Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
22. sep 2013

@halienka Prosím ťa, akú máš vykrajovačku na čísla? Ja sa vždy s číslami trápim.... To čo máš tú 22 sa mi páči.... Pozerala som aj u číňana, ale tu u nás nemali. Moc ďakujem 🙂
@dada2007 Nezávidím a dúfam, že už máte na veľmi dlho pokoj 😒 U nás to je aj v škole, aj v škôlke a ja len dúfam, že sa to na nás nenalepí 😒 Veľmi nepríjemné 😔

tertery
22. sep 2013

Holky, poraďte, když rozpustím tyčinku SNICKERS, myslíte, že to můžu použít jako polevu...?

dada2007
22. sep 2013

@tertery nie som si istá.....sú tam arašidy......takže..... nebude to hladké 😝

nanima
22. sep 2013

@arasidka11 s tym ti nepomozem nepoznam ☹ ja som len zaciatocnik ja tiez len vsetko skusam 😀

anda1980
22. sep 2013

@luciahromadkova aha, dakujem, som si ta splietla 😉

anda1980
22. sep 2013

@muffinka8 dakujem pekne

maya30
22. sep 2013

baby chcem posunut dalej 2 pasy tejto krajky, pouzivala som ju minimalne, tak som sa rozhodla ze si necham len 1 pas a zvysok ponuknem ak by niekto chcel...uprednostnim odber spolu, ak by mal niekto zaujem piste do IP

mamcas
22. sep 2013

@mysiatkoo no tvoj vyrok sa zase nezhoduje s mojim pocitom z toho auta 😝 a dakujem 😉

mamcas
22. sep 2013

@lamps No myslim, ale ze tu sme rovnako "postihnute" 😝 veru viacere 😝 Ja mam vzdy predstavu a fakt si nepamatam tortu pri ktorej by som ju pri realizacii nemusela menit 😝 Ale tak co uz, aspon mame pri praci aj dostatok adrenalinu 😀

mamcas
22. sep 2013

babulky asi uz mate vsetky stand by rezim 😝 , ale keby tu niektora nakuknete, poprosim inspi na slnecnicovu torticku a este stale by som potrebovala tie siluetove zalubene a tenisove 🙂 moc dakujeeeem

mysiatkoo
22. sep 2013

@mamcas siluetovu som robila jednu svojho casu, slnecnicovyx je mraky a jednu som nasla tenisovu... vyberaj 😀 sorry za tapetu 😝

mia114
22. sep 2013

ahojte
moja jedna torticka, oslavenec si prosil presten tu istu co aj minuly rok hihi. sranda 🙂
jaaaj, baby cele dnei kukam po novej praci, bo v starej je to uz strasne, tak snad daco najdem, bo v dnesnej dobe je to mooc tazke. Tak sa ukludnujem aspon pri vyrobe tortieciek,najradsje vyrabam postavicky, to ma fakt bavii 🙂
Vsetky torticky ktore sre upikeli za posledne obdobie suu uzastne , krasne ste vsetky sikulky 😵 😵
ja teraz hladam daku inspiraciu pre ucitela chemie , dejepisu. a staaasle neviem co, mam volnu ruku, pri detsekj torticke by soms a potesila ale pri tejto vobec neviem.

mamcas
22. sep 2013

@mysiatkoo jeeej ty si poklad 🙂 slnecnicovych je veru vela, len nic vynymocne som nenasla 😝 a hlavne co ja viem ci urobim peknu slnecnicu ked kvety neviem 😝 ta tenisova je super, nenasla som vobec podobnu.... a ta siluetova to je bomba!!! Presne take nieco potrebujem, len mi prosim ta prezrad - to ide normalne vyrezat to takych detailov skalpelom?

ludkas31
22. sep 2013

tak pridavam svoj dalsi pokus , ktory ma poriadne potrapil ☹ (inspiracia odtialto samozrejme, snad sa pipka nehneva, ze jej kradnem inspiracie)

laumi
22. sep 2013

A môj ďalší pokus 🙂 11- ta 🙂

ludkas31
22. sep 2013

zabudla som podakovat za spolupracu ajke82, ktora mi pomohla a vymodelovala auticka...este raz vdaka 🙂

maya30
22. sep 2013

kocky krajocka je uz predana

halienka
22. sep 2013

@sticker no to som rezala ručne tú 22 😀 ja práve nemám slušné vykrajovačky na čísla a už si dlhšie vravím, že si musím nejaké solídne zohnať, lebo to vždy len buď vykrajujem alebo šúľam z ušúľaného pásika ako na tej čokoládovej. Síce mám jedny také staré plastové, ale to sú také, že sa nehodia ani na detské torty ani na jemné, taká blbá úzka kurzíva, málokedy ich použijem. 😝

