Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macicka84
22. máj 2012

Zdravim,

tak jsem o vikendu delala dort pro kamaradku k narozkam 😉

aduskatt
22. máj 2012

@irriss to ma mrzi, dufam, ze sa to u vas ukludni a bude vsetko v pohode

pristela
22. máj 2012

@irriss juuj to je aj mne mooc luto ☹ ☹ ☹

Holciny co mam kupit na ten red velvet to podmáslí ? Myslím tym ked pridem do obchodu aky nazov coho mam smarit do kosika 😀 tusin to ma byt cmar , ale najdem aj taku krabicku s nazvom cmar? 😀 😀 😀 😀 😀

csina
22. máj 2012

@alionuska prosím ťa, mám otázočku, zopár som síce už z mmf robila ale stále som v podstate začiatočníčka.. mám do soboty vyrobiť figúrku spidermana a netuším, ako začať.. teraz cez víkend som robila jednu toretku a zostala mi biela mmf hmota, chcela by som ju teraz na to použiť, len neviem, ako ju rovnomerne a výrazne zafarbím na modrú a teda najmä červenú.. mám len práškové farby.. zajtra možno vybehnem aspoň po červenú gelovku ale aj tak mám obavu, či sa mi to podarí dodatočne pekne zafarbiť.. vždy som dosiaľ farbila tak, že do rozpustených cukríkov som dávala zarobenú farbu a následne spracovala.. poradíš mi?

csina
22. máj 2012

@pristela mne sa zdá, že som naozaj v obchode videla kelímok, či krabičku s názvom cmar.. 😉 prosím ťa, mrkni mi odkaz vyššie a skús poradiť, ty si fundovaná osoba.. ďakujem

pipka
22. máj 2012

@pristela urcite najdes aj cmar, ja som v tescu videla 😉
ale ak by si naaaahodou nenasla, tak kludne asi aj acidko posluzi 😉

aduskatt
22. máj 2012

@pristela v kauflaci maju cmar urcite

miri.b
22. máj 2012

@csina ja som tiez zaciatocnik, ale viem, ze mmf na syto nezafarbis, ja bz som na tvojom mieste asi rozpustila trochu bielej coko a k tomu tiez rozpustila uz mmf a pridala farbu, aspon ja som tak robila, ked som si robila ruze a farby boli syte a aj lepsie sa mi tvarovali

@pristela Ty si odbornik na mmf, prosim porad, v sobotu som robila mmf z amerikancov a zostali mi take dierky po potiahnuti ako od bubliniek, bola hmota malo spracovana? lebo potom som si zarabala farebnu, ale ta bola z farebnych aj jej bolo menej a ta bola hladka po rozvalkani, dakujem 🙂

aduskatt
22. máj 2012

@csina ja farbim tak, ze si do hmoty urobim jamku, tam dam farbu, potom to uzavriem a miesim a miesim, ta farba sa pomaly dostava zdnuka von a farbi hmotu, inak je na to aj dost videi na nete🙂

aduskatt
22. máj 2012

@miri.b tieto ruzicky su zafarbene MMF🙂podla mna dost syte

csina
22. máj 2012

@aduskatt ja som tak skúšala a robí mi to také nerovnomerné mramorovanie... neviem čo robím zle...

csina
22. máj 2012

@aduskatt farbíš asi skôr gelovkami, práškovými nie, však? ja mám len práškové..

aduskatt
22. máj 2012

@csina hej, boli to gelovky...........ak mas nerovnomerne, tak skus tak, ze ked uz ti farba prenikne na povrch, tak hmotu poskrucas do spiraly, prehneties, natiahnes do sliza, zasa poskrucas, prehneties a tak..........🙂)ja robim tak a v pohode🙂

pristela
22. máj 2012

Hooolky mooc dakujem za info 😵 😵 😵 😵 zaaas budem začiatočníčka 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀

@csina ahoj , dakujem za info 😵 farbenie mmf , zafarbis v pohode aj ked uz mas hmotu hotovu das gelovku a len makás 😀 miesiš rukami pokial nemas hmotu rovnomerne zafarbenu / inak takto to robia aj americania ked kukam tie videa, nikdy nedavaju farbu pri roztapani/ , ak chces moc sýtu a bojis sa riskovat ze sa ti rozpadne tak zarob coko mmf : http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-... pracuje sa s nou super a zafarbis bezproblemov aj na sýtu.

