Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
1. nov 2011

Ahojte, som zas konecne nieco urobila-torta pre moju anetku, doba ladova 3. a uz sa blizia vianoce a kedze v decembri nas caka velke stahovanie, tak uz som zacala aj s medovnickami 🙂

dm1
1. nov 2011

@sofi07 mas ich nadherne uz som ich obdivovala na FB 😵. Takze este nieste v ziline? som boal v ZA s malym ale akosik som ani nestihla sa tam spamatat lebo nas z nemocky poslali naspat domov. Mas este tie cukriky pre mna? ak nie nevadi ved uz je to doba 😉 . Juuuj ale si ma navnadila na tie pernicky zajtra idem cesto zamiesit 😵

ttterysek
1. nov 2011

@vecernicci moooc krásný! já bych za něj dala i 280-300kč protože ho pak můžu i sníst 😀 ale já bych ho asi důkladně zabalila a schoval, jak se znám 🙂 ale je to moc pěkná práce!!! 😵

mizulienka
1. nov 2011

@sofi07 nadherne 🙂

lussy23
1. nov 2011

Fu dlho som tu nebola a koľko krásnych tortičiek ste pridali =) no idsem teda chváliť =) @adrianai @katulkaaaaaa @mrka2 @dajna11 @yamahafazer @mizulienka @zdenallicka @mariann2 @lusil2005 @lamps @dada78 @vecernicci @lucula73 @jakelina @adka_praha @pipka @zuzana124 - nádherné dielka

maja797
1. nov 2011

Ahojte, chcela som sa opýtať, či robíte niektorá marcipánové torty aj na predaj, som z BA - Petržalky a potrebovala by som ju na 16-17.11., ešte neviem motív, lebo neviem ako mám skombinovať manželovu 40, bratovu 29 a synove 2 roky ☹ ? Poprosím aj cenu. Ďakujem Maja.

lussy23
1. nov 2011

@yamahafazer tá žltá kvietková je naprosto úžasná @vejinka @jakelina @ivkaivka @lukika @gabka75 @tica @adrianai @lusil2005 @ttterysek @bianka1 nádhernné dielka ste pridali
@broucek2 - milé @livia76 - krásna Kitty

lussy23
1. nov 2011

@mia1111 - krásny vláčik @zlatat ten je nádherný ... a z akého patworku? @artepf waw nádherA @sofi07 PREKRáSNE @vejinka . krásnučké
@miciatko - nádherné perníky
@vecernicci - krásny venček

vlada111
1. nov 2011

@mia114 ja som ich kupovala v obchode v Ba na Dlhých dieloch. Tam majú všetko príšerne drahé, ale toto bolo cenovo ok a nerezový som nikde nemohla nájsť.

vlada111
1. nov 2011

@vinka budem to maľovať prachovou rozpustenou v alkohole. Aj ja sa bojím, že to pokazím, ale musím to vyskúšať, chcela by som niečo nové a určo sa do toho pustím.

swiss
1. nov 2011

dievčatá, prosím aký je pomer šľahačka-čoko do parížskej šľahačky? niekde som to mala a ani za svet to neviem nájsť. ☹ vďaka za pomoc.

lusil2005
1. nov 2011

@swiss 100g coko na 1 slahacku.

swiss
1. nov 2011

@lusil2005 vďaka si poklad. 😉 stužovač do toho už netreba, však?

lusil2005
1. nov 2011

@swiss do tmavej coko nie. ja davam len do bielej.

rogerka
1. nov 2011

krasne torticky ste popridavali a docitat za 3 dni, mi celkom trvalo 😅 moja nedelna pre svagra a pondelkova pre mna

halime
1. nov 2011

IRSAKOVA creative cakes 🙂 <3

pristela
2. nov 2011

Boze baby , vy ste tak strasne sikovneeee, no mam ja cas na medovnicky??? sa mi az prsty klepu ked ich vidím 😀 😀 ale ak ma aj toto chyti, tak uz fakt pojdem na odstrel 😝 vsak to zdobenie si pamatam že je des hodííín 😠

