Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. júl 2013

@mamcas pojdeme z domu tak pred dvanastou, takze okolo jednej budeme tam.....len neviem, kde presne je top cislo.......na terase, ci tie osemposchodaky za terasou?

sikag
28. júl 2013

@rapunzel1 prekrasne torticky. tie ibisteky su nadherne, ako si ich davas susit? vykrajujes si slzicky aby mali dole uzky spic?

mamcas
28. júl 2013

@aduskatt ee to je uplne na konci Petrzky, teraz konecna 98, pri peugeote, sedooranzovy 12poschodak. Jasovska 43, dole je kadernistvo Andrea. Tesiiim sa 🙂

petkaa28
28. júl 2013

Baby naadherneee torty ste popridavali!! 🙂) konecne pridam aj ja par mojich poslednych 🙂 nejak vas stale len citam :D

aduskatt
28. júl 2013

@mamcas autobusy mi velmi nepomozu ako orientacny bod, MHD po Blave nevyuzivam uz asi 12 rokov🙂 Pri Holubici budeme schadzat dolu, po pravej ruke mam Antolsku a po lavej by som mala mat Jasovksu ulicu. tak budem hladat sedooranzovy 12poschodak........nie je tam blizko aj taka krcmicka, ci co to je pri autobusoch? da sa tam sediet aj vonku, su tam lavice

mamcas
28. júl 2013

@aduskatt ano je. Musis vojst proste do sidliska a najdes 🙂 je to dom oproti plechovej zastavke 🙂 ked odbocite do prava pri Mive a potos pojdete po hlavnej tak to nemozete nenajst 🙂

aduskatt
28. júl 2013

@mamcas no, ja sa zhruba orientujem, len nie podla MHD🙂 najdem, neboj, mam to tam prelozene dost slusne🙂

adrika202
28. júl 2013

@petkaa28 krásne tortičky,máte velmi podobný štýl s WeraCakes 🙂nenapadne ma rýchlo meno 🙂 ste šikulky velkééé 🙂

evvina
28. júl 2013

TAk mám celou věznici hotovou

zsuzsu
28. júl 2013

Nedelnajsia torta len pre nas. 🙂 Potrebujem trenovat 😀 tak skusam .ale dokonalost nehladajte 😀 😀 😀 stale mi padal dole 😀 😠 muz musi spravit poriadny drziak na taketo figurky.

elamaslakova
28. júl 2013

@petkaa28 Nádherné tortičky a to všetky boli teraz na tento týždeň ? Klobúk dolu 🙂

zsuzsu
28. júl 2013

zasa rychlejsie prsty ako rozum 😀

mamina1978
28. júl 2013

@lamps Nadhernaaaa 😵 😵 😵 😵

maya30
28. júl 2013

baby pomoc...mam dnes robit tuto sportovu halu...ako by bolo najlepsie spravit ten vzor ? 🤐

mamina1978
28. júl 2013

@zz134 uzasna teniska 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
28. júl 2013

@pipka krasnucka ........... 😵 😵 😵 dodatocne ..... 😔 ........malej vsetko naj ...... k meninam ...... 🙂
A tie dopravne prostriedky na muffinky su tiez krasne , mna by tolko roznych tusim ani nenapadlo ...... 🙂

mamina1978
28. júl 2013

@maya30 ja mam take radielko od maminy na kolace a ked by sa s nim preslo jemno, tak by ti zanechalo presne takyto vzor.....
Robia sa s nim aj srdiecka nake tie vyschnute na tortu , ked moc pritlacis, tak ti to vykroji, ked jemno prejdes, tak len naznaci vzor 😉

maya30
28. júl 2013

@mamina1978 radielko mam, len ci sa trafim aby boli tie pasy rovnake ☹ zrejme to treba tym radielkom robit uz na potiahnutej torte a ked to bude zle, tak zas cely potah strhavat 😒

mamina1978
28. júl 2013

@maya30 jej prepac nie radielko, ale valcek 😀 😀 😀

mamina1978
28. júl 2013

@maya30 tento mam , ked s nim prejdes jemnucko , aby si nevykrojila , len naznacila 😕

maya30
28. júl 2013

@mamina1978 jaaaj uz viem co myslis 😅 skoda ze taky nemam, ten by bol super...

mamina1978
28. júl 2013

@maya30 ten mi mamina kupila na SK , ked ti to neponahla, mozem ti do zajtra zistit , kde ho objednala 😕

mamina1978
28. júl 2013

@maya30 Uz som precitala, ty to potrebujes dnes, tak skoda, 😒 potom snad ti dievcata nieco ine poradia 😉

maya30
28. júl 2013

@mamina1978 dakujem, tortu robim uz dnes, pridu si po nu zajtra ☹ oni mi totiz poslali obrazok podla ktoreho som mala tortu robit a ta bola hladka, len ja som si pozrela na nete ako ta allianz arena vlastne vyzera a vobec sa nepodobala 😝 tak som ju uz chcela spravit taku ozajstnu...no co uz, nejak sa potrapim, ale dakujem za ochotu 😵

anibas
28. júl 2013

Peknú nedeľu prajem - tak po 3 dňoch práce som tortu konečne dokončila - jak mne sa nechcelooooo - 😝 😝 😝
Ani mená som už nemohla vyrezávať 🤐 🤐 🤐 🤐
Na dvojoslavu pre susedovie detičky : Gormiti a mačky 😉 😉

petkaa28
28. júl 2013

@elamaslakova ďakujem 🙂) nieee, tomu asi za posledné 2 týždne 🙂)) v tomto teple by ma muselo poraziť :D

mamina1978
28. júl 2013

@maya30 Neviem sice odkial si, ale urcite daleko odo mna, 😒 inak by som ti ten valcek rada pozicala 😔
ale myslim, ze radielkom tym hladkym, ked naznacis ryhy, urcite to bude vyzerat lepsie realnejsie ako hladke 😕
Ty si sikula a mas krasne torticky...... vyskusaj ,drzim ti palceky a tesim sa na fotku 😵 😵

rapunzel1
28. júl 2013

@muffinka8 ďakujem 🙂 konečne som mala volnú ruku aspoň pri tejto a nemusela sa ničoho držať, jediná podmienka bola fialová farba 😉 to sa hneď inak robí 🙂

rapunzel1
28. júl 2013

@sikag ďakujem, áno vykrajujem slzičky, tie som si urobila z tetrapacu od mieka a potom stenšujem kosticou a žilkujem, keď už tam vopchám drôtik a potom suším na valčeku, na rolke utierok, tieto sú robené z gumpasty, to je úplne iná robota ako s MMF, väčšinu vecí aj kvety robím s MMF, ale neni nad gumpastu, aspoň pre mňa, čo sa týka kvetov, len tá ceny....tak ju nepoužívam často, ale v tomto teple som si to netrúfla robiť z MMF, to saje vlchkosť a pri tom orosení, čo sa tvorí teraz, som sa bála, že to tie lupene neustoja a gumpasta to je tvrdé ako kameň po vysušené 🙂 🙂 🙂

rapunzel1
28. júl 2013

@anibas tortičky sú krásne, len tie mačinky nemali mať ešte predné packy? možno to bol úmysel, tak prepáč, ak nie a máš ich ešte doma....