Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
7. dec 2013

@pipka sak aj ja mam, ci ? 😝 😝 😝 😉 kto ma viac vyhrava? 😀 😀 ............. @jakelina u nas podobne... ani o 10c viac 😝 ale uz mam upratane, uz mi to nevadi 😎 ...btw este tam mas take,ze transparency - tym si nastavujes priehladnost

pipka
7. dec 2013

@mysiatkoo no schvaaaaaaalne..na pristelku asi nemame 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
7. dec 2013

@pipka pssssssssssssssssst 😎 😀 😀 😀 😀 nie ze sa ti odstahuje z postele :P

jakelina
7. dec 2013

@mysiatkoo první pokus, musím zkoušet.

pipka
7. dec 2013

@jakelina sikulkaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 hadam si este sikovnejsia a rychlejsia ako ja 😎 😎 😎

mysiatkoo
7. dec 2013

@jakelina parada!!!! 😵

pristela
7. dec 2013

@pipka čo zas so mnouuuuuuu ???? co som zas urobila???ci neurobila ?? 😕 😕

jakelina
7. dec 2013

@pristela co ty jsi teď vstala?? 😀 😀 😀 😀

pipka
7. dec 2013

@pristela co by si mala urobit, sak my leeeeen v dobrom o tebe 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
7. dec 2013

@jakelina chachaaa, srandicky, neee, dnes som zila , bola som v kine, pak na nasich "trhoch" na detsky punč a pak na navsteve az do vcul 😝 a zajtra zdiviem v pracovni 😝 😀 😀 😀

@pipka no to mi je uplne jasne , ze zaaaas ste si tu robili prdel , pche

mysiatkoo
7. dec 2013

@pristela ty citaj poriadne! 😝

pristela
7. dec 2013

@mysiatkoo vsak som nechapava , som tak len rychlo prebehla a nedoslo mi to 😕

vlada111
7. dec 2013

@maya30 krása všetky

kajina
8. dec 2013

@muffinka8 Když já tady mlsně koukám na to, jak jste všechny šikovné, tak jsem to taky chtěla zkusit 🙂 . No uvidíme...

viera6
8. dec 2013

Sladulienky ďakujem za pacitka,,,,a prosím vas nemáte nejaké inspirácie na more s loďou ,ale nie pirátskou...

muffinka8
8. dec 2013

@kajina ved skusis nabuduce 🙂

zuul
8. dec 2013

@pipka Jani, ze ste boli vcera v poluse? som okolo vas presla, kukam, kukam a hovorim si to je urcite pipka. my sme isli na frozen s detvakmi, s tatom a mojou babkou.

adrika202
8. dec 2013

fajront..teda už včera večer ,len som už nevladala ani fotit 🙂 same nazáživne temy,navyše presne nadiktované ešte aj farby 🙂 ale musim sa pochválť ,v piatok o polnoci mi volala bratova dcera zo stužkovej,že vyniesli tortičky že idu čitat častušky ale museli počkať,lebo každy si začal tortu a tortičky fotit ako japonsky turisti :D tak to poteší 🙂

pipka
8. dec 2013

@zuul no ved aj my sme boliiiiiiiiiiiii, co si ma neťukla 😎 😀 mna trebaaaaaaaa, bo ja si nevsimam 😅 najma ked mam deti so sebou... 😅 😅 😝 😀

pipka
8. dec 2013

babulky moje...kto ste uz robili Doru? 😕 😒
ja maaaam objednavku a mne to nist nehovoriiiiiiiiiiiii 😅 😅 😅 😝 akoze z daleka tu figurku poznam, mozno raz sme to pozerali, ale inspi na tortu nevieeeeeeeeem, nemate nahodou niekto nejake Dory 😕 😕 😅

kujeeeeem 😉

lucula73
8. dec 2013

@anibas ďakujem........
aj všetkým za laiky 😉
@lokalistin no vieš,na tej podložke 30x40cm je 750gr. smartflexu,potom ešte celofan,ozdobná stuha,obojstranná páska a samotná polystyrenová podložka,tak okolo 5 eur to vyšlo a teda to je strašne veľa,neviem či som a neprerobila 😠 😝

maya30
8. dec 2013

dievcata aj ja by som potrebovala poradit - neviete ci sa da zohnat silikonka na hroznový list ? Ja som nenasla...a akou prachovkou zafarbit bobulky hrozna, toho tmaveho ? Nejakou tamvou, ale akou ? 🙂

lucula73
8. dec 2013

@maya30 silikonka naeviem,ja som si našla na nete obrázok a podľa toho vyrezala list..........a hrozno som farbila na tmavšie fialovo rovno poťahovku 😉

aduskatt
8. dec 2013

@maya30 nasla som silikonku iba na plody spolu s listom, samostatny nie☹

eliska22
8. dec 2013

včerajšia perníková chalúpka, vôbec sa mi ju nedarilo dobre odfotiť ☹

mysiatkoo
8. dec 2013

zadanie "lienkova" 🙂

evicaka
8. dec 2013

@mysiatkoo rozkošná tortička 🙂

laumi
8. dec 2013

žienky sladké 🙂 pridávam svoj ďalší a zároveň prvý pokus o Minnie 🙂)

mirka100911
8. dec 2013

Prosim o radu... 🙂 Cez tyzden budem prvy krat ganachovat tortu. Na ganache pouzijem tmavu coko z lidla + slahacku pomer 2:1. OTAZKA: kolko hmoty dokopy mi treba na poschodovu tortu (spodok 26 cm vrch 13 cm)? Mam dat 2 slahacky alebo staci jedna? Dakujem!!! 😲

maya30
8. dec 2013

@lucula73 @aduskatt nasla som jedinu siroko daleko 😅 ale to postovne... 😠 ale to postovne, ide ma porazit 😠