Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
3. mar 2012

@reruna - ja zarovnávam každú vrstvu krému tou dlhou cukrárskou špachtlou, pekne sa prikrčím, nech mám oči na úrovni torty, točím tortou a kukám, či je to rovné 😀 . Aj kraje korpusu aby boli pekne zarovno. Ale mne sa nezdá, že by Ti padala torta na stranu 😉

adka_praha
3. mar 2012

ahojte... pred chvilou som domodelovala boba... 😝 za chvilu pojdem celu tortu dorobit a este nam spacham nieco na mlsanie... 🙂
a vobec nic nestiham, len vas vzdy preletim "olajkujem" a frcim dalej... 😒

reruna
3. mar 2012

@mia1111 no na fotce to není vidět, ale v reálu ano a na té dvoupatrové by to vypadalo škaredě...tu špachtli nemám, ale zkusím to teda zarovnávat lépe...

ikula2
3. mar 2012

@ladydia no este zatial peciem, ale uz aj objednavky na april zvazujem, lebo som nejaka bez chuti, ale po porode urcite na nejaky cas koncim, iba pre nas, ratam aspon rok prestavku, to sa nebude stihat
@katulkaaaaaa kati skore uzdravenie a teda robit s takou rukou, vies ako sa hovori pracou k trvalej invalidite 😒

ikula2
3. mar 2012

@79zuzana aha tak toto, lebo mne to prislo z tej foto taky rovnaky vzor vsade 🙂 a pocuj na tej fotke ta nepoznam v profilovke dlhe vlasy 🙂

lifinka
3. mar 2012

@jakelina ok 😀

tak dort se chladí v lednici, jsem úplně blbá 😅
udělalaa jsem si z krabice podložku, dala na ní krepák a celofán, to je v poho, no a jak jsem chtěla dát dort do ledničky tak ta deska byla uřízlá ma "mm" bože....No aten krém "Milena" je teda super, jen příště asi dát méně cukru, je i pod potah tak uvidím 😕 jinak jedna vrstva je Milena +obal korpusu a zbytek 2x Hrk, Hrk krém....světlý korpus jsem nakonec vygooglila a je super vysoký(6vajec) a ubrala jsem mouky a dala puding "pravá vanilka smetanová" Je to dražší pudink kolem 15kč, tak jsem zvědavá zda se to vše povedlo až si ukrojíme zítra u mamyk...krepák na desce je vínová barva, takže přemýšlím, buďto bílý smartflex a rudé květiny, potřebuji něco jako pivoňky, nebo tak takže musím ještě hledat postup!!!!nebo naopak rudý potah a bílé doplňky....

lucula73
3. mar 2012

@florentina ano,ty si to správne preložila,podľa obsahu rozprávky,je to taký rýpač 😀 ,ale teda by som na to neprišla.
ďakujeme za vysvetlenie 🙂

idem pokukať vaše krásne tortičky 🙂

maca_p
3. mar 2012

@adka_praha co je to za postavicku? videla som kopec tort, ale neviem kto to je 😲 😀 .

kocky, parizsky krem z bielej cokolady robite iba z 33% smotany a bielej cokiny? chcem ho vyskusat na zajtrajsiu oslavu. hodi sa k tomu este nieco?

lamps
3. mar 2012

@bzucinka2 ja som to hľadala a toto je úplne super postup 😅

yamahafazer
3. mar 2012

moja dnesna

anibas
3. mar 2012

@pristela wau - že len taká pre nás 😨 😨 😨 😨 😨 veď je DOKONALÁ - presne môj šálka kávy - teda tortička 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
3. mar 2012

@vlada111 no ten kvet, bol robeny podla foto, ale bez postupu, ved na toto postup ani netreba, len davas lupene k sebe, len som urobila chybyyy ☹ jedny lupene mali byt kratsie a tie posledne trosku vacsie 😠 a tiez som moc stenšovala 😀 bo mi presvitaju drotiky 🙄 .
A mnozstvo, ja som robila z jedneho balenia mlieka cize 400g , torta mala 2,2kg taka mensia a zostala mi asi 1/3 hmoty

lucula73
3. mar 2012

@pristela a aké mlieko si mala? a toho oleja tie 3 lyžice nebolo veľa?lebo mám presne taký istý recept uložený z TOM,ale tam je napísané 300 mlieka,300 cukru a nie olej,ale že hrášok cery 🙂
včera som v tescu videla suš. mlieko 400gr. aj za 4 eurá aj 200gr za 1,30 😕 .,chcem to vyskúšať..........

