Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
13. máj 2012

@pipka s rytířem mám asi jen tohle.. to ti nejspíš moc nepomůže.. 😒

aduskatt
13. máj 2012

@mizulienka perfekt chlapik, uz ho mam ulozeneho🙂

pipka
13. máj 2012

@mizulienka poklad najvacsi..budem ta velebit 😀 😉

dakujeeeeeem 😵 😵 😵

pipka
13. máj 2012

@peroli aj ta je perfektnaaaaa...ukladam si a budem kombinovat, dakujeeeem, cmuk 😵

jakelina
13. máj 2012

@aduskatt možná to nějak spočítáš podle tohoto. Já bych asi udělala z 12 vajec, ale nevím jak ostatní pekařky, já tak velkou formu nemám, tak nevím 😒

http://lpualbum.ic.cz/dorty/index.php?typ=krychle

aduskatt
13. máj 2012

@jakelina dakujem, skusim to pozriet🙂

maya30
13. máj 2012

baby prosim o radu - tu burizonovu hmotu si mozem pripravit aj dopredu ? Trebars na piatok mam tortu s vrtulnikom tak ak by som ho robila dnes ci sa tomu nic nestane...a musi to byt v chladnicke alebo ani nie ? Lebo je tam to maslo...

aduskatt
13. máj 2012

@jakelina nejak divne to pocita🙂

vecernicci
13. máj 2012

@aduskatt mně to taky spočítalo blbě, musela jsem ještě přidělávat těsto 😉

aduskatt
13. máj 2012

@vecernicci mne to zratalo rovnaky pocet vajec na 30 aj na 22 pri rovnakej výške požadovaného korpusu........tak asi urobim 14 vajec na 30ku formu a uvidime🙂

lokalistin
13. máj 2012

@pristela taketo nieco len bez toho fialoveho tmavo cervene ruze a tmavozelene listy zdrotikovane. Hmotu by si musela zohnat ty lebo ja to fakt nebudem stihat. Co na to hovoris sla by si do toho?
Uz je nova verzia vcera som sa s nou stretla a vobec sa mi do toho nechce lebo ona by tam chcela mat vsetko mozne a mne to pripada totalne gycove tak neviem co z toho nakoniec bude

lokalistin
13. máj 2012

@pristela inac ta tvoja svadobna s prirodzenymi fialovymi ruzami je uplne skvela krajsia ako predloha 😲 😲 😲 😲 😉 😉 😉

lokalistin
13. máj 2012

a skusim pridat jednu z mojich vcera som odovzdavala kamoske na krst ako dar ona si dala obrazok bola uplne nadsena dole dobosova zo 17-tich platov 8cm vysoka priemer 30cm hore svetla piskota tvarohovaplnka od judit zase piskota jahody s jahodovym pudingom a zase piskota 8cm vysoka 23cm priemer vaha 7kg

lokalistin
13. máj 2012

inac viete cim som vystuzila spodne poschodie plnenymi capucinovymi trubickami 🙂 😀 to navrhol kolega tak som to skusila a drzalo to super 😉

lenocka23
13. máj 2012

moja tohtovikendova, lizatkova... tmavy korpus a ruzovy tvarohovy krem... (zrazeny a nastastie opraveny.. 😉 )

mamina1978
13. máj 2012

@lokalistin uz som ti ju obdivovala na torten- talk...... 😵 😵 😵 😵 😵 kraaaaasna 😵

macicka84
13. máj 2012

Tak jsem vcera dodelala v nejvetsim stresu tu Kittynu, puvodne jsem ji zamyslela jinak, ale stale delam s tou nestastnou potahovkou, nastesti uz ji mam jen posledni 1kg a byla jsem cely den v praci a vecer bylo malemu zle, zvracel a porad se mi budil, tak aspon takto...

macicka84
13. máj 2012

@dadka212 Ta ruzova s ruzemi je nadherna, opravdu krasna 😵 😵 😵 !

pristela
13. máj 2012

@lokalistin a co urobia tie trubicky ked nasaju vlhkost z plniek? budu drzat ? by som sa bala dat to na svadobku co dlho stoji 😕 ale inak super napad 😉

lokalistin
13. máj 2012

@pristela to bolo hned na zjedenie 🙂 takze v poho

lokalistin
13. máj 2012

@mamina1978 dakujem moja

lucka_o
13. máj 2012

Ahojte nemate nahodou niektora dobry fotopostup na kona???? dakujem 🙂

lucka_o
13. máj 2012

@mizulienka ahoj, ako robis tie ruze? su neskutocne krasne, ako aj vsetky torty 🙂 waw

stankapk
13. máj 2012

ahojte kocky.
pridavam moju tortu ku dnu matiek. mne tie drotikove kvetinky vobec nejdu :( to cervene mal byt pokus o tulipany, mam robit na buduci tyzden na svadbu s cervenymi tulipanmi, a tieto som skusala, su hrozne!!! pomoooc, nemate niekto dobry postup na tulipany???

lucka_o
13. máj 2012

@anibas ahoj,krasne ako vzdy. tie vzory si robila rucne zdobiacim vrecuskom? alebo je to nejaka sablona? dakujem

lucka_o
13. máj 2012

tak aj ja pridavam moje vikendove torticky....a uz si len uzivajme nedelu 🙂 a vsetkym mamickam prajem krasny den matiek 🙂

mamina1978
13. máj 2012

Vsetkym Maminkam prajem krasny, slnecny ,sviatocny den. 🙂
Idem sa vam zdoverit 😔 , ale nikomu to nehovorte....... moj muz ma chcel dnes prekvapit a rano, ako som vstala, skoro ma slak trafil.Kuchyna na nepoznanie.....on varil !!!!! Ze aby som mala volno, sice urobil chutne mäsko a polievocku , ale ta robota potom spratovat po nom kuchynu noooo 😝 Ale tak tvarila som sa , ze sa tesim... 🙄
A najlepsie na tom je , ze mi urobil aj torticku na dnesny sviatok....baby TOTO NIE JE VTIP!
Kupil hotovy korpus dal nan,, zamrazenu´´ ☹ lesnu zmes , urobil ,, beton´´ puding ☹ samozrejme,, bez cukru´´ ☹ a posypal 1 cm vrstvou ,,horkeho cisteho kakaa´´ 😅 😅 😅 😅 🙄 😅 No a tvarte sa , ze vam to chuti, no nechcela som ho urazit, tak som mu len tisko poznamenala, ze aj ked on nema rad sladke, tak pre nas nemusel cukrom setrit. 😕

mamina1978
13. máj 2012

A este prikladam foto torticky, ktoru som dostala od mojho muza....nevyzera to zle 😕 ale chutovo 🙄

anib
13. máj 2012

žienky - tak klobúk dole všetkým 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 ste perfektné - čo Vy dokážete s jednou tortou urobiť - veď ja na to len kuk a aj ľúto zjesť by mi ju bolo 😀 😀 😀 keď budem mať čas, začnem aj ja čosi tvoriť,potom sa môže založiť téma - začiatočník - tam sa objavím,hihihi 🙂

lamps
13. máj 2012

@anib nikde neodchádzaj, pekne čítaj túto tému a čochvíľa budeš vypekať také nádhery aké vidíš tu 😅 😅 😅