Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
17. aug 2013

@pristela no pekne takto veselo si žijete, niet lepšieho lieku ako sa poriadne s chuti zasmiať až tak moc, že si myslíš, že sa od smiechu ani nenadýchneš a máš na mále aby ti necvrklo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
17. aug 2013

@pristela ty moja riťka 😵 😵 😵 a veru....... @lamps chápeš to? nie že formičku požičať!!!!! kdežéééééééé 😝 😝 😝 rovno bábätko som jej ,,porodila" .......pche 🙄 .......ale lúbi ma........aj magnetky mi nosíííííííííí 😵 😵 😵 😵 poctivo......aj z Tatoooooor, aj z Itáááálie aj z BA......šikulka moja 😵 a...........teda..........vidím, že my sa vydierame tak navzájom 😅

lamps
17. aug 2013

@dada2007 dadka nám bude za nejakých 5 rokov sveta žiť, baby sa takto veľa naučia. Ja som mojej mamine stále asistovala a nalepilo sa na mňa toho dosť, v 13-tich som nemala žiadny problém uvariť kompletný obed

dada2007
17. aug 2013

@lamps pravdu mááááááš 😎

lamps
17. aug 2013

@dada2007 to preto si ona odo mňa formičku už nepožičiava ... ty jej hotové deti dodávaš 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
17. aug 2013

no idem čítať knižku dievčence moje.........čaaaaaaafky........ 😵 😵 😵

pristela
17. aug 2013

@lamps Andrejka mám poloumreté auto 😝 takže na nom moc nejazdím , len po TO pádim rychlostou blesku a ty si dalako ☹ na to že ja si vecer v piatok zmyslím , že v sobotu na vecer si pridu po tortu kde ma byt babatko 😀 😀 to Dadkine este žmurkalo , ked tortu odnasali 😀 😀 😀

lamps
17. aug 2013

@pristela to chápem, že ty si akčná žena a žiadne tehotenstvo u teba nehrozí, ty potrebuješ bábo HNEĎ 😀 😀 😀 😀

pristela
17. aug 2013

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 nééé, len mám hlavu deravú a bývam lenivá a taktiež nestiham a nechce sa mi a ... no čo ti budem prezrádzať všetky moje tajné zbrane ? 😀 😀 😀 ale po tom babatku ma napadlo , ze by sme mali dat zas zraz tuto okolie moje nech vás poznám viaceré 😝 😝 😀 😀 😀 a o chvilku budem torticky len "menežovať" bez robotky 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
17. aug 2013

@pristela hlavné je, že si vieš vždy poradiť 😅 😅 😅 a také stretko by padlo vhod aj mne len by muselo byť v poobedných hodinách, aby som sa mala ako dostať z TO domov

viera6
18. aug 2013

@sikag no ani babiku som nespravila sice ani odpad nebol,ale co ma nahnevalo bolo ,ze po trištvrte roku som dostala spiatky bábiku a je v katastrofalno stave 😒 a to som im ju dala iba na tortu...uf...a tato bola kupovaná výhradne na torty moja mala totižto nie je babikovska a tak barbina u nas bola len ta jedna...nakoniec to krto istil 🙂

viera6
18. aug 2013

tak ..posledne dve tento víkend....su odovzdane..

adrika202
18. aug 2013

@jakelina dakujeem,vyzera to fakt mnamkovo ,vyskusam 🙂

jakelina
18. aug 2013

Holky se tu řehtám jak to čtu. 😀 😀 😀 Snídám housku s máslem a marmeládou co jsem včera vařila a jenom se olizuju. 😀 😀 😀

jakelina
18. aug 2013

@dada2007 kurník šopa, ty snad zavařuješ i šišky ne?? 😀 😀 😀 😀 Hned jsem si vzpomněla na ten film Jak vytrhnout velrybě stoličku. 😀 😀 😀