pristela
3. mar 2012

@anibas jej dakujem , aj mne sa strasne taketo pacia, len nik take nechce 😠 tak si myslim, ze ak take nejake popridavam do albumu snad sa postasti 😵 no dokonala nieje ,a le nevadi je len pre nas , a vies co som urobila hned ako som ju dofotila? 😀 😀 😀 strhla som z nej potah a capila do koša 😝 ale pssst, my to nelubime nech je akykolvek 🙄
@lifinka http://tortyodmamy.sk/pokus-o-pivonku 😵

@maca_p ano 33% a hodi sa k nej ovocie 😉 , ta postavicka je z rozpravky, je to vlastne špongia 😀

pristela
3. mar 2012

@lucula73 polotucne , ja kupovala v kauf. a tam mali len toto za 4€ 🙄 ☹ nie olej bol akurat 😉

akme
3. mar 2012

@pristela no krásne tortuše, tá "vaša" "strhnutá" je nádherná
@dm aj ja som už upravovala jeden stencil nožničkami 🙂

ladydia
3. mar 2012

@ikula2 tak tak, ja mam este aj na jun objednavku pre svokra na 50 -ku ale tiež uvidim ako budem na tom 🙂 a po porode taktiež pocitam, že nebudem piect hned...uvidim ako mi to drobci budu zvladat...ako si zvyknem aj ja aj oni 🙂

anibas
3. mar 2012

@pristela a dá sa kresliť po hmote zo suš. mlieka ? a to mlieko je plno alebo polotučné ??

anibas
3. mar 2012

@pristela už som dočí´tala

alyce
3. mar 2012

@miciatko kokso 3 deti a aka torta! Ja som v tejto teme len nahodou, ale vsetky vas obdivujem, ake ste sikovne.... 🙂

lifinka
3. mar 2012

@pristela mrknu díky, já jsem si sama udělala tohle???

adka_praha
3. mar 2012

@maca_p sponge bob... podla mna to ani neni pre deti, ale budis... ja te malej nepustam... nema to ani hlavu ani patu a podla mna je to neskutocne debilne... 🙄

adul67
3. mar 2012

tu je môj príspevok a včera som odovzdala s mackom pu aj na nu čakali tak som ju nestihla odfotit a tygrikovi chýba chvost až teraz som zistila 😀

79zuzana
3. mar 2012

@mizulienka dakujem, ta gitara mala priblizne 45 cm, nebola nejaka extra velka a vazila okolo 3 kil. Neviem celkom presne, lebo som ju zabudla odvazit a uz sme z nej polovicu zjedli 😀 Ale korpusy som nepolievala, takze ked polejes, bude tazsia 😅 Pre 90 ludi - zalezi ake velke kusky sa budu krajat, tu sa rata 100-150 gramov na osobu, nekrajaju sa take velke falaty, nie je to hlavne jedlo, len dezert 😅 Ja som piekla trojposchodovu 30cm, 23 cm a 16 cm pre taky pocet a stacilo to. Ale kazde poschodie bolo trikrat plnene 🙂

79zuzana
3. mar 2012

@vlada111 dakujem, tu zasteru mam rada, lebo je na nej plno farieb a prekryva sa tak ta vsetka spina, co si do nej stale vytieram ruky. Ja nechapem, ale po peceni som furt cela spinava jak prasiatko od muky, farieb, kakaa, vsetko coho sa dotknem je aj na mne 🙂

79zuzana
3. mar 2012

@ikula2 haha.. vlasy som si ostrihala len nedavno, ale este nemam schopnu fotku 🙂 Ked som cakala malu, tak som si myslela, ze ja chcem mat dlhe vlasy, ale teraz som zistila, ze vlastne nechcem 😀 tak som sa dala ostrihat. Inak mne vlasy rastu strasne rychlo, takze ked sa prerozhodnem, tak za par mesiacov ich mam po ramena 🙂

lifinka
3. mar 2012

holky, jak získám vínovou barvu? smícháním jakých barev, uložila jsem si odkaz , kde sjou barvy a výchozí odstín, ale nebyla tam????

vlada111
3. mar 2012

@79zuzana tak to ja som neporiadna, pečiem v tričku čo nosím doma, ale musím sa priznať, že sa málokedy ušpiním 😉

79zuzana
3. mar 2012

no vypisujem tu litanie a zabudla som dat moju dalsiu fotku 😅 😅 😅 Tu je moja tretia tohovikendova - plazova, este krstinovu + cupcakes a kitty 🙂 Tato torta bola dost velka 30 cm a vazila 5 kil. Vsetky mi vysli take velke, ale uz si nevezmem tolko na jeden vikend, moje male bambuliatko dostalo vysoke teploty v noci, tak sa tu ideme zblaznit ☹

79zuzana
3. mar 2012

@vlada111 tak to si poriadnik ked sa neuspinis... ja som asi neporiadnik... a potom ze po kom su tie nase deti 😀 😀 😀