Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzzy12
17. jún 2013

Ahojte.....mate skusenosti s hmotou ICING BIELY DECOR?dakujem za odpovede

florentina
17. jún 2013

@blcha určitě to zvládneš 😉

florentina
17. jún 2013

Holky dělala jste někdo nějaký krém s tyčinkou MARGOT ? Psala jsem známé, že do dortu může mít krém s příchutí oblíbené čokolády - ledové kaštany aj... a dostala jsem odpověď, že by chtěla Margot...ale to podle mě není čokoláda a nevím co by to v krému udělalo, tak přemýšlím jak to udělat....děkuji za případné odpovědi....

blcha
17. jún 2013

@florentina zvladnem len ako to bude vyzerat ale tak ja sa rada ucim a vzdy mam vsetko prvy krat kedze som toho este vela neupiekla 😉 aj sa tesim lebo uz som dlho nic nepiekla mam tri tyzdne pauzu ziadne torty tak som sa uz aj hackovat zacala ucit nech sa nenudim 😉

jakelina
17. jún 2013

@florentina to je kokos a čokoláda a trochu rumu bych dala a mělo by to mít stejnou příchuť. A nebo tu tyčinku nastrouhej a zamíchej do krému, taky to tak dělám. Až do hotového krému zlehka zamíchám, zkoušela jsem i dát nahoru na krém a ten korpus co pak na tom ležel se oddělovat a nedrželo to dobře v kuse, jestli chápeš jak myslím, když se to krájelo

blcha
17. jún 2013

@florentina ja myslim ze som margotku nastruhala do pribinacikoveho kremu a bolo to dobre a aj do parizskej slahacky som j davala 😉 moj synovec miluje margotku takze vzdy mu ju musim do torty primiesat 😉

mamina1978
17. jún 2013

@eliska22 No nakoniec som dala len tu jednu coko na boky, a vrch musel ist MMF 😝 Lebo na 26 cm s komplet len jedinou cokoladou 😒 to by som musela vediet carovat..... 😅

mamina1978
17. jún 2013

Moja prva cokoladova torticka na nase vcerajsie 12. vyrocie sobasa ....................... sice som ju mala uplne inak naplanovanu, no za okolnosti vyparenych cokolad mi nic ine neostalo ako veeeeeelka improvizaciaaaaa 😝 😝 😝
Po zahadnom vypareni mi ostala teda len jedna horka cokolada na 26 cm korpus, ☹....... co je jednoznacne velmi malo....... na vrch som musela dat MMF ( vanilkovy ) a aj boky mali byt vyssie, ale uz sa viac coko z misky nedalo vyskrabat 😅
Ale tak MM sa pacila a hlavne splnila ucel, vyznam a vyborne chutila 😉 🙂
Vanilkovy korpus , plnka gastanovy pribinacik ....................... 🙂

gabka32
17. jún 2013

holky poradíte pribiňákový krém? 🙂 děkuji

florentina
17. jún 2013

@jakelina chápu a děkuji 😉
@blcha děkuji
tak udělám nějaký čokoládový krém a do něj nastrouhám margotku.... 😉

cutty
17. jún 2013

Ahojte, baby idem k vam po radu 🙂 Ako robite tie cokoladove mantinely na cokoladovych tortach?

adrika202
17. jún 2013

Kočky prosím prosím torta pre krajčirku..nie tie googlove ale niečo extra 🙂

dajna11
17. jún 2013

ahojte,pridávam aj ja prosbu,torta v tvare gitary...plís nemáte nejaké fotočky?prípadne aj fotopostup budem rada

rimi26
17. jún 2013

@lussy23 ďakujem veľmi pekne :*)

rimi26
17. jún 2013

Túto som robila svokrovcom k narodeninám. Nemajú radi marcipán tak som ju obliala čokoládou. Priznávam nie je to dokonalé a mohlo to byť aj lepšie ☹ Kvietky sa mi topili hrôza - no zjedla sa a chutila tak to ma teší 🙂

gabkostanka
17. jún 2013

@gabka32 ja robim tento, nedavam vobec stuzobac do slahacky, je fajny 🙂
http://www.tortysnov.sk/recept/pribinacikovy-kr...

