Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
10. feb 2012

@livia76 dakujem 🙂 prave pc som sa chcela vyhnut 😀

bzucinka2
10. feb 2012

@dm1 urcite potrebujes aspon 3 slahacky, pokial nechces mat suchu tortu 🙂

bzucinka2
10. feb 2012

@iwulka23 krasna este ju skus vytienovat gelovkami 🙂
@simasa tak tato je suprova 🙂

pristela
10. feb 2012

Holky, ktora by ste chceli tu staru anglicku abecedu - http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Patchwork-abeceda... tuto http://www.cukrar-shop.wbs.cz/eshop/foto/212/21... darujem 😉 😉

adrika214
10. feb 2012

Ahojte zienky,prosim neviete mi poradit,kupila som biely hotovy marcipan,ale potrebujem vediet ako ho zaharbit,a cim,prosim poradte,idem piect z marcipanu prvy krat,a este som sa chcela spytat nejaky dobry recept na orieskovu tortu pod marcipan.Dakujem pekne

mizulienka
10. feb 2012

@simasa nadherna torta, krasne vyzera a tie postavicky a masky, uplne krasne.
Ta plnka dopadla podal mna dobre 😉 uvidime, aka bude odozva, to je ta fialovo zlta 😉

ivigirl
10. feb 2012

@pristela já bych jí brala, jestli není někdo přede mnou.

iwulka23
10. feb 2012

@bzucinka2 tak to neviem ako by dopadlo..a nemám ani poriadne gelovky..len pár farieb..

isabella_fly
10. feb 2012

koceny, na 50tku taky maly darcek (tym chcem povedat, ze ho nesu ako darcek, nie je to hlavna torta, preto taka mala), som celkom spokojna, oslavenkyna ma vraj rada kriklave farby, ale potah sa mi zdal lepsi taky jemnejsi, ked su tie kvietky take syte 🙂

simasa
10. feb 2012

@miciatko nalepila som trojuholnik zo spodu az po okraj torty a ten vrchny som dala tak, aby prekryval ten spodny - ta hmota bola dost nahrubo vyvalkana - a vlastne hrany tych trojuholnikov tvoria ten dojem, ze je torta taka hranata. Da sa to pochopit? 😅 Neviem, ci nepisem jak tatar... Ak nerozumies, odfotim detajl, este ju mam doma.

pristela
10. feb 2012

@ivigirl oki , napis mi cez IP sim ta tvoju adresu a ja ti ju poslem cez tyzden 😉

miciatko
10. feb 2012

@simasa dobre si to napisala, chapem a dakujem

ivigirl
10. feb 2012

@pristela koukala jsem, že jsi z Topoĺčan, nechci aby si platila nějak moc poštu, nevím, kolik to stojí?? Abych ti poslala aspoň za to?.

stankapk
10. feb 2012

ahojte kocky. idem zajtra potahovat puncovu tortu. date mi nejake typy ako to spravit aby sa mi az tak netopila? budem to potahovat doobeda, oslava je poobede, planujem ju potriet celu malinovym lekvarom tak myslim ze by to mohla vydrzat. ako to robite vy??? dakujem 🙂

abriela
10. feb 2012

@stankapk a preco by sa mala topit???? Ved tam nic take nieje

abriela
10. feb 2012

POOMOC! Robila som parizska krem, cokolada, slahacka a dala osm tam aj lyzicku cukru - je to neznesitelne sladke. Co s tym????

isabella_fly
10. feb 2012

@mariann2 ta je nadherna s tou orchideou, niekedy take musim urobit aj ja, len si este netrufam 😒

isabella_fly
10. feb 2012

dievcata, ako je to s prepravovanim poschodovej torty? co je dolezite? hlavne v juni, ale teda klimatizovane auto... dajte mi nejake rady

stankapk
10. feb 2012

@abriela ta torta je veeelmi mokra, vlhka. dokonca z nej aj vyteka stava, tak preto. robim tuto, inac je fantasticka 😵
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=323&...

vera_vila
10. feb 2012

Tak jsem právě dokončila svatební ZOO dort, ale teda nejsem s ním moc spokojená... Výsledek zde - veškeré kritiky s díky přijímám (ženich mi nechtěl stát, protože mám vršek křivý, a strhl by mi potahovku, kdyby spadl, tak jsem ho musela chudáká píchnout do zadku, aby držel rovně)... Dělala jsem ho celou noc od asi osmi do dneška do půl druhé s asi hodinovou přestávkou, kdy jsem si zdřímla a dort se chladil v lednici... Ale teda hrdá na něj nejsem...