79zuzana
18. aug 2013

Krasne nedelne ranko dievcata 🙂 Dnes dufam, mate vsetky torticky odovzdane a uzivate si zasluzeny oddych. Ja som mala tento tyzden len jednu torticku, vela som experimentovat nemohla, kedze som mala predlohu, podla ktorej si zelali vysledok 🙂

dada2007
18. aug 2013

@jakelina všetko možnéééééééééééé .........všetko!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 v záhrade máme(teda moji rodičia) vyše 80 ovocných stromov....plus vela kríčkových ovocných ako čučoriedky, maliny, čierne maliny, jostu atd. ....tak sa to musí spotrebovať 😉

maya30
18. aug 2013

ahojte, pridavam aj par mojich, skusala som ibistek novou sil. zilkovacom za 4 evri, no nekup to 😉 a neviem si vynachvalit, postupne si dokupim dalsie...dnes mam pracovnu nedelu, lebo na zajtra mam 2 torty tak bezim makat, celkovo to bude narocny tyzden, ale potom uz mam toho pomenej 🙂

jakelina
18. aug 2013

@dada2007 no tak to je super, já právě mám jenom jablka, maliny, ostružiny a pár jahod. Jinak vše kupuju a to se ti nechce zavařovat, když to musíš kupovat. Než jsem se vdala, tak jsme doma měli zahradu, že nebyl vidět konec a vinohrad. Tak to se zavařovalo snad každý den celé léto a v zimě zase maso ze zabíjačky. Teď už toho je fakt malinko. Ale jsou holky co znám a ty ani v životě neviděly zavařovací hrnec. Tak asi tak. 😀 😀 😀

alenkam.
18. aug 2013

Kocky, snazim sa docitavat, obdivujem vase vytvory... Natrafila som tu aj na puncovu tortu, mohla by som poprosit recept? Slintam, len co na nu myslim... 🙂

viera6
18. aug 2013

@maya30 prosim ta ako sa ti robi s motilikovou krajkou?

maya30
18. aug 2013

@viera6 velmi dobre, preco ?

viera6
18. aug 2013

@maya30 mne tato krajka na jednej strane je vz ako surova,ked ju vyberam a ked ju neham dlksie tak zas sa scvrkne a na torte to uz nie je ono...ten spodok a vrch mam potom ako by sa to zosulkavalo a moc suchu...nechapem..mam ešte aj tu kvetovu a taku zelenú a tie su pohode..

vlada111
18. aug 2013

@maya30 krásne tortičky, aj postavičku máš super

zsuzsu
18. aug 2013

Baby, co ste robili 3D vlacika Thomasa. Potrebujem radu. aka velka je ta torta?? mam ju robit a este som nerobila tak neviem akom velkom plechu piect. Neni dana vaha ani velkost. tak aka ma byt??? Dakovala moc.

nika266
18. aug 2013

@maja30,krasne tortičky a ten ibištek krásny,aj ja pokukujem po žilkovačoch ,ale su take drahe kde si ty kupila svoj Ďakujem za odpoveď

mysiatkoo
18. aug 2013

jee tu bolo veselo 😀 😀 pridavam svoje 2, aj ked jedna bola len taka domacka dodatocne mm k vyrociu s testovanim jahodoveho kremu a druha chlapcenska s garfieldom potahovana a dorabana po navsteve, ktorej sa tu dako moc dobre sedelo a mne uz klipkali oci... takze hura na poobedeny spanok s detvakmi 😝

sikag
18. aug 2013

@mysiatkoo prekrasne torticky. ta druha je polystyrenova? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 odpadnem z tych ostrych hran

maya30
18. aug 2013

@viera6 to je zvlastne, mohlo by to byt aj rurou, lebo prave tato krajka je dost siroka a vzor je husty, tak ju mozno nevysusi tak ako by bolo treba, tazko povedat, ja ju susim 10min na 100st. pri ventilatore a je dost tuha, ale nelame sa....

maya30
18. aug 2013

@vlada111 dakujem, kupila som si stetce na gelove nechty tak konecne aj tvar vyzera tak ako ma 😉