Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuba
6. sep 2011

@anibas Myslím, že Danka písala, že je len 2 poschodová.

@vlada111 Inak tá tyrkysovo bielo čierna je nádherná, len fakt si neviem predstaviť ako sa kto zahryzne to toho vysokého poschodia.

@dm1 A na 3 poschodovú sa nenechali ukecať nech to teda už vyznie krajšie?

katulkaaaaaa
6. sep 2011

@kiya vide ti na celu tortu dva krat naplnis a este aj potres tortu,kludne pod potah ale nezabudni cca na dve hodiny dat vytuhnut do chladnicky az potom potiahnut mmf

dm1
6. sep 2011

@anibas presne ako zuba pisala ma to byt len 2-poschodova a 3-ku nechcu tak neviem.... no uvidime nejako sa s tym popasujem. ale ten vodopad bude len taky jemny nie nejako extra mohutny. Tiez som rozmyslala ako to upevnim aby torta nebola ako rešeto dopichana a napadlo ma dat taky sulok potahovky od vrchu dole a do toho to pichat.. mensie budem davat do kyticiek a ruze budu na sparatku. no som zvedava ako toto dopadne 😖

monnaa
6. sep 2011

@broucek2 - jéj, no ja som už včera si nevidela od únavy 😝 , OK, takže práškové farby rozpustiť , asi blbá otázka, môžem to rozpustiť aj v slivovici ?
@mia1111 - ten marcipán som videla v Bille, je to v takom menšom sáčku, pripadá mi to ako "cesto", ktoré treba len rozvaľkať , len návod tam nebol, na sáčku napísané " marcipán " . No farby zatiaľ nemám, ale plánujem ísť do drogérie ako mi tu dievčatá poradili. Nemám však predstavu, ako tie farby primiešam k tomu hotovému marcipánu 😒

anibas
6. sep 2011

@dm1 vidíííš - dobrý nápad

anibas
6. sep 2011

ja mám tiež problém: tortu futbalový dres s ovocím do 2 kg!!! to ako mám upiecť ??? zase sa my zvýši korpus - už mám plný mrazák - musím urobiť kokosové guľky s punčoviny 😠 😠 😠

anibas
6. sep 2011

@monnaa áno - problém je len biela farba v žltej slivovici 😀

dm1
6. sep 2011

@anibas jeeemine to preco take zakazky beries 😝 . Ja take len ozaj pre dobrych znamych inak nee. A este s ovocim ved to bude strasne prtava torta 😕

anibas
6. sep 2011

@katulkaaaaaa chladničku mám len svoju - mám americkú - samsung - ďalšiu neplánujem, pretože s tortami o rok končím, ked nastúpim po MD do práce 😉
ja veľmi nevarím, tak viem strčiť do chladničky aj 4 normálne torty

anibas
6. sep 2011

@dm1 kolegyňa - už brala 2 torty a dalšia objednaná o týždeň - bóóže ja som taká blbááá 😅 😅 😅

anibas
6. sep 2011

@dm1 tvoja vysoká - moja miniatúrna 😀 😀 😀

anibas
6. sep 2011

nevideli ste niekde takúto vykrajovačku ? je to cena do súťaže na dortománii.cz

mia1111
6. sep 2011

@monnaa - farbu - prášok rozrob do trošky alkoholu, potom nanes po troške na hmotu a premies, aby sa farba dostala na celú hmotu. Podľa potreby pridáš viac farby, zasa dobre premies

mizulienka
6. sep 2011

@anibas jeezinku vcera som presne taku niekde videla, pockaj musim porozmyslat, co som to pozerala.

mizulienka
6. sep 2011

@anibas aha presne tam, co dala @mia1111

dm1
6. sep 2011

@anibas len moja vysoka bude aspon vazit ako tvojich 5 prtavych tusim 😀. Take male to ja na figu lebo rovnako ich treba vyzdobit ako velke aj sa s nimi "pohrat" a potom na vahu to vychadza veru velmi chabo 😝

dm1
6. sep 2011

baby budete z toho MMB objednavat nejako hromadne? oplati sa to tak viac?

monnaa
6. sep 2011

@mia1111 - vďaka, skúsim to takto 🙂
@anibas 🙂 🙂 🙂
baby, vy ste také zlaté, že tu máte so mnou strpenie....

anibas
6. sep 2011

@monnaa keby si sa vrátila o 1,5 roka dozadu v tejto téme - uvidíš koľko mojich otázok by si našla 😀 😀 😀 😀

anibas
6. sep 2011

@dm1 je to na figu tu na východe - a každý mi vraví začni podnikať s tortami 😝 😝 😝 - uuuurčite 😀 😀

adka_praha
6. sep 2011

ahojte...
zohnala som konecne kukuricny sirup, tak som sa vrhla na pokus o cokoladovu potahovku... prvy pokus, ale islo mi to na prvy raz lepsie ako ked som skusala prvy raz mmf... 😅 aj tak to vyzera strasne, ale sak to postupne vychytam... 😅

reruna
6. sep 2011

@adka_praha pěkná, jak se ti s tím potahovalo, já jsem to jednou zkoušela a moc se mi to drobilo, asi to chělo přidat toho sirupu ještě, nešlo mi to rozválet a pak to popraskalo. Jo a taky mi to pak na dortu strašně ztvrdlo a nešlo to krájet

anibas
6. sep 2011

@reruna presne aj mne :((((

bzucinka2
6. sep 2011

@anibas no paradna zakazka, ale ja verim, ze ty ju krasne zvladnes a bude suprova 🙂

adka_praha
6. sep 2011

@reruna toto je druhy pokus o potahovku, prvy skoncil v kosi presne prete, ze sa to nedalo rozvalkat a praskalo to jak slak... a tento druhy pokus, no trvalo mi to ovela dlhsie, kym som to rozvalkala, ked to porovnam s mmf, ale podarilo sa... potahovalo sa to celkom v poho... cakala som vacsie peripetie, no kazdopadne to nevyzera kto vie ako, resp. strasne, ale tak nabuduce uz budem vediet, co od toho ocakavat, tak snad to bude lepsie... kdesi som citala, ze do toho este pridavaju v 5 cl vody rozrobenych 50 g krystaloveho cukru... tak to aj s tym vyskusam nabuduce... 😕

adka_praha
6. sep 2011

@reruna jaja a snad to rozkrojim... 😅 je to dost tenunka vrstva, tak uvidim, potom dam vediet, ci som na tom noc nezlomila... 😅

adrianai
6. sep 2011
broucek2
6. sep 2011

@monnaa v jakémkoli. Nejlepší je teda vodka, ta nemá příchuť

reruna
6. sep 2011

@adka_praha a jakou čokoládu jsi použila, já na vaření z Lidla, tak možná proto to bylo i tak tvrdé?
@anibas jé přesně tuhle vykrajovačku jsem si objednala z toho mmb za pár korun - mia1111 dávala odkaz
@adrianai no tak to je o polovinu dražší, než na tom mmb - přitom to vypadá stejně, težko říct, jestli jde o originál a padělek, to bysme museli porovnat oba ty výrobky a jejich čárkové kody...