Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka7512
5. apr 2015

dievčatá ,na budúci týždeň idem piecť dvojposchodovú tortu srdcia.Torta bude cestovať asi 2 hod.Je potrebné dať cez obidve poschodia nejakú tyčku???alebo mi stačí vystužiť len spodné poschodie?ďakujem...

jenie123
5. apr 2015

@adrika202 kraaaasne 🙂🙂

jenie123
5. apr 2015

Kocky, pridávam svoje vikendovky a idem sa kochať vašimi dielkami.. 🙂

pipka
5. apr 2015

@zuzka7512 ja som presne takuto poschodku robila srdcia a cestovala 3 hod a dosla v pohode bez stredovej tyce 😉 ale teda spodne poschodku urcite vystuzit 😉 a vrch o spodok som na podlozke spajala kremom 😉 aby sa to ani nehlo 😉

zuzka7512
5. apr 2015

@pipka presne takto som to chcela spraviť,len som rozmýšlala,že či tam ešte pre istotu netreba aj stredovú tyč...ďakujem... 😉

lucula73
5. apr 2015

@pipka ahojček,čítam tu o tej poschodke.čo si natrela kremom?tu podložku medzi tortami?či tortu si kremom prilepila na podložku 🙂 ,tiež idem robiť po sto rokoch poschodku,čo bude dlho cestovať a musím to nejak spevniť.....ďakujem 🙂 🙂

lokalistin
5. apr 2015

@antenka1 nic v zlom prepracovanie super, ale pre mna nechutna torta, ja neviem co uz ti ludia vymyslia

lokalistin
5. apr 2015

@zuzka7512 ja davam vzdy tycku cez

adrika202
6. apr 2015

@jenie123 @stebota dakujem krasne dievčatá 🙂 vaše tortičky tiež krása 🙂

pipka
6. apr 2015

@lucula73 na spodnu tortu trosku kremu, na to podlozku a na podlozku zas krem a na to vrchne poschodie, skratka aby medzi kazdou vrstvou bolo malinko kremu ako lepidlo 😉 vtedy sa na sebe nemaju sancu pohnut 😉 a plus v spodnom poschodi vystuze 😉

antenka1
6. apr 2015

@lokalistin nechutna torta? 😀 😀 tha, to je len slaby odvar oproti tomu co vselico som uz odmietla robit. Ale svagrinej snm nemohla 🙂

lucula73
6. apr 2015

@pipka aha,tak všade,urobím aj ja tak.ďakujem. 🙂

lokalistin
6. apr 2015

@antenka1 nechcela som ta urazit, ja som len myslela, ze torta je torta, preco niektori ludia chcu taketo blbiny, musim jest oko?

antenka1
6. apr 2015

@lokalistin neurazila si ma. Vobec nie. Prave hovorim, ze som ine somariny odmietla. Ja mam tiez radsej ked si niekto po dvojdnovej drine povie "jeeej aka krasna torta". Tak ale vidis... 🙂

grasie
6. apr 2015

Ahojte, dodatočne pekné sviatky prajem, teda ich zbytok 🙂
a pridávam moje tohto víkendové, konečne som tortovala, šak už také absťáky ma chytali 😝

evicaka
6. apr 2015

jééééjku.... nádherné.... strašne milučké tortičky 🙂

antenka1
6. apr 2015

@grasie co dodat? Krasna "cakatelka" sa dockala krasnej torty 🙂

sticker
6. apr 2015

@grasie Nádherné tortičky 🙂 Také milunké 😵

zoja1983
6. apr 2015

Od dnes do odvolania akcia na Marshmallow za 1,53 eur http://doven.sk/marshmallow-biely-300-g/p746187 a rastlinná šlahačka Mella Whip za 1,80eur http://doven.sk/rastlinna-smotana-na-slahanie-m...

zuzka7512
6. apr 2015

@lokalistin ďakujem...

kubrt
6. apr 2015

@zuzuz1 já jsem v létě takový dělala. Je to samrolový krém - vyšlehané bílky s cukrem . To jsem tu od některé z vás okoukala. Sníh super držel, problém jsem měla s tím, že chtěli pribikrém a i když byl dort vychlazený a vyztužený, při převozu se mi dost nachýlil 😢 😢 . A to jsme ho vezli jen přes jednu ves, autem s klimou a já si ho sama držela 😀 . No nervy jak blázen 😝 .Alesponˇ vím co už nikdy dělat nebudu 😀 .Zdobila jsem ho až na místě a u toho se dušovala, že konec, už nepeču, že tenhle dort je poslední 😢 😢 .No dort nespadl a nevěsta mi ho přijela osobně pochválit, a že je nakřivo si všimla až když jí na to jeden klučina upozornil 😀

kubrt
6. apr 2015

Prosím, prosím, potřebovala bych tu formičku na stojícího koně. Nikde ji nemůžu najít. Jestli byste některá věděla, kde by se v českých obchodech nechala koupit. Ze slovenských stránek jsem ještě neobjednávala 😒

stebota
7. apr 2015

@grasie tie postavičky sú také milené zlaté 🙂 🙂 🙂

stebota
7. apr 2015

@jenie123 panebože tolko tort cez veľku noc aj si spala? super 😉 😉

dzejnus
7. apr 2015

babenky, chcem robit postavicku - konika (asi leziaceho,ale to je jedno) na vrch torticky,,, vytvrdnee mi aj z pasta dama top???? aspon tak aby sa nevalal nerozkycol alebo co 😀 raz som robila macika ale zo specialky, nebol tvrdy ale drzal ....

pipka
7. apr 2015

@grasie kraaaaaaasa prekrasna 😵 😵 😵

zuzuz1
7. apr 2015

@kubrt no super... tak sa mam na co tesit hej? plnky - cokoladovy (domaci puding) a pribinacek... teism moc... a viest to mam cca tak 30 minut po slovenskych cestach...vidim to tak ze to skladat budem na mieste (odveziem si dve a dve poschodia zvlast a na mieste dorobim a nahadzem kvety) hchemsa spytat - zdbenie je z potahovky? (napr. smartflex) bo ked osm si studovala tu svoju zda sa mi ze su bud zive alebo z jedleho papiera... alebo predsa len potahovka?? netuisiimmm do juna casuuu :D ale dakuejm za radu 🙂

evala777
7. apr 2015

ahojte, pridávam svoje....to čierne to mala byť puma.... 😒 a pri krstinových mi totálne zlyhala fantázia...tak sú na jedno kopyto..... 😒

grasie
7. apr 2015

@stebota @pipka @sticker @antenka1 babuľky ďakujeeem 😵 @evicaka to bolo asi mne ,či??😅 Ďakujeeem 😵