Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. nov 2011

inak ja mam aj z Ikei aj z Lidla otocny skleneny podnos a cena neporovnatelnaaaa 😝 😉

lucula73
3. nov 2011

@pipka keby som bola vedela ,tak ráno vezmem všetky a bola by som ich tu popredala 😀 ,ešte asi 3-4 tam ostali... 😀

pipka
3. nov 2011

@lucula73 no vidiiis moja, tak by si tam mala zase ist a popytat o 1€ viac za cestu...a este zarobis 😀 😉

jakelina
3. nov 2011

@vecernicci už jsem to našla na netu, ani nevím, že ten obchod kam chodím má nějaký leták, ale podle adresy to sedí. Dík, zajdu se tam podívat.

zuziq
3. nov 2011

@tamichloe varila som asi 3 hodiny a klasika salko stoji takmer 2 eura, to v lidli okolo 1,5 ak dobre pamatam... Ale mozno som mala stastie. A nasla som raz na nete radu, ze ak po uvareni je salko riedke, treba ho vymiesat okrem masla aj so stuzovacom 😉

http://sweetlive-recepty.blogspot.com/2010/10/n...

vecernicci
3. nov 2011

@jakelina to je takový obchůdek, vyfotím leták a dám ho sem 😉

tamichloe
3. nov 2011

@zuziq super,dakujem za radu 😵 😵

jakelina
3. nov 2011

@vecernicci děkuju jsi zlatá, já už jsem to taky našla. Jenom jak to u nás znám, tak to nebudou mít, já jsem se tam na to ptala už dvakrát a vždycky na mě hleděla ta prodavačky, jako bych chtěla u řezníka pomeranče 😝 😀

dm1
3. nov 2011

tak hlasim navrat z tesca bez pilky 😝
@tamichloe mne sa salko z lidla zdalo chutovo trosku ine

inak v tescu maju v akcii tatra salko za 1,59 a karamelove za 1,69 tak som si zobrala aj par rovno karamelovych pre pripad

jakelina
3. nov 2011

@dm1 mně se to lídlácké zdá takové tmavší a je fakt jiné než když ho uvaříš. Ale dobré je taky 😀 😀

lucula73
3. nov 2011

babenky,muž je ochotný malého postrážiť,mám ísť do tesca kuknúť tie pílky?vzali by ste si ich?ak teda ešte vobec budú.... 😝

lusil2005
3. nov 2011

Baby, a skusali ste uz ten karamelovy miesany nad parou? Je bez salka a je fakt suprovy...

dm1
3. nov 2011

@lusil2005 este som neskusala ale chystam sa nan

teraz idem na sobotu robit tento tvarohovy neskusali ste niekto? http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t... len som kupila na to ten lidlacky pol kilovy tvaroh vo vedierku tak dufam ze moze byt.

dm1
3. nov 2011

toto ste videli? https://www.facebook.com/?ref=home#!/media/set/... inak v CR som to nasla pod 10 EUR tak keby ste chceli 😉 . Inak Kamka normlane maze negativne ohlasy pri tejto diskusii mazala jedna radost ked tam baby pisali ze su aj lacnejsie az ked nas bolo viac tak tam mna nechala 😅 . Ale pisali tam baby ze akonahle napisu nieco negativne tak to zmaze. 🤐

vecernicci
3. nov 2011

@dm1 tanhle krém dělám a každýmu chutná, dělám ještě jogurtový a ten je taky super 😉

dm1
3. nov 2011

@vecernicci jej super a prosim ta z akej davky mam robit na tortu priemer 22cm a iba 2x plnenu? a mozem tam dat zavarane ovocieš?

adul67
3. nov 2011

@dm1 a ja som si to chcela kupit?ake to je asi velká ta kvetinka?a de chodíš v čechach do cukrarenských obchodov?

adul67
3. nov 2011

@vecernicci už som skusila najprv som to mala riedke potom zasa husté a triasly sa mi ruky tak to su neni čiarky ale vlnovky som robila zajtra ukážem 😀

adul67
3. nov 2011

@rainbow0508 nešlo mi to otvorit ☹

dm1
3. nov 2011

@adul67 jeden cukrarsky shop je priamo tam kde byva sestra vo valasskom medzirici ale tam moc toho nemaju tak objednavam z ceskych shopov k sestre a ta mi to donesie. tie kvetinky maju tu a su tam aj rozmery http://cukrar-shop.wbs.cz/Silikonove-formy-prek...

monika76
3. nov 2011

@vecernicci jáj 😀 fialová gélová Wilton 😉

lusil2005
3. nov 2011

@dm1 to je sila 🤐 takato cenzura?
ja som tieto kvietky uz niekde videla, su strasne milene. keby si objednavala alebo kupovala v cechach, aj tie clenitejsie vlocky, myslela by si prosiiiim aj na mna??? 😅

tamichloe
3. nov 2011

@dm1 dakujem ake pilky?

mizulienka
3. nov 2011

ahojte baby,nestiham vas citat, chcem sa iba poradit, aky rozmer torty robite, ekd sa chcete trafit do 3kg...idem robit macka pu a kamaratov, to bude musiet byt asi iba 24cm priemer, ze?

dm1
3. nov 2011

@lusil2005 jasne akurat idem sestre pisat zatial co chcem z tych cinakov - vlocky ste chceli tusim 3 + jedny kvietky na pruzine okruhle a jedny take tie jednoduche niekto chcel. Poslem ju tam zajtra uvidime co budu mat. Z toho ceskeho e-shopu si asi pred vianocami objednam teraz este nie potom dam vediet. Ale ak chces tak mozem ti aj teraz len to budes mat postovne sama 😝

dm1
3. nov 2011

@mizulienka ak plnim 2x tak ta 24 je tak akurat na 3kg niekedy aj viac podla vyzdoby

lusil2005
3. nov 2011
dm1
3. nov 2011

@lusil2005 videla videla uz davno len akosik nemam napady ze co by som tam otlacala 😝 . Popravde sa mi s tym nechce paprat

lusil2005
3. nov 2011

@dm1 nie nie, to ma cas. aj tak som si dnes zas urobila vianoce 🤐 kupovala som z t-formaxu jedlu oplatku, no a nemooozem predsa platit postovne za jednu vec nie? treba objednat poriadne nech sa oplati! 😀 😀 😀

lusil2005
3. nov 2011

@dm1 mna napadli musle... ale podla mna by sa tam dali aj tie zilky z listov pootlacat... nie?