Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
23. apr 2012

@aduskatt no buď cez e-shop alebo v cukr. potrebách v kamennom obchode

aduskatt
23. apr 2012

@lamps tak taky som tu u nas este nenasla☹

pristela
23. apr 2012

@mariann2 uz som nasla 4ks za ,50 dobra cena , dla mna , 5cm je velke to by som nepouzila ani ja, ale moooc dakujem 😉

mariann2
23. apr 2012

@pristela veď to, tá je riadne veľká, používam hlavne tú najmenšiu

florentina
23. apr 2012

@aduskatt á děkuji moc....jsem zase o něco chytřejší 😎

florentina
23. apr 2012

@79zuzana a to i v zimě kupuješ čerstvé ovoce....to se asi docela prodraží,ne 😕

aduskatt
23. apr 2012

@florentina rado sa stalo🙂

alenv
23. apr 2012

můj dnešní, holky taky vám přijde tak připitomělej jako mě? Je to z nějakého pořádu pro nejmenší.. ty postavičky takhle blbě vypadaj.. a já prostě nevěděla co tam udělat.. přijde mi to jak když to dělalo malý dítě.. ale když takhle vypadaj tak fakt nevím jak to vylepšit

luci79
23. apr 2012

@79zuzana dakujem...

pristela
23. apr 2012

@mariann2 idem ich objednat, sliny mi tečú 😀 a objednam aj tie "žilkovače" otlačanie na listy a bude sa to dat pouzit aj na lupene asi -tie obdlznikove , maju tam napisane ze vypichovače 🙄 chudák začiatočnici, im to dojde domov a budu čumeť ako s tým vypichovať 😠

aduskatt
23. apr 2012

@alenv no naaahodou🙂)ja taketo urobit, som na seba hrda🙂

florentina
23. apr 2012

@alenv naopak, mě přijde boží...oslavenec bude šťastný

alenv
23. apr 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 ale nepovídej
@florentina fakt.. já nevím.. přijde mi to takový divný

mariann2
23. apr 2012

@pristela ktoré žilkovače, daj link

mates22
23. apr 2012

@alenv připitomnělý jsou jenom postavičky, ale co naděláš, dort jako takovej je krásnej 🙂 a malý dítě by to nedokázalo.............apropos pochybuju, že já jo 😉.
Já na dortu k prvním narozkám pro mladýho dělala takovýho hroznýho šneka, původně plyšák malinkej, ani moc jako šnek nevypadal, ale on ho prostě na tom roce děsně miloval 😀

aduskatt
23. apr 2012

@alenv to fakt, ved ty nemozes za to, ako vyzeraju...a este ich tak aj urobit, aby vyzerali tak blbo ako v skutocnosti je umenie🙂.ja si na postavicky zatial netrufam.......neviem ako na to, aby to nevyzeralo ako hradne strasidla🙂

pristela
23. apr 2012

@mariann2 toto: http://www.pravacokolada.sk/en/vykrajovace-a-vy... maju tam este jedny ale tie nemaju tie obdlzniky , toto niesu silikonove zilkovace , je to taka ta tvrda umelina ako pravitka aspon myslím , ale mne to staci, ja zas tolko nepeciem ako vy ☹ a ked som vydrzala tolko bez , este vydržím 😀 napíšem zas ježiškovi o silikonove, dakedy to predsa musí vyjsť 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
23. apr 2012

kočky, když už se tu na minulé straně řešil ten korpus na patrový dort, tak jak to vidíte s krémy. Nevěsta si ještě nevybrala krém do toho třípatrového. Vyztužovat budu určitě to je jasné, ale nevím, zda vůbec nabízet něco jako pribiňáčkový či mascarpone krém, nevím, zda by to spodní patro udrželo....jaké máte zkušenosti?

pristela
23. apr 2012

@mariann2 ale ted citam , ze ho asi maju vypredany, ak dobre prekladam 😝

florentina
23. apr 2012

@alenv hele, je to pro roční dítě....dcerce je 15 měsíců a ujišťuji tě, že by z toho byla nadšená. jako mě se to líbí i jako celek, ale to to dítě asi neocení. Ale z těch postaviček bude paf, jsou kouzelné....ty oči....jestli nevěříš, ukážu ráno fotku doma a napíšu reakce 😀 ...já když tady ty dětské ukazuji doma, tak se malá vždy tlemí a ukazuje na ně a něco u toho vypráví 😉 ....no ale budit jí kvůli tomu nepůjdu

jakelina
23. apr 2012

@alenv ty jsi se rozjela s těma dortama. Nechápu jak to stíháš, tolik postaviček.
Já takové dorty vůbec nedělám ráda, pro cizí teda vůbec, to odmítnu. Postavičky mi nejdou. 😝

alenv
23. apr 2012

@jakelina ani mi nemluv.. ted toho bylo hrozně moc.. a už mi to leze krkem.. konečně zvolním.. všimla jsi si, že já mám samé postavičky.. všichni to po mě chtějí.. vubec jsem neměla čas na domácnost a malého.. ted si to budu užívat další mám až na sobotu

alenv
23. apr 2012

@jakelina jinak to tvořím celý den odbíhám a pak večer.. ale tyhle teda byly primitivní.. ty byly za hodku

janula.h
23. apr 2012

@alenv jeeeeej veď to je z BEBE tv je to supeeeeeeeeer 🙂

janula.h
23. apr 2012

tak je je to hotové 🙂

aduskatt
23. apr 2012

@janula.h super🙂) som si to predstavovala uuuplne inak🙂

janula.h
23. apr 2012

@aduskatt 🙂 diky a ako?? ja som chcela pridať aj to čo oni chceli ale nedá mi to lebo je to v inom formáte

aduskatt
23. apr 2012

@janula.h no ja som myslela, ze to chcu tak, ze tie rozne figurky este nejak domontovat na bicykel🙂

janula.h
23. apr 2012

@aduskatt nieee oni chceli bicykel na torte a ten bicykel torzo mali tvoriť tie malé hovadinky ale po celej konštrukcii komplet

aduskatt
23. apr 2012

@janula.h ahaaaaaaaaaaaa🙂))ale fajn si z toho vykorculovala🙂