Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. jan 2014

@nika1985 jsme se shodly na minutu 😀

nika1985
28. jan 2014

@jakelina 😉 tak ja ze mam 5minut dala som baby spat tak skusim aspon niekomu odpovedat vzdy ziadam rady iba ja 😉

mojmacik
28. jan 2014

@denisak77 prosim ta tu lienkovu si robila v ikea miske priemer 20? .....a korpus aky? a z kolkych vajec...idem piect prvykrat,tak neviem. Dakujeeeeem

lucula73
28. jan 2014

@sikag prosím ťa atie drobné guličky strieborné,to si ako pripevnila na tých šatách,aby to držalo?ď. 🙂

ivkaivka
28. jan 2014

@vlada111, toto :( keby to nebola kamarátka, tak ani by som nerobila ☹

pipka
28. jan 2014

@voktoria akekolvek otazky ohladom pecenia tu 😉 tie druhe temy su cisto na vkladanie receptov a fotopostupov 😉

a kde kupis marcipan? no podla toho ci pravy? alebo ti staci nahrada...potahovacia hmoty (fondan) ale v podstate aj jedno aj druhe v akomkolvek cukrarskom e-shope. podla toho aky presne si vyberies, lebo je ich na trhu velmi vela 😉

adrika202
28. jan 2014

dievčatá prosím ,nemáte uložene inšpi na zdobene muffiny na detsky karneval ? su to mini detičky 3-4 ročne v nasej skolke 🙂

jakelina
28. jan 2014

@adrika202 nevím jaké přesně hledáš, mám nějaké zvířátkové. Možná nějaké pomůžou

nika1985
28. jan 2014

@adrika202 ostatne mam rovnake s babami

laumi
28. jan 2014

Kočky, neviem presne ktorá, ale písala tu ohľadom krému mascarpone, ze sa dá urobiť aj narýchlo. Len by som potrebovala vedieť, či treba dať aj stuzovac. Myslím,že postup bol - roztopit čokoládu- vychladit.- pridať ku mascarpone - premiesat + pridať vyslahanu slahacku. Bude to ok?

denisak77
28. jan 2014

@mojmacik ahoj,neviem či sú práve ikeácke ,ale taká strieborná miska a spodná bola priemer 23,5 cm forma a piekla som po 3 vajíčka,inak veľmi dobre sa robí lienka

jakelina
28. jan 2014

@laumi když dělám tento krém narychlo, tak tam nedávám čokoládu. Ušlehám šlehačky, dosladím dle chuti a zašlehám dvě mascarpone a je to. Zkus jak píšeš, nemám zkušenost. Vše si dávám vychladit do lednice, misku, metly a šlehám takhle studené, asi bych se bála, ať se to nesrazí

dada2007
28. jan 2014

@adrika202 takto nejako...... 😉

vlada111
28. jan 2014

@mizulienka super, držte sa 🙂

vlada111
28. jan 2014

@ivkaivka no na toto by ma ani naj kamoška neukecala. Odo mňa chcela veľmi dobrá kamoška pokemónov, musela som to odmietnuť, keďže moje krédo pri tortách je, že ma to musí baviť 😉

adrika202
28. jan 2014

@dada2007
@nika1985

@jakelina dakujem velmi pekne dievčatá 🙂 a inak Majka dnes mi prišiel ohlas na tortu kde som robila piškotu podla receptu od teba a pani si veeelmi chvalila,ze vyborna lahucka ,krehučka ,mne tiež chutila velmi .. 🙂 takže velke dakujem 🙂

mysiatkoo
28. jan 2014

@adrika202 zopar...

adrika202
28. jan 2014

@mysiatkoo waw ,parada 🙂 dakujem velmi pekne 🙂

mysiatkoo
28. jan 2014

@adrika202 za malicko 😉

ivkaivka
28. jan 2014

@vlada111 našťastie to bude jedlý obrázok, ináč by som do toho neišla, je to také nepeknééééé ☹

wanda12
28. jan 2014

caute baby, , ktore ste z Ba urobili by ste mi tortu? dakujem ekne

michaela3011
28. jan 2014

pekny neskory vecer Vam prajem 😵
pridam Vam sem tu moju ruzovu torticku 😀 pri jej potahovani mi skoro odisla chrbtica 😢 pretoze ked som ju potiahla prvy krat, tak sa mi podarilo roztrhat potah 😅 a stale sa mi to nedarilo pekne potiahnut 🙄 moc natenko som si asi vyvalkala potah 😒 aj Vam sa to stava, ze ked si natenko vyvalkate potah, tak sa Vam tazsie potahuje??? ci to len ja som nejaka vadna??? 😀
takze som vsetko ztrhla dole z torticky a potiahla druhy krat 😀 to asi preto vsetko, ze tak velmi luuuubim pacovat s ruzovou 😀
fotene narychlo, tak som neriesila pozadie 😅 tak ta macka je celkom stratena v bielom 😅
torticka mala inak velky uspech 🙂 a ked som videla malu oslavenkynu pri tej torte poskakovat od radosti, tak som sa skoro od dojatia rozplakala 😀 to som cela ja 🙂

eliska22
29. jan 2014

@lamps krásna tortička a teda do práce si sa dala, tak to prajem úspešné vykročenie po toľkých rokoch 🙂

jakelina
29. jan 2014

@adrika202 mám radost a nemáš za co děkovat. Jsem ráda, že se někomu piškot osvědčil a chutnal

zuul
29. jan 2014

@lamps nech sa ti dari v praci! boze aj mna to raz caka, bude ako telaaaaaaaaaatko :(

@mizulienka blahozelam k miminku, nech ste zdrave a pekne rastiete!

mizulienka
29. jan 2014

@zuul dakujem Zdeni 😉

@lamps drz sa v praci, pekny den prajem 😉

lamps
29. jan 2014

@eliska22
@zuul
@mizulienka dievčence ďakujem, dnes mám neplánované voľno, majú niečo s PC tak "oddychujem" doma

sikag
29. jan 2014

@lucula73 uz som ta asi nestihla ze? potrela som vodou (alebo lepidlom) a nasypala gulicky
@maya30 nase baby budu mat narodky, tak na rodinnu oslavu nejaku jednu torticku spravim a pacili sa mi tie akoze latkove zvieratka, tak nakuknem k tebe. no a druhej dcerke pre kamaratov to ma caka ta monsterka, uz modelujem 🙂

mimcak
29. jan 2014

@michaela3011 ani nieje vidno ,že ťa tá tortička nebavila,veď je pekná.A aj mne sa mynule stalo,že sa mi potrhal poťah,lebo som chcela tenučko pre kamošku a nakoniec som to musela dávať dole. 😠

lucula73
29. jan 2014

@sikag nevadí,aj tak by som to už nestíhala,torta hotová.....ale foto radšej nedám
a ďakujem za info,nabudúce vyskúšam 😉