Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
17. apr 2012

@anibas moc ďakujem, idem to vyskúšať. 😅

dada2007
17. apr 2012

@bzucinka2 mica......ja mám plachetnicu na štvrtok 😅 plachtu budem robiť so Smartflexu......a dalej neviem 😀 😀 😀 😀 😀 oni chcú 3D tortu plachetnice......čiže sviňa velká-žiadna malá lodka položená na obldžnikovej či kockovej torte......

njonja
17. apr 2012

Dievcata moje, potrebujem poradit...
mam do zajtra robit rozpocet na dve torty - 25 osob, konfirmacia, cirkevna tematika - to bude asi 3 poschodova piskota s maloinami a mascarpone.

a potom este jedno megasrdce pre 25 ludi. To ma byt ale piskota, jahody a krem pod nimi. Ten klasicky kolac poliaty zelatinou...

Kolko mam pytat? Teda, kolko vy by ste brali na SK? Ten jahodovy bude na dva plechy....(Dufam, ze sa mi nerozpadne, ked ho dam dokopy ako srdce....

A mate niektora dobry recept na plnku na tento jahodovy?

zuzana124
17. apr 2012

@janula.h zadok som mu robila minulý rok, ale ďakujem 🙂

janula.h
17. apr 2012

@zuzana124 urob predok 😀 ale nie veď skús podľa záľub

janula.h
17. apr 2012

babyyyyyy ako mám napísať no počkaj zajac? chcem nájsť na ruských stránkach tortu a neviem ako to napísať Google translate zlyhal 😀

jakelina
17. apr 2012

@janula.h Nu pogodi zajac

alenv
17. apr 2012

@ikula2 děkuju moc.. takhle okolo to mám přesně na mysli 😉

janula.h
17. apr 2012

@jakelina neide ☹

aduskatt
17. apr 2012

Ну, погоди
@janula.h toto si myslela?

mamina1978
17. apr 2012

No tak som od mojho malickeho chytila chorobku 😢 😝 Nic sa mi nechce, je mi nanic , vsetko boli ☹ Tak som si urobila uz dnesnu tretiu kavicku a chcela by som sa s vami podelit o par napadov z internetu, na ktore som natrafila.
Pizzovy tanier z Aldi a kompotova miska. Aspon na originalnu fotecku vasich torticiek.Vraj sa da aj servirovat na tom , ak je miska trosku sirsia.
http://www.torten-talk.de/t40017f18-Tortentelle...

Krasny jednoduchy postup na vyrobenie perfektnej salky na kavu...je to vytvrdnute na lieviku 😵
http://www.torten-talk.de/t43931f18-Teetasse-au...

janula.h
17. apr 2012

@aduskatt díííííky Broňaaaaaaaa :-* a ešte torta 😀

aduskatt
17. apr 2012

@janula.h rado sa stalo🙂....hmmmmm, tam mam este male nedostatky, co sa torty tyka🙂

mariann2
17. apr 2012

@mamina1978 mojko, mne na všetkých tvojich linkoch "torten-talk" naskočí stále nejaká ponuka, ale nie fotopostupy ☹

mamina1978
17. apr 2012

@mariann2 Jej skoda tak to je potom ako ako pri dortomanii len ak so prihlasena ☹ ☹ 😠 😠 skoda lebo su tam fakt bomba napady a ostatne mozes otvorit v pohode , ze ?

mamina1978
17. apr 2012

Dievcata , tak to ma fakt mrzi, ze to nejde. ☹ tak vam aspon po kuskoch skopirujem tie napadiky. Ak mate otazocky k nim rada zodpoviem. Texty su len v nemcine ale mozem aj tie skopirovat, ked by bol zaujem.
Tak ako genialny napad je z pizzoveho taniera a misky vytvorit nadherny stojam na tortu a ooovela lacnejsi.Moze byt but len dokopy polozene ,alebo to zlepit nastalo. Rychlo, lacno a podomacky urobeny elegantny tortovy stojan. 😵

dadka212
17. apr 2012

@njonja ja vždy torty beriem na váhu, nech je hocijaká....

lenocka23
17. apr 2012

@mamina1978 paradny napad... 😀

mamina1978
17. apr 2012

A tu je salka rovnomerna, pekne vytvrdnuta na lieviku 😵

mamina1978
17. apr 2012
https://www.youtube.com/watch?v=nW0kxZ8wK4Y

a domaca provizorna formicka foto je vsak trosku rozmazane

janula.h
17. apr 2012

@aduskatt mááááááám 🙂

aduskatt
17. apr 2012

@janula.h no super🙂)).ja sa skromne priznam, ze vcera som piekla prvu torticku len tak pre nas doma..preto s inymi radami zatial nemozem sluzit...skor ja od vas taham odvcera dobre rady🙂

janula.h
17. apr 2012

@aduskatt a kde je fotka???

aduskatt
17. apr 2012

@janula.h v mojom albumceku.akurat ma strasne nastvalo, ze na obale z marcipanu bolo napisane, ze staci na tortu a bolo malo, nevyslo mi na ozdobenie spodku☹....a medzi tie vase prekrasne torty som sa hanbila tu moju strcit, ale kludne mrkni🙂

b.janka
17. apr 2012

ja som mimo... bola som v tom že som sem dávala príspevok... a jak kukám tak kukám a nič tu nie je 😠 ..viete mi poradiť?... ne e-shope som našla plastové klieštiky na marcipán... ja nijaké nemám... tak by som potrebovala poradiť či sú dobré alebo tie kovové sú lepšie... lebo je medzi nimi cenový rozdiel... plastové sú o polovicu lacnejšie... ale zase aby sa nestalo že pri prvom klieštikovaní sa dolámu

jakelina
17. apr 2012

@mamina1978 taky nic nevidím, jenom písmenka

abriela
17. apr 2012

@mamina1978 skvely napad - lievik. Ja som ju robila aj s dnom na kelimku od jogurtu 😉

mariann2
17. apr 2012

@b.janka ja som si tiež na začiatku zaobstarala plastové a naozaj sa po dvoch použitiach zlomili, asi je lepšie investovať do kovových 😉