Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
8. feb 2014

@pipka dáááš, to nebolo tazkeeeee, urobím ti ? teda nerobievam ale svojej zene 😀 😀 😀 😀 😀

pralinka25
8. feb 2014

@mysiatkoo @gelinka75 babulky moooooc vam dakujem 😵 som sa nahladala este ze vas mam 🙂

mamcas
8. feb 2014

@pralinka25 kandizovany cukor z kauflandu 🙂

pipka
8. feb 2014

@pristela no daaaaj 😀 😀 😀 ale nieeeee, ja najprv pockam ako sa teta rozmysli 😅 mozno ani nakoniec nebude chciet 😉 bo som ju tak nasmerovala, ze ja teda ee 😅 😅 😅

mamcas
8. feb 2014

@mimave potahovaciu hmotu kupis v cukrarskom obchode. Neviem odkial si, treba kuk net, ze ci nemas v okoli, mala by si to lacnejsie, bez postovneho. Ak nemas, tak napr. www.mnamuela.sk, peceniehrou, tortomania, cukrarskepomocky amnoho dalsich. Odporucam kupit smartflex velvet mandla alebo vanilka. S nim sa najlepsie robi, teda mne 🙂
A recept na doma robeny potah je tusim na prvej strane tejto diskusie a potom asi milion krat v nej ho baby pisali 😉

pipka
8. feb 2014

@pristela najhorsie, ze ked teraz pristanem na snehulku a trpajzlov, tak co po mne nabuduce budu chciet? 😅 😅 😅 😝 futbalovu jedenastku..alebo komplet Disneyho postavicky od roku 1965 😅 😅 😀 😀 😝

pristela
8. feb 2014

@pipka miláčik , daj si trpajzlov aj snehulu vytlacit na oplatky/fondan, vystrihni postavicky a nalep na hmotu ktoru vyrezes do tvaru postáv , das ako zapich kade take po torte a mas kraaasne "bez robotky" ak pouzijes tento moj napad , poslem ti svoje čislo uctu aj so sumov 😉 😵 😵 😵

mimave
8. feb 2014

@mamcas ahoj, dakujem🙂 ja viem ze urcite je to tu pisane ale snazila som sa hladat ale 6000stran je trochu dost... 🙂 a hlavne co som pozerala recepty tak sa lisia, tak ssom chcela nejaky vyskusany priamo od niekoho a pozriet sa aj na nejake fotky a tak.. dakujem za tie stranky idem si to popozerat, lebo este nikdy som v takom obchode ani nebola, ani neviem kde by som ich hladala 🙂 neviem no mam taku chut urobit peknu tortu tak snad sa mi to podari 😀 😀 😀

pipka
8. feb 2014

@pristela no ak mi napise, ze necha na mne, tak ti posleeeem 😀 😉

adrika202
8. feb 2014

Dievčata sladké prosíím ,mate nejake inšpi na Valentínske torty ? 🙂 google nič moc ...

elamaslakova
8. feb 2014

@pralinka25 Ja som robila pozri album , je to kandizovaný cukor , majú v kauflande medzi cukrom

pralinka25
8. feb 2014

@mamcas dakujem 🙂
@elamaslakova ano dali mi na tu tvoju konkretne odkaz. mala si ju super to bola ta tvoja ktoru som hladala a nevedea najst. 🙂

elamaslakova
8. feb 2014

@pralinka25 ten cukor je v takej krabičke 250 g ,ale majú aj hnedý tak si daj bacha , keď ho budeš kupovať 😉

mamcas
8. feb 2014

@mimave no vo vyskusanej ti ja nepomozem... ja som na to hnila 😀 kludnes i kup male balenie a to ti stacit bude 🙂 torticka bude isto krasna, ved bude z lasky 😉

mamcas
8. feb 2014

Dievcata sladke neviem ci ste uz poculi o irskom nemiesenom chlebiku 🙂 ja som ho prave urobila a samozrejme ochutnala, ano o 9 vecer 😝 , a moc mi chutiii 😅 je taky nasladly, ale lahucky a dobry 🙂 ked chcete kuknite receptik: http://varecha.pravda.sk/recepty/irsky-chlieb-z...