@maya30
@mysiatkoo
@mrka2 Babky ďakujem moc za pochvaly 😵 😵 Inak s tou čokoládovou to bola sranda, mala som ju odovzdávať v sobotu "po deviatej", inokedy to pre istotu robím tak, že proste nejdem spať, dokým nemám tortu hotovú, no ale bol u nás jarmok, naši ma vytiahli a potom som už bola unavená, tak som si záverečné zaliatie hore čokoládou a dozdobenie kvietkami nechala na ráno, veď ja takmer vždy vstávam o pol siedmej, tak stíham nie? No čo čert nechcel, zaspala som! A zobudili sme sa celá rodina na zvonenie pri bránke, pani ešte ako najust rozumelo " do deviatej", takže o pol bola poctivo pre tortu 😲 A ja strapatá, neumytá v župane som jej otvorila, že ale torty ešte nie je! 😅 😀 Našťastie, vzala to športovo a šla si nakúpiť a prišla pre ňu o 2 hoďky, chvalabohu 😀 😀

Inak babky, mám taký drobný problém, keď rozmágam Smartflex, zafarbím a idem vyvaľkať na poťah, tak mám v ňom bubliny 😖 Ide ma z toho poraziť, potom ten povrch nevyzerá dobre, všeliako to kamuflujem, priebežne prepichujem, vytláčam a zahladzujem, ale štve ma to. neviem kde robím chybu, či pri tom miesení, že to robím blbou technikou, že mi to naberie nejako veľa vzduchu alebo čo. Miesim a zamiešavam farby tak akokeby som žmýkala prádlo, krúcam, spojím dva konce a zas krúcam. nemôže v tom byť pes zakopaný?

akapulko
22. sep 2013

@halienka mne osobne sa to s tymi bublinkami pri farbeni stava tiez rozculuje ma to ☹ ☹ ale tiez neviem preco ci robim tu chybu niekde ja?netusim 😝 😝

mamcas
22. sep 2013

@halienka aj mne sa to robi... miesam habadej, nemam konkretny system, cize podla mna v tom to nebude... 😢

veronikabv
22. sep 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť nejaky recept ako sa robi ten "poťah" na tortu? 🙂 chcela by som skúsiť môjmu drobcovi niečo upiect 🙂 dakujem moc

timuss
22. sep 2013

@vladiella určite..chystám sa to niekedy vyskúšať len tak pre nás, aby som vedela ako to ide, ako to ukáže a tak....potom určite dám vedieť...ale bude to len niekedy v strede októbra, lebo teraz nestíham, potom má syn meniny, tak jemu budem robiť tortu, a do experimentovania sa pustím až potom niekedy 😀

timuss
22. sep 2013

@veronikabv recept je na prvej strane tejto diskusie.... 😉

jakelina
22. sep 2013

@halienka taky mi to dělá a já s tou koulí té hmoty párkrát třísknu o stůl a mám pocit, že ty bubliny popraskají. Jsou to teda rány jak hrom a taky propichuju jehlou.

lucula73
22. sep 2013

@veronikabv tých poťahov je viac druhov,najzákladnejší a asi najjednoduchší je z tých penových cukríkov,na prvej strane je napísaný............

mysiatkoo
22. sep 2013

@mamcas v tom case som este ani skalpel nemala, to bola moja 6ta torta 😀 😀 takze som to robila takym mensim nozikom 😉
@halienka zivo som si to predstavila a dobre si ma pobavila 😀 btw s tymi bublinami sa mi to stava, ked sa moc s tou potahovkou natahujem... cim menej miesim, tym menej sa urobi bublin, takze som za to, ze je to vzduxom, ktory sa pri mieseni dostane dnu...

adrika202
22. sep 2013

@halienka
@mamcas
kočky bubliny sa robia ked idete potahovat hned po zafarbeni..ked si zafarbite dopredu nejaky cas a nechate hmotu odstat tak sa nebudu robit 🙂

mysiatkoo
22. sep 2013

@adrika202 mne to ale robi aj biela...

jakelina
22. sep 2013

@mysiatkoo mně taky i bílá

vlada111
22. sep 2013

@artepf krásne a ten dino, fantázia