Holky taku fantasticku objednavku som teraz dostala, uplne ze uuuuzasnu, teda motiv levi kral ☹ nejak sa s tym musim vyrovnat- to fakt neviem ake postavicky a hlavne ako? 😖 ale pani, ze je jej absolut jedno tvar 😀 ja ze poschodova , ona : jasne moze byt 😀 chuť je jej jedno 😀 a ked som jej povedlaa predbeznu sumu , ona ze tak malo??? 😨 som cakala ovela viac , ved moja dcerka ma tolkoto rokov len raz 😀 no uuplne božska pani, zlata, aach ja som tak rada, detska poschodova asi nezaspim 😀 😀 to sa mi este nestalo, zeby sa zdala cena malo 😕 kamoska minule /z trnavy/ hladala ze kto jej upecie tortu, som ju odkazala na zoznam cukrarok na TOm a povedala ze ceny su tak 10€ za kilo , jej vychadzala tak 40€ chcela to pre muza na 40tku a ona ze tolko? ani za svet na 40tku a 40€ , ona planuje tak najviac 25€ 😕 😕 no popriala som jej vela stastia a ze nech pak odfoti 😉

zlatat
2. nov 2011

@lussy23 už som tu hodila link, kukni na tú stránku, kde som vkladala fotku

anavila
2. nov 2011

ahojte....je tu toho popísané strašne veľa, a určite ste si tu písali recepty na nejake fajnové plnky do torty....velmi by som bola vdacna keby ste mi dali recept na nejaku naozaj dobru plnku ( nie maslovú ako v klasických tortách) proste aby tá moja torta pre švagrinku, ktorú dnes idem upiecť aspon ked nebude dobre vyzerať nech aspon dobre chutí 🙂 velmi pekne dakujem za skorú odpoved....cmuk

gabka32
2. nov 2011

@sofi07 ty medovníčky vypadají nádherně 🙂 neprozradíš recept? 😉 😉 😕

a děkuji všem, co mi poradili, jak obarvit marcipán načerno, s živočišným uhlím to byla hračka, díky a přidávám fotku dortíku... je to můj teprv třetí takže není dokonalý, při potahování se trhal, snad to příště bude lepší 😉

miamia3
2. nov 2011

@anavila nám najviac chutí salková, ale salco sa varí 2 hod deń vopred, na druhý deň sa zmieša a s maslom a cukrom. U nás boduje..ale asi to nestihneš keď to potrebuješ už na dnes, to salco sa varí aby skaramelizovalo. Veĺa zdaru s tortičkou nech sa podarí čo najlepšie.

reruna
2. nov 2011

@gabka32 nááádherný méďa a dort mňam🙂

reruna
2. nov 2011

@miamia3 @anavila dá se koupit už zkaramelizované salko, a to je pak rychlovka, jen zašleháš máslo a je to!

ttterysek
2. nov 2011

ahojky, prosím napište mi nějaký dobrý krém z tvarohu a nějaký dobrý krém z maskarpone. díky. na netu jich je hodně,ale chci nějaký vyzkoušený 😉 díky předem

lusil2005
2. nov 2011

@miamia3 v bille maju uz skaremlizovane salco... a ty donho miesas este aj cukor? 😕

reruna
2. nov 2011

@anavila a jestli vyloženě nechceš s máslem, tak je super třesený krém a je hotový raz dva - mandarinkový kompot 300 ml, 1 smetana ke šlehání a 1pudink bez vaření creme olé dr. Oetker, vše prottřepak v uzavíratelné nádobě, stačí pár sekund a je to.

gabka32
2. nov 2011

Salko se dá zkaramelizovat i v mikrovlnce, dělala jsem narychlo když nebyl čas na vaření.... ale chce to velikou mísu, hodně to pak pění... musí se ale hlídat a často míchat aby nebyly kraje už spálené a vnitřnek ještě světlý 😉

adul67
2. nov 2011

@gabka32 krásna tortička a strašne dobre vyzerá prekrojená môžem sa spýtat aku tam máš plnku a ovocie?

reruna
2. nov 2011

@miamia3 já do salkového krému už další cukr nepřidávám, i tak je to nejsladší krém, co znám 😅