Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
16. nov 2013

@pukica take male aj kupiš hotove za par centov 🙂 aj ja to mam v plane pod minitortičky na stužkovu 🙂

svetlo55
16. nov 2013

Dnešná jednoduchá 🙂

pukica
16. nov 2013

@adrika202 to vazne? :-O a to normal v papiernictve?

dm1
16. nov 2013

kocky vy ale nadherne vytvori pridavate 😵 . Nemam na Vas moc casu ale sem tam nakuknem prave som dopiekla 3 davku medovnikoveho cesta tak mam zabavku svietniky budem vytvarat. Ale buduci tyzden isto nakuknem bo robim elektricku gitaru v zivotnej velkosti 😕 . To kolega na mna taku kulehu vymyslel najskor len mas termin stale a ja ze ok drzim ti ho a potom z neho totok vypadlo bude veselo 😕

adrika202
16. nov 2013

@pukica u nas maju aj v papiernictve ,ale v každom cukrarskom obchode určite a na e-shope na 100 % :D NAPR: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/zlate-tvr...

pukica
16. nov 2013

@adrika202 jejdanenky,dakujem krasne,prestudujem si to,len dufam ze mi do stvrtka dojdu bo na piatok mam mat hotove torticky,uf 😒

adrika202
16. nov 2013

ked objednas zajtra v utorok ich mas doma 🙂

@pukica

macamac
16. nov 2013

@denisak77 prosím ťa vyprávaj na mňa slovensky 😀 😀 😀
ja analfabet 😀
čo je SUGARVAILOVÁ krajka 😕 😅 😀 😀 😉
fakt nemtuším
@pristela 😲 😲 😲
cica očuj, ja som sladká žienka? 😲 😲 😲
noooo....ďakujem teda za poklonu 😉
aaale ja som sladká len v tom zmysle, že dokážem sprásknuť tu pri vás v pohodičke celú študentskú pečať - väčšiu gramáž 😀 😀 😀
šak čo nepamätáš moje infantilné výtvory? 😀 😀 😉
a inak- v akom albume? čo máš? neviem. ja reagujem na tie bábiky, čo tu bola foto, že to od teba majú...tak reku, či vyrábaš ešte aj to 😕 😲
a ak áno, tak JA CHCEEEEEEEMMMMM 😉 teda nie ja -ale dcééééérenke 😵 🙂 🙂

pukica
16. nov 2013

@adrika202 moc krat dakujem,idem teda na to 🙂

ludkas31
16. nov 2013

Ahojte babulky sikulky, idem zasa pre radu idem piect korpus v miske 29 cm priemer (cokoladovy korpus) a neviem z kolkyvh vajec ho mam spravit. Bude stacit z 9 vajec? Vopred dakujem za radu

pristela
16. nov 2013

@macamac jasne, ze si sladká , aj keby len puding navaríš 😀 😀 no to som spominala albumy na fb co mam 😅

nikulqa
16. nov 2013

Ahojte sikulky,

surne potrebujem pomoc...neviete mi poradit ako mam spravit najjednoduchsie odtlacok pier na torte?potrebujem mat na torte odtlacok pier a neviem ako to urobit...dakujem pekne za kazdu radu

adrika202
16. nov 2013

kočkyyyyyyyy čim je robeny ten ornament ..asi lištou ale ktorou 🙂 prosiiiim 🙂

petkaa28
16. nov 2013

@pukica na www.peciem.sk teraz davali reklamu, ze maju podlozky pod mini torticky 🙂

nika266
16. nov 2013

@adrika202 Pozri OB formy myslim ze je tam ta silikonka

petkaa28
16. nov 2013

@adrika202 nejde mi zvacsit ten obrazok, ale nieco taketo?
http://www.peciem.sk/peciem/eshop/7-1-Vykrajova...

muffinka8
16. nov 2013

@adrika202 to je silikonova forma, má ju aj "mnamuela" v obchode ... aj na FB formičky čo sú, ja ju mám odtiaľ

mayka
16. nov 2013

Ahojte,
pridam Vam sem aj moju tortu. Inspirovala ma @maya30 ktorej dakujem za inspiraciu. 😉
Torta sa velmi pacila aj ked teda Vasim nesiaha ani po podlozky. 😀 Ale neva. Ja peciem torty 1-2 x do roka.

adrika202
16. nov 2013

@nika266
@muffinka8
@petkaa28 dakujem vam krasen ale tie ceny za kus silikonu ktory využijem len sem tam..idem im to vykecat teda 🙂 nech si zvolia iny ornament :D

pukica
16. nov 2013

@petkaa28 dakujem za odpoved aj tebe,na to pecieme.sk je to podstatne drahsie ako na pecenie hrou,ale dakujeeeem 😉

dm1
16. nov 2013

@adrika202 jeeej moja torta 🙂. je to robene silikonovou formou na krajku mam tu lacnejsiu variantu z FB od Martina co robi formy

lokalistin
16. nov 2013

@zuziq Ja pouzivam White Icing,alebo doma robenu z cukrikov

7557beky
16. nov 2013

@7557beky ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉

vendullka
16. nov 2013

Jedny dnešní muffinky 🙂

muffinka8
16. nov 2013

@adrika202 ano, ako pise Danka, od Martina z FB je za 16eur

luciahromadkova
16. nov 2013

@muffinka8 netrap sa torta je krasna a prepracovana...nic si nepokazila, ak chcela vsetko ostatne rovnake mala povedat sama, alebo ti opisat co ano a co nie....
ja to robim tak, ze vzdy mailom pisem zoznamy korpusov, plniek, a take tie vseobecne okolo toriet, a nech napisu aka tema a co sa im rozhodne nepaci, teda nechcu a co sa im paci a tiez o torte malokedy komunikujem telefonom, lebo ten email je zaruka, ze aj oni musia detailnejsie premyslat co chcu..
a inak ma napadlo... riesit taketo drobnosti na detskej oslave sa mi zda trocha nie celkom normalne 😒 (a to mam za sebou 2 oslavy mojho syna- jednu s kamosmi a jednu s rodinou a 2 torty, vratane obcerstvenia, zabavy deti...a doma vyrobenej výzdoby hlavne ked vidim, ze z oboch toriet nam zostal fakt kusok a syn ma postavicky, zvieratka a auta na detskom stoliku, kde sa s nimi hra.. 😀 )

denisak77
16. nov 2013

@adrika202 myslíš tú krajku,to je silikonka,ak prídeš do PT požičiam,alebo ani nie silikonka,neviem čo je to za matroš ,ale mám ju

denisak77
16. nov 2013

@macamac sugarveil je prášok na výrobu takýchto krajok a potrebuješ na to špeciálnu formu do ktorej rozotrieš tú hmotu necháš vysušiť a krajka je hotvá.Neviem či som dosť Slovenská ,alebo nie. 😀 ,ale inak to neviem vysvetliť.

muffinka8
16. nov 2013

@luciahromadkova aj ja komunikujem len písomne, aby som sa k tomu mohla vrátiť stále. A to mi tiež napadlo, že keby šlo o svadobnú tortu a neladila by s výzdobou, alebo niečo také. Ale práve preto, že šlo o detskú, tak som sa zamerala na tú opicu 😅 a ladila to k nej, lebo zvyčajne sú podstatné tie postavičky. Myslím, že tomu dieťaťu bolo úplne jedno aké tam boli gombíky 😔 tortu som neodflákla, nemám sa za čo hanbiť, ... asi som len trochu nechápavá 😀 😅