najde nejaky zakaznik, ktoremu sa neulahodi. Manzel to zhodnotil tak ze naco chcu tortu ked nemaju radi zakusky.

anjelicek26
17. júl 2011

@ikula2 - nikdy neulahodis vsetkym, moja rodina zasa lubi krem, im treba co najmenej korpusu 😅

ikula2
17. júl 2011

@anjelicek26 neviem nikdy mi to nenapadlo ze to bude ostre, normalne nozikom, pozeram aj na inych fotkach myslim ze to uz nejako neuhladzuju tu hranu, ale ak sa ti to bude zdat ostre tak ju mozes jemne prejst prstom

lusil2005
17. júl 2011

@mizulienka 😅 to fakt??? 😀 keby si vedela aka som rada ze sa tak paci!!!!! ze ta niekolkodnova namaha a vymyslanie a stresy stali za to! 😀

lusil2005
17. júl 2011

@ikula2 mali hned povedat ze chcu babovku 😀

anjelicek26
17. júl 2011

@ikula2 - jj tak vyskusam tak, je to len Saske do skoly, maju v utorok posledny den a potom konecne prazdniny, chcem dat malinovy krem, snad bude tym krpcom chutit. A potom het na 6 tyzdnov na dovolenku, uz teraz sa desim balenia 🤐