Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
8. apr 2013

@pristela dobre zavolám ti, len idem tam doobeda bojím sa, aby som ťa nezobudila. O koľkej vstávaš?

aduskatt
8. apr 2013

@luciahromadkova Dakujem🙂) uz sme sa dohodli, co a ako, len potrebujem zistit, ci ten sacharin nieco urobi s korpusom. Nevies nahodou?🙂

pristela
8. apr 2013

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 nechci vediet 😀 😀 😀 nevadi kludne volaj

lamps
8. apr 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 ja tom musím ísť len doobeda, lebo poobede nestíham. A dúfam, že ona tam bude mať ten patchwork, potrebujem ho na tento týždeň na tortu.

lamps
8. apr 2013

@pristela ak ju nebudú mať, ani ti volať nebudem, nechám ťa snívať sladké sny. To len ak by ju mali, aby si sa vedela zariadiť

borja
8. apr 2013

@martuli korpusy sú podľa dadky212 z https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ - univerzál piškótové cesto + do dvoch korpusov sme pridali kakao a do ďalších dvoch višnový sirup,vodu a trochu cukru.

luciahromadkova
8. apr 2013

@aduskatt nie to ti neporadim, nepiekla som este takuto tortu

aduskatt
8. apr 2013

@luciahromadkova to, ze ani ja🙂) tak to bude metodou pokus-omyl😀D hadam to nebudem musiet vysmarit do kosa🙂

luciahromadkova
8. apr 2013

@aduskatt hm asi tak, ak by to nevyslo pís prepisem ti ten recept...

aduskatt
8. apr 2013

@luciahromadkova tak ak mozem poprosit, pre istotu...peciem az o dva tyzdne, ale nech teda mam.staci mi korpus, ostatok uz mam porieseny🙂) kujeeeeeeeeeeeem

sisix
8. apr 2013

@vecernicci tu je foto a moc dekuji

wera.g
8. apr 2013

ahojte ženuškyyy 🙂 pridávam moju dnešnú, rozlúčka so zimou, už žiadne snehové vločky nechcem ani len vidieť do novembra 😀

nika1985
8. apr 2013

baby prosim cez aku stranku davate robit jedle fotky a kolko to cca tak trva. Dakujem

viera6
8. apr 2013

@mariann2 prosím ta, keď dávaš do kopy nejaké dieliky a po 12hod to máš spojit drží to,ked to budem lepit vodou?

adrika202
8. apr 2013

Pomoooc,zadanie torta pre zlatníka,zlatá tehlicka,audi A6 a zlate šperky...a teraz babo rad 🙂

aduskatt
8. apr 2013

@nika1985 www.jedleobrazky.sk mala som to doma za dva dni

vecernicci
8. apr 2013

@sisix normálně upeč korpus a ještě jeden menší, ze kterýho vyřízneš uši, trošku zaoblíš hrany a je to, pomažeš krémem, zahladíš nalepíš očka a nos a je to 😉

sisix
8. apr 2013

@vecernicci diky moc za radu. Si zlata 🙂

nika1985
8. apr 2013

@aduskatt dakujem pekne

nika1985
8. apr 2013

@aduskatt akurat to pozeram prosim ta aky je rozdiel medzi tenka alebo hruba deluxe?

jaja555
8. apr 2013

@mamina1978 krásnučké, sladké privítanie jari 🙂 😉 🙂

jakelina
8. apr 2013

@wera.g suprácký je, postavička skvělá

wera.g
8. apr 2013

ďakujem veľmi pekne, moc sa teším, že sa ti páči 😉 @jakelina

luciahromadkova
8. apr 2013

@aduskatt
coko dia torta
korpus
4 vajcia veľkosti XXL, 130 g celozrnnej múky, 30g mletých orechov, 70 g sladidla na pečenie Sweet, 4 PL vody, 1/2 prášku do pečiva
žltky vyšlahať so sladidlom do peny- je tam poznámka, že to ide ťažšie ako pri bežnom cukre, postupne pridavat aj vodu.
vyšlahať bielka so štipkou soli, k žĺtkom ručne primiešať múku s PDP, nakoniec vmiešať sneh z bielkov. Pripravenu hmotu piect vo vymastenej a múkou vysypanej forme s priemerom 18 cm, pri teplote 150 stupňov, cca 30-40 minút. Upečený nechať dobre vychladnúť.

plnka 200g 14% pochúťkovej smotany, 200g 90% horkej coko Lindt, alebo dia mliecnej Milky
coko roztopiť nad parou, vmiešať do pochúťkovej smotany.

Zdobenie- dia džem, 90% horká čoko

Korpus prekrojiť na 3 čast, spodný plát pokropiť rumom, natrieť dia džemom a plnkou. Položiť ďalší plát a postup zopakovať, povrch potrieť plnkou, vychladiť a dozdobiť napr. orieškami, mandlami, resp. ozdobami z 90% coko. Odložiť do chladničky a nechať stuhnúť, pokrájať horúcim nožom, podávať.

anibas
8. apr 2013

Žienky - objednávka v auguste na 90 minitortičky na redový v tvare kávovej šálky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
8. apr 2013
zuzana92101
8. apr 2013

baby, robili ste spiralovu tortu niektora? chcela by som to skusit, len ten postup na webe...nejako sa neviem z toho vysomarit 😀

zuzana92101
8. apr 2013

@anibas fuuu, vela stastia a nervov 😉, ja mam mat na sept. 30 minitorticiek a stale dufam, ze nevestu prehovorim 😀

anibas
8. apr 2013

@daducha Fantastické !!!!!!

anibas
8. apr 2013

@zuzana92101 čo si - nezobrala som 😝