Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. apr 2012

@moncicatko19 přidej tam bělobu, je buď tekutá nebo prášková

eliska22
30. apr 2012

tak tu je tá moja dyňa 🙂 má len 2,2 kg 😝

symoona
30. apr 2012

Dievčata viete mi povedať kde som urobila chybu? Robila som dnes dotru, sice len nam na spapanie.Prvy krat som dávala aj broskyne a vytekáá mi z pod poťahovky ako keby šťava z tych borskín. Davala som tvarohovu plnku s ovocim...Je tam stava s tych broskyn a zelatina... 😒

reruna
30. apr 2012

@eliska22 krásná! 😉

lamps
30. apr 2012

@symoona čím si potrela tortu? Tou tvarohovou plnkou? Lebo ak áno, tak tvarohové, šľahačkové a pudingové krémy nesmú pod poťahovku

aduskatt
30. apr 2012

no, dievcevne, dnesna k vyrociu hotova🙂)pre silnych kavickarov🙂KAVICKA A KOLACIK V JEDNOM🙂

reruna
30. apr 2012

@symoona tys dávala ten tvarohový krém přímo pod potah?

symoona
30. apr 2012

@lamps
@reruna
Nie nie pod potah som davala maslovu...a

lamps
30. apr 2012

@aduskatt pekne sa ti podarila 😅 😅 😅

reruna
30. apr 2012

@symoona tak potom nevím - ty broskve jsi měla z kompotu? a želatina ti dobře ztuhla? Já jsem jednou dělala krém s kompotovanými broskvemi, tvarohem a želatinou a držel dobře....

aduskatt
30. apr 2012

@lamps kujeeeeeeeem🙂

lamps
30. apr 2012

@symoona tak potom neviem a nepoliala si veľmi korpus? Lebo inak je to záhada

symoona
30. apr 2012

@reruna
☹ ano kompotove boli...Nevadi...druhy krát si asi lepšie poradím s tou želatínou..asi nebola tak poriadne stuhnuta ako mala...Zelatinu som tiež robila prvy krat....Inak torticka vyzera takto....šiesta v poradi...žiadna sláva...ale zatial sa len učím

symoona
30. apr 2012

@lamps
😀 korpus som ani nepolievala...neurobil som dobre tu zelatiinu asi...robila som ju tak na rychlo..maly uz plakal tak mi nedal casu 😀

lamps
30. apr 2012

@symoona ale kašli na to, keď je z lásky určite vám bude chutiť 😅 😅 😅

moncicatko19
30. apr 2012

@lamps ja som dala tvarohovu a bolo to ok sice som dala iba malicko aj po bokoch a vsetko ok 🙂

moncicatko19
30. apr 2012

@jakelina akoze biele farbivo? 🙂

aduskatt
30. apr 2012

som mala obavu, ci stuhne ta "kavicka" v poharikoch, ale na moje potesenie ano🙂)sa tesim, ked pride poloviciak domov, si dame🙂ked uz som vcera dostala kraaasne ruze, nech ma aj on nieco z toho nasho sviatku🙂a samozrejme mi robi pokusneho kralika, kedze som zasa dala iny krem ako doteraz.....ale to mu nehovorte, xixi🙂)

mia1111
30. apr 2012

Ahojte babulky, tak ja pridávam moju víkendovú tortičku pre manžela, bral ju spoluhráčom - futbalistom. V nedeľu mali zápas, ktorý vyhrali, mm dal dokonca gól, takže oslávili výhru aj narodeniny 😀 . No a na budúci rok musím urobiť tortu na veľký plech asi, lebo za 3 minúty vraj bolo po torte, ostal prázdny podnos a tým pádom sa oneskorencom už neušlo 😅 . Je to logo ich dedinského mančaftu 😉 , chalani boli unesení, že také niečo vživote nevideli 😀 Tak sa z toho teším 😵 😵 😵

bzucinka2
30. apr 2012

@eliska22 super a tie zarezy si vyrezavala? 🙂
a este zvysok mojich minulotyzdnovych 🙂

aduskatt
30. apr 2012

@bzucinka2 krasne🙂....mozes mi prezradit Tvoje know-how na tak krasne naskladaný marcipan? myslim na tej bielej, co ide dolu po torte po pravej strane🙂

eliska22
30. apr 2012

@bzucinka2 ďakujem 😉 áno vyrezávala som to 🙂

mates22
30. apr 2012

@bzucinka2 oba krásné, ale ten bílý jako že waw, klesla mi čelist 😉

dadka212
30. apr 2012

pridávam ďalšie tortičky 🙂

lenocka23
30. apr 2012

@dadka212 jeeeeej Liverpool... 😉 ta husenicka je krasna, uzasne farby...

bzucinka2
30. apr 2012
bzucinka2
30. apr 2012

@aduskatt ziadny zazrak, na stole si to naskladam ako keby do harmoniky, necham chvilku vyschnut a prenesiem na tortu 🙂

bzucinka2
30. apr 2012

@mates22 dakujem 🙂 som rada, ze sa ti paci...
@dadka212 krasne, zelenina ako ozajstna a husenicke veselucka 🙂

aduskatt
30. apr 2012

@bzucinka2 cize nicim nepodkladas, neprekladas?🙂)

katkas1
30. apr 2012

@dadka212 ako si robila tu ovocnu s piskotami?Mohla by si mi napisat recept a postup?Mm milujem ovocne tak by som mu nieco take urobila.....dakujem