Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
5. feb 2014

@adrika202 Adi,a akú plnku dávaš do takéhoto korpusu,?

laumi
5. feb 2014

ďalšia do zbierky 🙂 morský motív 🙂

adrika202
5. feb 2014

@denisak77 najčastejšie čokoládovu (+ banany alebo višne) a korpus potieram pod plnku džemom,višnovym alebo ribezlovym alebo černicovym.. ale davam aj pribinák s ovocím ... ani neviem či ti odporučit tento korpus kedže si blizko a konkurencia ...xixi :D ale jasnačka srandujem..vyskusaj je fakt dobrý ... mimochodom robieva ho aj ostravské dortíky 🙂 ja ho mam asi z roku 1948 ked ho ziskala moja starká od niekoho 🙂 mam ho ešte original jej pismom na uplne zažltnutom a už takmer rozpadnutom papieri 🙂

vladiella
5. feb 2014

:*)

mojmacik
5. feb 2014

@pipka @adrika202 baby tusim vy ste robili mimonov...bitte cca aky to bol priemer a kolkokrat ste pretierali...dakovala 😉

adrika202
5. feb 2014

@mojmacik ja robim v 20 forme a plnim 5 x 🙂

pipka
5. feb 2014

@mojmacik ja som piekla v dvoch tortovniciach 18 cm priemer , uz som to tu tusim zuul pisala 😉 kazda bola prekrojena klasika na 3x,vrchna na 4x, lebo tam som aj obluk vyuzila hore 😉 cize spolu to bolo 7x korpus, 6x plnka 😉

lucula73
5. feb 2014

@jankaferancova
https://www.google.sk/search?q=torta+monster+hi...
tu sú všeliaké,aj svyrezanou upírkou 😉

dadulka271
5. feb 2014

Moje po dlhom čase 🙂 🙂 su tu torty aj starsie s decembra 🙂

tamara2307
5. feb 2014

@adrika202 a to 800ml cukru, to je teda gramov..a nie je to moc? :O

denisak77
5. feb 2014

@adrika202 vraj konkurencia,ha,ha,ha,veď ty pečieš ako besná,mne sa v poslednej dobe dáko nechce a čo sa týka toho receptu,ja ho poznám už dlho ,tiež od mojej mamy,ona a aj ja ho aj teraz ešte robievame,dávam na vrch džem a polievam čokoládou.Preto sa čudujem ,že ty ho robíš ako tortu s plnkou.Ja na prilepšenie dávam ešte posekané orechy.Musím to aj ja vyskúšať ako tortu s plnkou.Ty ozaj,a vieš ,že raz som piekla aj do RS ,neviem kto to bol ,len viem ,že boli z RS,tak asi ozaj konkurencia funguje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

efci
5. feb 2014

Zienky viete poradit chutny biely max svetlozlty krem, ktory moze byt aj naplnena torta a potom cela potreta??? Chcem robit tortu bez potahovky, len jedla oblatka navrch a dookola krem. Dakujem za kazdy typ. 🙂

dagmarmustafa
5. feb 2014

@mysiatkoo mali by byt pekne rovne leskle.Asi som nenapisala, ze potom treba s kolieskami na plechu buchnut-kvoli bublinkam....Mozno do buducna treba vychytat aj dobu pecenia a st.C. tej svojej rury.Mozno aj minutka dve urobia svoje a kazda pecie inac.

dagmarmustafa
5. feb 2014

@vlada111 nie je to Vladi vobec strasne.Len treba mat ozaj v hlave logiše plan co hned robit.Mne vysli ozaj skoro vsetky super.Mohli byt lesklejsie...no nabuduce skusim teplotu 140 a 15 min.A mandle by sa mi este predtym mliet nechcelo.Z toho Lidla parada.

nika1985
6. feb 2014

Jaj co by som ja zas nepresvihla vahu ale co uz dole mramorak,van.pribinak mandarinky,hore orechovy,parizska slahacka s malinami.7,9kg Zadanie bolo jednoducha k teme kovovyroba tak hadam som sa trafila.

adrika202
6. feb 2014

@tamara2307 nie nie je to gramov ale mililitrov..pri tomto korpuse sa vaha vobec nepoužíva vsetko je na mililitre 🙂

adrika202
6. feb 2014

@denisak77 tak aj ja zvyknem sem tam do Poltára ,tak preto píšem o konkurencii :D ano aj ja ked ho robim ak kolac tak pridavam orechy alebo aj jablka, ale v torte s kremom nema chybu 🙂 u mna ludia ktory uz mali takuto tortu chcu ju znova ,lebo ten korpus nie je suchy ,je taky iny ako klasicky čokoladovy...🙂

vlada111
6. feb 2014

@dagmarmustafa ak sa na to dám, podám hlásenie. A asi teraz som pochopila, že mandľová múka sú vlastne pomleté mandle 😀

zuul
6. feb 2014

@vlada111 aj ja som chodila do trnavy z ba iba kvoli francuzskej. vzdy sme si tam s muzom vyrazili (este sme nemali deti). boze ani som nestihla vsetky pochutnat.
pamatas na kolac? hrozne vela platkov tenuckeho listkoveho cesta s bielym kremom a na vrchu maliny? mnam.
boli drahe ako fras ale stali za to. 😵

zuul
6. feb 2014

moje

zuul
6. feb 2014

@lamps dakujem. aj fen fical pri cokoladovani 🙂

muffinka8
6. feb 2014

@zuul prosím ťa, tá modrá torta má aký priemer a z akého množstva je tam plnka? Sa pýtam, aby som mala predstavu, kvôli množstvu plnky medzi vrstvami.

muffinka8
6. feb 2014

Z minulého týždňa. Klokan vyzerá skôr ako pes 😨 som trochu rozčarovaná z toho, ale také zviera ma dosť prekvapilo 😅 torta bola pre dospelého a vraj im veľmi chutila 🙂 tak aspoň to 😅

zuul
6. feb 2014

@muffinka8 jedno maslo a jedna coko. je to varena coko plnka. a priemer 24cm

zuul
6. feb 2014

@muffinka8 nahodou sa ti podarila torticka. co ti dospeli nevymyslia vsak? este horsie ako deti. 😵

muffinka8
6. feb 2014

@zuul aha, také ja nerobievam tak si to neviem objemovo predstaviť ... koľko asi mala objem spolu tá plnka?

zuul
6. feb 2014

@muffinka8 tak 3zltky, 100g mlieko, 150g cukor, 250maslo, 200coko. takze tak 700gramov dokopy.

lokalistin
6. feb 2014

Ahojte, mam prosbu. Predavaju u vas niekde marhulovu frutinu? u nas ju nemaju, keby ju niekto videl, boli by ste ochotne mi ju kupit aspom 50ks a na dobierku poslat?alebo prevediem aj na ucet peniaze? pridam obrazok

zuul
6. feb 2014

@lokalistin na sk som taku nevidela. :(

lokalistin
6. feb 2014

@zuul praveze na sk ju mali,raz mi ju kupovala jedna holka z TOM,ale uz neviem,ktora to bola,ak sa nikto nenajde skusim kontaktovat priamo dr.oetker
http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...