Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisika
11. mar 2014

@jakelina tiez som pichala 😜😜😜

lucula73
11. mar 2014

@sisika ahoj, ak možem,ten recept je presne na 26cm formu a po upečení ten korpus dva krát prekrojjíš,čiže budeš mať tri pláty....... 😉
dúfam,že som to nepoplietla........ja som ho robila iba raz,pre mňa je veeeľmi ťažký,ale chuťovo bol fajn 😉

sisika
11. mar 2014

@lucula73 takze to cele cesto vylejem do formy-nevytecie? Ja bezne robievam mramorovy,to mam tak nejak v oku-tohto bolo ale nejako vela. Prepacte ze sa tak hlupo pytam 😊😊😊

lucula73
11. mar 2014

@sisika ano,všetko naraz.mne sa to tiež zdalo veľmi veľa..........ale to je všetko na ml,a 800ml nie je 800gr.........uvidíš....ak by si si prevážila.... 😉

sisika
11. mar 2014

@lucula73 😜😜😜 ahaaaa! Tak tu bude ten "problem"...
Mala som tento recept:
1 velké acidko 900ml 3,6% tuku (osvedčene mam z lidlu alebo rajo )
800 ml kryst.cukor
900 ml polohrubá múka
4 vajcia
2 dcl oleja
4 lyžice kakaa
2 lyžičky sody bicarbony

- ml som premenila na gramy... Oooooo,popleta! Idem sa zahrabať do perín radšej...
Ďakujem za milé slová a dobré rady,a hlavne za trpezlivosť 😊

pristela
11. mar 2014

@sisika juuuuj , noo , vidis a mame to tu preco ho mas tak vela 800ml muky nieje 800g muky 😖

sisika
11. mar 2014

@pristela 😉😉😉 však hovorím-popleta 😉
No chuti dobre,nabuduce uz skusim ten spravny original

lucula73
11. mar 2014

@sisika 😀

pristela
11. mar 2014

@sisika pcha, nic si z toho nerob , vsetci nieco popletieme 😉 aspon sa pak zasmejes , jaaa mam tooolko prííhod 😀 😀 😀 😀

sisika
11. mar 2014

@pristela dakujem za utechu 😘
Este ze som zobrala taku veliku misu na cesto 😃

adrika202
11. mar 2014

@sisika ja som to nikdy nepremienala ,pretože to určite nie je rovnako gramy a mililitre..ja to meriam na ml...a v 26 ke pečiem naraz ...ale ak ja rozdelis a postupne pecies nic sa tomu nestane 🙂

sisika
11. mar 2014

@adrika202 no ved to-ja som zas zvyknuta na gramy,tak automaticky som vazila gramy. Az potom som zistila ze tam bolo napisane ml... Ale cesto zamiesene,uz sa pieklo,tak som aspon potesila susedku 😃😃😃

janka22201
12. mar 2014

@jakelina ále áno pomohla 🙂 ,ja toho chcem aj tak trochu viac Soničke do škôlky,tak teraz viem že stačí jedna dávka, + - nejaký kus,to už je jedno...a aby som bola maximálne otravná 😅 piekla si to naraz,alebo tá druhá polovica cesta môže počkať ,kým sa dopečie prvá?...děkuji ti dobrá vílo 😀

jakelina
12. mar 2014

@janka22201 pekla jsem najednou, já peču i tři plechy najednou. 😉

jakelina
12. mar 2014

@sisika jsi mě pobavila, první upomínka co jsem ráno otevřela byla tiež som pichala 😀 😀 Chvilku jsem uvažovala co mi to kdo sprostého píše 😀 😀 Pak jsem pochopila, že špejlí do korpusu 😀 😀

sisika
12. mar 2014

@jakelina 😜😜😜😜😜 ako inak ? 😉😉😉😉😉

dada2007
12. mar 2014

jáj baby moje.....slubujem že si to už zapíšem........miska Ikea tá 20cm-z kolkých vajec korpus? prosím a dakujééééééém..............

mirka100911
12. mar 2014

Baby, nemate pls nejake netradicne krstove inspiracie? Vsade su len same kosielky, babatka a topanky.... 😀 Rozmyslala som, ze namiesto babatka nejakeho "plysoveho" macka. Pripadne co by malo byt na krstovej torte? (datum krstu, narodenia, meno....)

daniela09
12. mar 2014

dnešná

maya30
12. mar 2014

@lifinka dakujem a samozrejme - bez pytania 😉

lokalistin
12. mar 2014

Jejda baby aka som nasrata, uz vyse mesiaca cakam na tu frutinu. ten debil mi ani neodpoveda na maily,nebere telefony. Vcera som mu napisala,ze ak do konca tyzdna nebude frutina u mna, alebo peniaze, idem na policiu. Dneska som ho zastihla na inom cisle, a este co to aky mail,ze radsej na to ani nereagoval,ved u neho raz je tovar raz nieje, takze mam cakat, ale ze do konca tyzdna by som mala mat,ze tovar ma a na konci povedal,ze najneskor v piatok posle. Tak ma vytocil 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lokalistin
12. mar 2014

@pristela Zanet aka velka je ta tvoja misa na kenwoode?

abriela
12. mar 2014

@mirka100911 ja som robila bociana ale macko s deckou je vzdy milucky

jasmika
12. mar 2014

Tak moja prvá ktorú som robila úúúplne sama...a dokonca sa mi podarilo aj vyrobiť tú poťahovaciu hmotu z marschmelow

jakelina
12. mar 2014

Děkuji moc pristela Žanetko za nápad na dortík. Malý si málem cvrknul, jak byl nadšený, ale vzápětí mě zdrbal, kde mám podběrák a kýbl na rybu. No nevděk vládne světem, šla jsem spát ve 2 ráno 😀 😀 😀 Asi by chtěl po mě moc 😝

lokalistin
12. mar 2014

Kocky nemate fotky takych detskych konikov, nie ozajstne kone a najlepsie by bolo aj s navodom 😀 😉 dakujem vam

blcha
12. mar 2014

ahojte dievcence chcem sa spytat oidem robit tortu s hodinkami a na ten cifernik by som rada dla cisla a aj pismena ale take malinke mate niekotra take kde by som take nasla a objednala neako neviem nic najst potrebujem fakt male pismenka inak to tam budem musiet pisat no a nemam ani poriadne stetce take tenucke to by ma tiez zaujimalo kde si ich kupujete ?u nas maju v papiernictve len take vekle koly 😝 😝

pipka
12. mar 2014

@blcha ja som tenucke stetce kupovala u cinanov, take na nechty, na manikuru, co sa s nimi na lak maluje 😉

pipka
12. mar 2014

@jakelina kraaasna 😵 si mu mala povedat, ze kybel doma nechali, bo sak v rozpravke tu rybu nakoniec aj tak pustia naspat do vody 😀 😀 tak naco by im bol 😝 😅 😀