iwulka23
10. feb 2012

Baby,čo robíte domácu poťahovku zo sušeného ml..robíte len z polotučného?? z plno alebo nizko by bola zlá??a ten sirup čo sa tam dáva to je aký vlastne??viem že ide-práš.cukor,suš.mlieko,olej a pšenič.sirup...alebo iná varianta??

mariann2
10. feb 2012

@pristela som z Kežmarku, príď do Tatier, polyžuješ, dáš si tortu, spojíš príjemné s užitočným a že syn-syn...., tebe už tiež chýba do toho počtu len jeden, tak sa nesmej 😀

79zuzana
10. feb 2012

@abriela no neviem, mozno ked primiesas trosku kakao, to je horke, ale neviem, aby sa ti nenarobili hrudky. Ja by som to asi radsej tak nechala a dala pod krem nejaky pikantnejsi dzem. A mozno to s korpusom nebude az take sladke ako ked to ochutnavas len tak cisty krem.

reruna
10. feb 2012

@vera_vila no tak na to, že zas tak dlouho nepečeš - ty zvířátka máš moc pěkný, postavičky bych já ani nezvládla, ten ženich má asi moc tenký ty nožičky a je hodně "namakanej", tak proto asi nechtěl stát, kdyby byl ten ženich s nevěstou menší asi by to proporčně vypadalo líp. Jako dětský dort by to bylo super, jako svatební se mi to moc nhodí s těma zvířátkama, ale když si to zákazník přeje. Já myslím, že můžeš být spokojená a rozhodně se nemáš za co stydět a cenu si řekni normální, vždyť jsi nad tím strávila tolik času!

abriela
10. feb 2012

@vera_vila je to pekne. Zenich nemusel byt taky kulturista - a keby mal kratsie hohy, mozno by stal lepsie. Alebo mala si mi do noh pichnut sparatka 😀
@stankapk hmm, tak neporadim. ale asi keby si potahovku davala tak ako si napisala, mozno by sa netopila.
@79zuzana Zuzi, dakujem za radu. Snad to s korpusom take hrozne nebude, aj tak je to len pre mna a mm.

jakelina
10. feb 2012

@vera_vila to jsi si mákla. Já do toho vůbec nebudu mluvit, protože já jsem postavičky na stojato ani ještě nedělala a netroufla bych si na to. Obdivuju, že jsi se s tím poprala. Po mně kdyby to někdo chtěl, tak to odmítnu, protože by to dopadlo hrozně.

vera_vila
10. feb 2012

@abriela No, já vím, že nemusel být, jsem ho nějak neodhadla... Ale jinak párátka byla málo, musela jsem ho zapíchnout na špejle až na dno dortu, aby vůbec držel a nepadal dozadu... No, kdybych měla rovný vršek, tak by asi nepadal...

@jakelina no, já to taky dělala poprvé a taky s tím nejsem spokojená... Udělala jsem je zbytečně velké, ale to jsem zjistila, až když už jsem to měla částečně vytvrdlé a "oblečené" a už jsem neměla sílu to předělávat, to bych dělala dalších x hodin... Už tak jsem kvůli tomu obětovala jednu noc spátku a jeden den dovolené... Holt, když někdo nestíhá termíny účetnictví, tak se dělají dorty na poslední chvíli... a podle toho to taky vypadá...

jakelina
10. feb 2012

@vera_vila já chci zkusit medvídka, jak stojí, tak budu taky trénovat a na ženicha a nevěstu si možná troufnu až za pět let 😀 😀 Určitě budou spokojení, neboj 😉

mailli
10. feb 2012

@iwulka23 ahoj, já dělám občas tenhle: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094
zatím se vždycky povedl a je doopravdy během 10 minut hotový. a ten sirup používám kukuřičný, dá se koupit v obchodech se zdravou výživou. stojí cca 35,- Kč 😉

abriela
10. feb 2012

@vera_vila je to len o vyvazeni. Robila som sijaci stroj. Davala som to tu. Bol ako zeriav - stlp a ranemo. Prvy mi v pohode stal, no nepacilo sa mi ako som ho zafarbila, robila som dalsie - spravila dlhsie rameno a padal. Vyriesila to sice patka stoja, ci ihla kt. ho potom podoprela.
Ucime sa sa hlavne na svojich vytvoroch. Je to pekne a kazdy z nas sa kazdym pecenim zdokonaluje. Zvycajne sme same so sebou nespokojne ale druhy povedia len wauu - to je krasne.