Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
16. nov 2013

@adrika202 myslím,že tu knihu robila @dm1 či ako ma meno a tu krajku ma aj Martin na FB

asianflower
16. nov 2013

Ahoj holky..pridavam moje dve najnovsie trotuse.vy ste zase krasne dielka popridavali.

luciahromadkova
16. nov 2013

pridavam svoje pre mojho synceka na oslavu- jednu s kamaratmi a jednu na rodinnu oslavu

jedna s medvedmi, nakoniec som dala jazierko, dakujem za rady @pristela a @mysiatkoo, bonpari biele ice nemali a tak som roztopila mentolove cukriky sfinx Vetrovky
https://www.google.sk/search?q=cukriky+vetrovky...
bez problemov, su priesvitne akurat mi chybala este potrebna zrucnost a bola som z toho nesvoja, ze ako to dopadne... ale uz budem vediet ako niekedy nabuduce...
medvede... mhm, tak jeden z tej cokohmoty sadol viac a tie dva uz isli lepsie, ale mne chyba ta zrucnost a lahkost a nepomohli mi ani tie plastove potvory z hrackarstva....preco ten moj drobec nechce radsej miluckych medvedikov 😉 (ale co mama neurobi pre svojho drobca....)
korpus kakaovy, parizska slahacka s mascarpone a banany

a druha bob stavitel, to auticko je rychly dan- auto s kontajnerom /nase oblubene 😀 😀 😀 /, bob a Micka, toto sa robilo lepsie ako tie medvede...., akurat som asi inak mohla tie kvietky, ale farby a tie postavicky celkom ok
korpus vanilka, plnka jogurtova a broskyne

macamac
16. nov 2013

@denisak77 ďakujem 😉
no už chápem, ale teda - robiť to neviem 😀 😀 😉
@pristela jaaaj a ako ťa nájdem na FB?
chcem pozrieť, čo robíííííš 😵 😉 🙂

luciahromadkova
16. nov 2013

@muffinka8 nie si nechapava.... ja si ine myslim o objednavatelke....ja preto tu aj ked niekto chce tortu napisem, ze mam plno, alebo z casovych dovodov nie... torty urobim len ozaj znamym alebo teda na odporucanie niekoho /samozrejme aj ja uz mam svoje skusenosti.../
torta je mila, bola dobre urobena vyloz nohy a venuj sa sebe a svojej rodinke.... 😀

adrika202
16. nov 2013

@denisak77 denča fakt by si mi ju požičala ?? by som poslala kamošku po nu ,lebo ja cez tyžden neviem isť a tortu mam na sobotu 🙂

adrika202
16. nov 2013

@dm1 no mi poslal jeden pan že takuto a nič na nej nemen ! :D tak drž palce aby som ju nesprznila :D

adrika202
16. nov 2013

@muffinka8 @dm1 a zabudla som dajte mi prosim link na martina bo ja nemam 🙂

jakelina
16. nov 2013

@macamac stačí napsat pristela

muffinka8
16. nov 2013

@adrika202 to je tajná skupina na FB, tam ťa musí niekto pridať

vosinka
16. nov 2013

Prosím nemáte nějaký ověřený e-obchod s pomůckama na tvoření z marcipánu a čokolády? Nějak mě to chytlo, tak si chci napsat Ježíškovi. Děkuji. 🙂

macamac
16. nov 2013

@jakelina díííkes 😉

timuss
16. nov 2013

baby, tak ja som dnes úplne super...idem objednávať poťahovú hmotu cez net a kopu blbostí k tomu a po odoslaní objednávky som zistila, že na poťahovú hmotu som zabudla 🙄 😝 😅 😅 😅 tak som im potom ešte písala mail, že by som to chcela doložiť k objednávke...budú si myslieť, že nie som normálna 😕 ....nemala som to riešiť takto večer 😅 🙂 😀 😀 😀

pipka
16. nov 2013

jaaaj babulky moje no naaadherne ste zase napiekli 😉 😉 😉
a ako sa mne kraasne tento tyzden na vas pozera, ked mam volno 😎 😀

nebudem jednotlivo menovat, ale oci si idem vyocit aka krasa 😵 😵 😵
a my sme dnes boli v cirkuse, decka ani nedychali ...tak cakam, kedy to pride a budu chciet tortu s cirkusom 😅 😀 😀

aaale mna to tak znavilo to nic nerobenie, ze som dnes o osmej zaspala s malym a teraz som sa zobudila 😅 😅 😅 😝 😀 😀 😀

pipka
16. nov 2013

@muffinka8 a ty sa len netrap moja, torticka je naadhernaaaa 😵 a ak niekto uprednostni gombiky pred bananmi...myslim si o nom svoje 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
16. nov 2013

