Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. nov 2011

@yamahafazer mně když hlásí myčka chybu, tak je vždycky ucpaná hadička na vodu. Manžel to propláchne injekční stříkačkou a v tom má slabý roztok sava. Ale musí se ta myčka rozšroubovat. Já mám vestavnou, tak to je práce na hodinu, jenom to z té linky dostat. 😒 Tak snad to bude jenom taková banalita a ne nic horšího.

adul67
30. nov 2011

@dm1 hod lin ja som ich asi kupila

adul67
30. nov 2011

http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... kupila som tieto že pri svetle menia farby

simasa
30. nov 2011

@adul67 Nevzdavaj to, ked si uz zacala. Ja neviem, kedy si na to vobec trufnem. Asi skusim prvu laliu. Si ma motivovala, tak sa mozno odhodlam... 🙂

eliska22
30. nov 2011

kočky to ako dolujete hmotu z toho kýblika 😕 veď mne to nejde, je to tvrdé ako kameň 😖

jakelina
30. nov 2011

@eliska22 příborovým nožem

lusil2005
30. nov 2011

@dm1 tie diamanty vobec niesu take pekne brusene ako na obrazkoch. to je len taky gulaty kamienok 🤐

miciatko
30. nov 2011

baby moj prvy kvet na drotikoch , neviem co to je,ale pripomina mi to trochu tulipan , je to robene z MMF a farbene obycajnymi praskovymi farbami z drogerky rozriedene v alkohole , ..

mikim
30. nov 2011

Ahoj dievcata, chcem vyskusat vas vychvaleny mascarpone krem, ale vas prosim o radu ci ho mozem dat aj na korpus pod potahovku, alebo ci treba nanho spravit trocha masloveho kremu, dakuje vam a same uspechy prajem

dadka212
30. nov 2011

@mikim pod poťahovku určite nie...jedine ak poťahujem čokohmotou 😉 pod tú môže ísť čokolvek....

mikim
30. nov 2011

@dadka212 hlupa otazka, ale co nazyvate cokohmotou? ak dobre chapem tak ani z prevarenej slahacky, ci uz parizsky alebo mascarpone nesmie ist pod potahovku? diik ucim sa 😉

dadka212
30. nov 2011

@mikim ja nedávam už nič iné ako vyšlahané maslo s cukrom a korpusom...čokohmota je čokoláda s kukuričným sirupom 😉

anibas
30. nov 2011

@adul67
@miciatko keď maľujete kvety - tak vždy na sucho - len prachom do stratena, žiadne tekuté farby 😉

mikim
30. nov 2011

@dadka212 si zlata dik

yamahafazer
30. nov 2011

@adul67 a este trocha by som stencila tie listy na okrajoch aby boli take vlnkovate

yamahafazer
30. nov 2011

@jakelina no my mame tiez vstavanu no tak to bude ina robota dostat to von 😒

miciatko
30. nov 2011

@anibas mam iba bielu perletovu,ale zajtra idem a poriesim si neake,nemohla som vydrzat ked som mala listky uz ususene 😕 , a ozaj preco nemozu byt tekute??

yamahafazer
30. nov 2011

@eliska22 ja cely kybel otocim pobucham po spodu a hmota cela vypadne a potom si len odrezem kolko potrebujem

adka_praha
30. nov 2011

ahojte...
baby, som na seba taka nasrata... ja proste tu blbu cokoladu a cokotransfer nepokorim ani do smrti... 😖 skusala som dnes polievat cokoladou, lenze to ostalo take otrasne hrbolate ☹ , ked to zacalo tuhnut a uz sa s tym nedalo nic spravit... a chcela som na to hodit pas transferu, ale no dalo sa?! no uz nie... ☹ aj maslu som skusala... no des- bes... ☹ ja fakt neviem, ako na to... ☹ myslite, ze som mala moc vychladnutu cokoladu, ked som to polievala? 😒 uz som asi fakt totalne drevo... 😔
aspon ze terezka mala radost z tolkej cokolady... 😅
idem odfotit ten trapny pokus a dat ho tu ako odstrasujuci priklad

miciatko
30. nov 2011

Terezka je uzasna a vidiet ze jej chutilo

mia114
30. nov 2011

ahojte
idem sa vam znova opyat na radu 😅
ako by ste spravili tento znak? mam ho spravit tak ze vyrezzt farebne casti a nalepist na biely podklad, alebo to farebne namalovat? aj ked mne malovanie moc nejde, ale za ked to vyzerazem budu dve vrstvy na sebe. tak neviem 😕

mia114
30. nov 2011
mariann2
30. nov 2011

@mia ja by som si rozstrihala obrázok podľa farieb, vyrezala zo zafarbenej hmoty jednotlivé časti a prikladala k sebe a zlepila dokopy a tie malinké biele časti a lem by som robila šúločkom z hmoty, teraz som tak robila znak arsenalu londýn, už čaká že ho položím na potiahnutú tortu

adul67
30. nov 2011

@yamahafazer no to sa ti povie vlnkovaté ved pracujem na druhom kvete a stenšujem a nie a nie tie vlnovky spravyt už mi aj synator pomahá asi mu to ide lepšie ako mne 😀
@dm1 myslela som tie farby prachove už som ich tam dala link 😉
@miciatko nooo dobrééé 🙂

mariann2
30. nov 2011

@mia114 takto to vyzerá

adka_praha
30. nov 2011

@miciatko no co ti poviem- dieta a cokolada... 😅 😀 😀 😀
no vyzera to horsie nez strasne, urobila som si malo pasikov na maslu a uz som ani nemohla dorobit, lebo som mala posledne zbtky cokotransferu... no ale ked nic ine, aspon to chuti... 😅 😀
ale ja si raz s tou cokoladou poradim!!! 🙄 😖 😠 😠 😠 😅
(prosim vas, nelakajte sa 😔 )
a ak mate nejake rady, ako na to, tam budem skakat od radosti az po plafon... 😵

dadka212
30. nov 2011

@adka_praha ja som čokotransfer robila takto a myslím, že vyšiel celkom fajn...roztopila som čokoládu s trochou cery nechala vychladnúť do teploty aby to bolo ešte teplé ale nie horúce skúšala som prstom, vyliala na čokotransfer a pričapila na tortu, keď to stuhlo v chladničke tak som to strhla...

adka_praha
30. nov 2011

@dadka212 takze ked uz, tak spravit boky ako vravis a potom naliat coko na vrch? ked necham tu foliu vyssie, aby spravila mantinely? boze nenormalne tupelo som... 😒
ja som chcela len tensie pasiky, lenze kym sa mi to "podarilo" vobec poliat, uz to bolo tost ztuhnute a uz nechytili tak, ako mali... ☹

eliska22
30. nov 2011

díky baby už som to vydolovala a potom som zistila, že nemám dostatok červenej farby a som bola v tom že ju mám 😠 😠 😠 taká som na seba nasrdená 😠 😠 😠 😠 😠 tak musím čakať na mm, snáď zoženie a prinesie mi 😝