svetlo55
17. jún 2013

Ďalšia do zbierky 🙂

mamina1978
17. jún 2013

@aduskatt zlaty ...... 😵 😵 😵 😵 super ........ tak teda uz aj on tortuje ako moji chalani 😉 😀 😀 😀

aduskatt
17. jún 2013

@mamina1978 nooo, len dokedy mu to vydrzi🙂 pruser bol, ze v tej malickej kuchynke sme nemohli robit dvaja, takze som mala hodinovy sklz, kym si tu tortu porobil🙂

mamina1978
17. jún 2013

@pristela ze aky bombovyyyyyy eis ice 😵 😵 😵 😵 😵 este aj pozadie si mu snehove dala 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
17. jún 2013

@aduskatt aspon si si zatial hodku odpocinula 😉 😎 😀 😀 😀 😀

aduskatt
17. jún 2013

@mamina1978 aaale coby, stala som nad nim, lebo chcel kontrolu🙂

pralinka25
17. jún 2013

ahojte dievcata. potrebovala by som od vas radu alebo nazor. mam robit karamelovy krem. a teda ze najlepsie by bolo nie maslovy.
maslove mam ulozene dva jeden maslo s karamelovym salkom a druhe maslo s pudingom a karamelom

rozmyslam ci by sa nedalo spravit tak ze urobit karamel zaliat slahackou nechat vychladnut ako na parizsku a potom vyslahat so stuzovacom. len neviem ci by to drzalo ci by to bolo pevne a ci by to vobec slo vyslahat. nemate niekto skusenost? alebo nejaky tip na bud uplne bezmaslovy alebo co najmenej maslovy?

muffinka8
17. jún 2013

Otázočka ohľadom mrazenia plnky 🙂 mala som plnku zo šľahačky, mascarpone a čokolády, zvýšilo mi tak som dala do mrazničky. Myslíte, že po vybratí bude použiteľná? Ak ju nechám rozmraziť v chladničke pomaly. A vydrží v torte potom ešte tie 2, maximálne 3 dni?
Nemáte skúsenosť ?

monline
17. jún 2013

@petkaa28 ahoj, minule si mi radila kde a akú poťahovú hmotu mám kúpiť, tak takto sa torta podarila...prvýkrát som robila poťahovanú....a tá druhá mala navrchu ovocie so želatinou, ale syn na poslednú chvíľu povedal, že chce mať mačku na torte, tak zo zvyšnej poťahovky narýchlo 😉

muffinka8
17. jún 2013

@pralinka25 ja som tak robila, aj iné baby ty, že spraviť karamel a k tomu šľahačku. Ide len o to koľko cukru dáš. Lebo ja keď som dala podľa báb, že na 1 šľahačku 3 lyžice cukru tak sa mi to zdalo riedke. A to som dávala aj stužovač. No neviem, možno som mala len dlhšie šľahať. A keď sa ti to bude zdať potom veľmi sladké tak môžeš aj trochu mascarpone primiešať na záver.

karap
17. jún 2013

ahojte,prosim o radu.Chcem robit obdlznikovu tortu a chcem ju naplnit pribinacikovou plnkou z jahodami.Bude mi stacit jedna davka plnky?Budem robit cesto-plnku-piskoty-plnku-cesto.Boky a vrch chcem potriet inou plnkou [maslovou] lebo ju budem potahovat.Bude mi to stacit?

eliska22
17. jún 2013

@mamina1978 krásna je 😵 😵 😵

jakelina
17. jún 2013

@muffinka8 rozmražený krém by se měl spotřebovat za jeden den

eliska22
17. jún 2013

ja práve bojujem s 3 posch. tortou, topí sa mi to pod rukami, ja neviem ako to dopadne, aj sa to bojím dať na seba tie poschodia ☹ ☹ ☹ ani žehličku nemôžem použiťčo sa mi tá hmota tak potí a lepí 😠
minulý rok čo som naposledy robila 3 posch. tak tiež bolo také teplo, prečo práve ja, v zime nikto nechce a v lete takéto tortiská 😠