@jakelina majka, ved su prekrasne 😵 som ich uz doobeda na FB obdivovala a moja Hanka ti odkazuje, ze macko je kraasny aj baloniky 😵 😀
uplne chapem tvoju unavu, takze mas prikaz minimalne tyzden sa nicoho ani nechytit!!! 😉

ja som si tento tyzden oddychla a uz sa tesim ako od utorka zas nastupujem do kuchyne 😝 😅 a popritom robota a dve deti 😅 🙄 z toho jedno zase chore ☹ tentokrat hanka... 😒 ☹
tak dufam, ze sa jej polepsi a babka pomoze, lebo inak neviem ako to postiham 😅

pipka
16. nov 2013

@pristela carodejka jedna 😝 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 uzasne su 😉

pipka
16. nov 2013

tak som si pokecala..idem zase spinkat 😅 😀 😀 😀 😝

denisak77
17. nov 2013

@adrika202 dobre ,pošli

adrika202
17. nov 2013

@denisak77 si zlatááá,dakujem velmi pekne 🙂

zuzana172
17. nov 2013

ahojte, stale len obdivujem ake krasne torticky vytvarate, uzasna praca 😉 😉 😉 ja peciem len pre najblizsiu rodinu a teraz by som chcela pre krsniatko-dievcatko na 1.rocik torticku so sovickami, mate nejake inspiracie? dakujem

maya30
17. nov 2013

ahojte, pridavam tortuse za posledne 3 dni...@mysiatkoo skusala som tie bonpari, no nakoniec to vyslo uplne inac ako som si predstavovala, vytvarovat to do takych plamienkov ako som chcela nehroziii, tak z toho vysiel len taky freestyle 😝 ale dakujem za rady, este musim na sebe popracovat 🙂
Tento tyzden toho bolo zas vela a navyse starsi syn je uz 3 tyzdne doma s hroznym kaslom, nic mu nezabera, tak som myslela ze ak je to alergia, tak pre istotu vytepujem cely dom 😖 kamarat nam pozical stroj a namiesto modelovania som tepovala vsetko od sedacky az po matrace...sice to nepomohlo ale mam upratane ako na vianoce 😀
Okrem tej motorky som robila 2 torty pre jednu scestovanu lyziarsku instruktorku s mnohymi zaujmami, uz viem preco nemam rada 3D torty - kufor s ruksakom som potahovala a zdobila 5 hodin 😝 Ostatne su take klasicke niektore som uz aj robila, najviac som sa vytesila pri tej farme, lebo na vcera som mala len tu jednu a hlavne bola posledna 😀

ajka82
17. nov 2013

len tak, ked uz sa blizia vianoce http://www.vykupto.sk/bratislava/24459-multifun... 😉

adrika202
17. nov 2013

@maya30 waw waw waw ..nadhera každa jedna 🙂 tie okruhle su ako obaleny polystyren ,take ich mas krasne hladke 🙂 si frajerica 🙂

mamcas
17. nov 2013

@maya30 uzasne, uzasne, uzasne 🙂 ty si pre mna prirodny ukaz, postihas milion tort a este aj upratat stihas... spis ty dievca vobec? A teda fakt, ze tie torty su dokonale, ta motorkova je perfektne vymyslena a ohen je super 🙂 a ten batoh a kufor, tych 5 hodin prace je na nich vidiet, neskutocne detailna praca, no a zvirratkove ja milujem, cize ceresnicka na zaver 🙂 si fakt neskutocna 🙂
Este otazocka, ti pouzivas pod potah maslo?

maya30
17. nov 2013

@adrika202 @mamcas dakujem kocky, ste zlate 😵 pod potah som prednedavnom zacala davat ganas, podla navodu od @mysiatkoo len trochu menej ho tam davam 😉

maya30
17. nov 2013

@mayka krasna torticka a aj ta korunka je super 😵

bubobubina
17. nov 2013

@pristela @mysiatkoo velmi pekne dakujem za rady, torta je konecne za mnou, teda uz davno som sa ne jednej torte tak nenarobila 😲

jakelina
17. nov 2013

@maya30 jenom tu sedím s otevřenou pusou, krása všechny 😉

victoireux
17. nov 2013

@maya30 wau 🙂