mimave
8. feb 2014

@mamcas ja som kreslila na textil a tak, takze sa spolieham ze nejakeho vytvarneho ducha mam a hlavne toto musim raz pokorit lebo to je taka dalsia meta...dokazat si ze to dam haha 😀

mamcas
8. feb 2014

@mimave dobre pokukaj video ako potiahnut tortu a das to urcite 😉 ja som neverila, ze to dam a dala som ako tak 🙂 aj ked od prvej torty ubehlo uz kooopu casu a tort 😉 drzim palce 😀

pralinka25
8. feb 2014

@elamaslakova vidis vdaka za radu aspon viem ako to mam hladat

nelaanina
8. feb 2014

super to co tu posielate je umelecke dielo.......baby mate zlate rucicky......klobuk dole

luciahromadkova
8. feb 2014

@pristela citam tvoje problemy so slahackou.... presne toto sa mi stavalo posledny polrok tak na striedacku.... pouzivala som slahacku z lidla, uz som prestala a november a december som kupila potom kuninsku cesku.. sice drahsiu ale so 40 % tuku a s tou sa mi to nestalo ani raz.... takze ja uz kupujem len tu v tescu... teraz sice nepeciem kvoli robote.... ale ma dlhsiu dobu spotreby tak som si zopar ks kupila do chladnicky keby cosi....

tak chcela by som vas docitat, ale lezie na mna chripka a priniesla som si papiere z roboty a este by som rada vyrobit pomocku pre deti... tak neviem ci sa mi zadari.... 😉

daja55
8. feb 2014

Moje prvé čokoládové mafiny pre nás. Zdali sa mi suché, tak som hore dala vyšľahanú šľahačku Hole a višňový Zesan 🙂.potom už boli celkom chutné, ale mala som ich urobiť v menších košíčkoch. Snáď nabudúce 😲

pralinka25
8. feb 2014

@pristela citam ze sa ti s coko plnkou nedari. mne od novembra tiez nie. doslova som alergicka na tento krem a ako na potvoru vsetci chcu len ten. ja teda uz peciem minimalne ale ak peciem tak vsetko s tymto kremom a ja uz mam z neho bruchabolenie ked to idem robit. mne sa toto co popisujes s kremom stalo 4x! po sebe som myslea ze to neprezijem lebo za jedno cas a za druhe prachy. posledne dva nezdarene pokusy kremove som slahla do mrazaku a urobila z nich neskor gulky tam sa to stratilo. ale aj tak. katastrofa.

pristela
8. feb 2014

@pralinka25 by ma porantalo , ja teda nechapem preco co sa deje , pouzivala som slahajdu z kaufu , ale ted na zachranu som mala asi coop jednota uz neviem v tom strese aka to bola znacka, prosto co som zohnala u nas o tri dzedziny dalej 😖 fakt som uz premyslala ci to nerobi stuzovac 😝 noo, dnes idem este jednu plnit na zajtra a zase slahajda s coko 😝 +pak do toho mascarpone , noo tesim sa 😝

pralinka25
8. feb 2014

@pristela vies ze mna napadol tiez ten stuzovac. lebo vsetko furt robim rovnako predtym sa mi darila ukazkovo a teraz pohroma.

a este pomimo tiez mam kenwood ktorou metlou a na akej rychlosti slahas slahacku v tom stroji? (to nesuvisi teraz s nezdarmi 😀 )

pristela
8. feb 2014

@pralinka25 juuj, no ako som sa na zaciatku bala dat na päťku rychlost 😀 😀 😀 tak ted absolut vsetko robim na najvacsej rychlosti a aj to je mi niekedy malo ked ponahlam /stale ponahlam, bo vid ako ted , vyslahala som este len plnku na tortu 😀 a rano si po nu chlapik dojde 😉 / a aj korpus aj plnky slaham s balonovou metlou, s tou K metlou miesam len maslo+cukor+korpus na obmaz

pralinka25
8. feb 2014

@pristela cize aj slahacku. a dobre sa naslaha nerozbje to?
sak ano poznam. ja tiez na behu. v robote byvam dlho potom sa mi zavesi na nohu maly a tak s odretymi usami na poslednu chvilu :D

pristela
8. feb 2014

@pralinka25 urcite sa nerozbije, ved balonova metla je vyrobena na slahanie prave slahacky 😀 tam je to o tom ze "zaslahava" dnu vzduch a je to take jemne, naslahane

pralinka25
8. feb 2014

@pristela 🙂 dobre ja som sa bala tiez tej rychlosti ale zas ked ju slaham na pomalom nepreslaha sa az dolu sa mi zda. takz nabuduce to vytnem 😀

lenuliatko
8. feb 2014

Tak, tá 80-tkova dilema dopadla takto 🙂

katarina51
8. feb 2014

@pipka no od treraz odovzdávaj len s mimi čelenkou a zarobíš na tringeltoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