Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
18. nov 2011

@miciatko nevystuzovala som... myslim,ze netrebalo. zvykla som v lete vystuzovat, teraz v pohode drzi. no tak on v skutocnosti je aj pohodak,tak hadam sa neurazi. 😲 😀 ja ho poznam, je to aj °nas° zverolekar 😀

miciatko
18. nov 2011

@adul67 ok kludne, sak do soboty ked tak tak sa dohodneme 😉

katulkaaaaaa
18. nov 2011

baby ja som vyhrala 😀 😀 😀 😀 jak sa ja tesiiiim 12 farieb zadaraaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 dakujem za blahozelanie ste zlate 🙂 idem dokoncit tortu,jaku radost mam prvy krat v zivote som nieco vyhrala,jupi tralalalal 😀

adul67
18. nov 2011

@miciatko super lebo tam idem uplne sama poznám iba teba a danku aj to iba z fotiek dufam že ste sa velmi nezmenili aku budeš mat menovku? si na fb?

simasa
18. nov 2011

@katulkaaaaaa gratulujeeeem!!! 😀

vecernicci
18. nov 2011

@mrka2 děkuji, já taky radši dělám holčičí, ale ty mě potkají málokdy ☹ Tady jsou snad samý kluci

vlada111
18. nov 2011

@mrka2 krásny MVDr. 😀 😀 😀

vlada111
18. nov 2011

@katulkaaaaaa Kati tešíme sa s tebou. Uži si to a tešíme sa na krásne tortičky s novými farbami 🙂

vlada111
18. nov 2011

@mrka2 to o čom tu bola debata? čo sem písala? Už to bolo zmazané.

miciatko
18. nov 2011

@adul67 ja tiez nikoho nepoznam a na taketo daco idem po prvy krat

mrka2
18. nov 2011

@vecernicci no ved to,ze aj ja maaalokedy mam take dievcenske 😒
@vlada111 aaale,kto neskoro chodi.. tak nic nevie 😀

miciatko
18. nov 2011

@katulkaaaaaa gratulujem k vyhre a tiez sa tesim na torticky s vyhernymi farbami

lusil2005
18. nov 2011

juj zienky, krasne torticky ste popridavali!!!! docitat nestiham, ale polajkovala som 😅 tu je moja dnesna - pre troch oslavencov. dvoch autickarov, a jedneho turistu... a teraz rychlo dalsie dve co zajtra maju byt hotove!!! 😅

mrka2
18. nov 2011

@lusil2005 auticka vidim a aj turistu a tie hole baby, to su bonus? 😀 😀 😀 hehe perfektne 😀

lusil2005
18. nov 2011

@mrka2 no ved nevidis po akej znacke ide turista? oni vsetci smeruju k tym babam! 😀 tie su "DARCEK" 😀

lusil2005
18. nov 2011

ale zas som sa sekla. mala mat okolo 4,5 kg. max 5. ma 6,5. ja uz sa nedam ukecat na taketo krkolomne vahy pri dvoj a trojposchodovych tortach ☹ chcu trojposchodovu tortu a ze 4,5 kg... 😖

mrka2
18. nov 2011

@lusil2005 ahaaa, no vidis? no nevidno,co tam je napisane, este ze si mi to vysvetlila 😀 pockaj, zeby virivka tam je? strasne malinke, nevidno 🙂

lusil2005
18. nov 2011

@mrka2 jaj fakt! som zabudla ze tu je to take malinke 😅 ano ano, je tam virivka 😅

mrka2
18. nov 2011

@lusil2005 fiha, trojposchodova len 6,5 kg? to si este dobra, ja mam len dvojku a 7,5. ale u mna chceli velku... ked to je tak,ze kazdy chce maluuu,len aby vela nestala,alebo velkuuu za malo penazi,co sa tiez neda. nevadi, torta super, isto radi doplatia. 😉

dm1
18. nov 2011

@lusil2005 musis razne ludom vysvetlit ze 3-poschodova sa neda taka mala spravit a hotovo! to mozu byt este radi ze pecies slahackove lebo ja vsetky 3-poschod.co som robila mali okolo 10 kg 😕

lusil2005
18. nov 2011

@mrka2 ale kde. zauctovala som im len za 5 kg. som im povedala ze ma 6,5, ale ze teda len za 5 nech mi daju. a aj dali 🤐

lusil2005
18. nov 2011

@dm1 no a to som este robila 4x korpus 3x plnka vo vsetkych poschodiach... ale su tam priemery len 24, 18 a 12 cm.
zajtra mam robit dvojposchodovu do 3 kg 😖

mrka2
18. nov 2011

@lusil2005 😲 😲 😲 to aka bude mini dvojposchodka?

lusil2005
18. nov 2011

@mrka2 asi 20cm a 12cm. som zvedava ci sa zmestim. ma obidve slahackove plnky, tak snad to bude ok 🤐

79zuzana
18. nov 2011

@lusil2005 krasna je ta torticka 🙂

zuba
18. nov 2011

@adul67
@miciatko babule dajte si maps.google.com a tam toto : Hodžova, Trenčín, Slovenská republika - na mapke na pravo od ulice kapitana nalepku je vidiť ihrisko, tam pri ňom je parkovisko - je tam naša základná škola, k nej to ihrisko patrí a reštika je hned oproti - dúfam, že som pomohla

janulkamartinko
18. nov 2011

@vecernicci wiltonku mam aj ja ale nepaci sa mi lebo je tmava ja na farbenie pouzivam taku fialovu vodicku co sa dav babatkam ked maju zabu,radili to baby na TOM,nieje skodliva a naozaj je krasna,skus vyskusat 🙂

janulkamartinko
18. nov 2011

@katulkaaaaaa gratulujem 🙂 nech posluzia 🙂

janulkamartinko
18. nov 2011

Ach babenky ja mam take zmiesane pocity....dnes si mali dvaja zakaznici prist po torty a neprisiel ani jeden :( rano im zavolam ale normalne mam strach,na podkovu som si pytala zalohu,ale pani je viac menej rodina tak ta snad pride...ale na tu pat a mat som ani zalohu nepytala ,snad ma pani neokasle :( stava sa vam to? vasinou mam na nich cislo ale teraz nie :( v nasej rodine torty lubia ale zjest dve velke? 🙂

dm1
18. nov 2011

@lusil2005 tak to ano to su mensie priemery ja robim ten najvacsi 30 a slahacka je ovela lahsia. Ale musis si jedine ty tak ludi naucit ze ked chcu velku tortu tak musia zaplatit a ked nie tak hold smola bude mensia alebo ziadna 🤐

ja som prave skoncila som KO este jedna slana ale to snad bude rychlovka 😝