@miri.b ja ted tiez robim len z bielych amerikancov /ale uz mam len dva balíky ☹ ☹ ☹ ☹ / presne viem co myslíš, tiež sa mi to raz stalo a netusim preco 😕 😕 asi spatny pomer cukru a masla/cery , bo z amerikancov robim uz dlllllho a nikdy sa mi to nestalo, len ten 1x . mmf z americkych je taka ina ako z farebnych alebo umývatelnych , tiez ide do nej iný pomer cukru a tuku-zial robim to od oka takze presne vahy neviem poradit ☹

csina
22. máj 2012

@pristela ďakujem... inak @miri.b mne sa to stalo asi 2x a teraz preventívne umývam aj tie biele od toho vrchného cukru a už sa mi to nestáva, ale neviem na 100% či by to mohol byť naozaj ten problém, možno ako píše pristela iný pomer surovín...

pristela
22. máj 2012

@csina nee, tym to asi nebude, ja som ted minula 30 balíkov 😀 a neumyvala som ani jeden balik a stalo sa mi to len pri jednom 🤐

eliska22
22. máj 2012

@csina ak budeš robiť tú červenú, tak si tam daj tú bielu čokoládu, lebo inak sa ti s ňou nebude dobre robiť 😉

dajna11
22. máj 2012

ahojte kočeny,idem k vám znovu po radu..neviete nejaký osvečený orechový korpus?

bzucinka2
22. máj 2012

@pipka ja by som ho asi mejako splietla na hrubsie a mozno iba z hmoty vyvalkat a nechat uschnut :.-)

pristela
22. máj 2012

a uz mam prvy koment k prdelkovej torte 😀 😀 😀 som vravela ze ja taketo nemozem 😀 😀 to ste mali čítať ako som sa tete vyhovárala na tu pipíkovu tortu, ze jej ju neurobím 😝 😅 😅 ale pochopila 😵 😵
@dajna11 http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta ja tam supla ale aj pras. do peč.

dm1
22. máj 2012

@pristela jj obalujem ale nie slamky ale origos cukrarsku vystuz palicky aby sa to ozaj lahsie vytahovalo 🙂

bambula1307
22. máj 2012

@mailli jej ten je ozaj krasny a ten kosik 😀 😎 jaky dobry napad 😎 . netrap sa niektori ludia nevedia ocenit krasu a hlavne snahu. Podaril sa ti krasne, si sikovna 😎 😎 ..od nas mas velku pochvalu..aj panak je fesny 😉 😉

csina
22. máj 2012

@eliska22 ale to asi nevyužijem teda tú hotovú poťahovku, musela by som robiť novú... či? 😒

aduskatt
22. máj 2012

@dajna11 ja som robila teraz orechovy tak, ze som robila akokeby piskot, len miesto muky som dala mlete orechy🙂)

mailli
22. máj 2012

@bambula1307 děkuju, jsi moc hodná 🙂 je pravda, že tady jste všechny holky tak pohodový, že to je hotový balzám na duši sem vždycky zalézt 😉

aduskatt
22. máj 2012

@mailli ja sem tiez rada chodim🙂

dm1
22. máj 2012

baby nemate nejake pekne inspiracie na dortu mickeyho klubik? ale ma to byt len jednoposchodova a mensia 3kg tak nic take nenachadzam vsetko pekne su len poschodove 😖

bambula1307
22. máj 2012

@pristela dievca ty si moc skromna 😉 ..kreslis, pecies, modelujes a este krasne babiky sijes 😎 ..a o ostanom nevieme .. 😉 ..no klobuk dole 😎

pipka
22. máj 2012

@bzucinka2 jaaaj no asi skusim ze len hmotu vysulam a zatocim a necham vytvrdnut..a uvidim ako bude drzat a ak by nedrzala, tak do toho pichnem drotik 😉

pipka
22. máj 2012

@dm1 dani neviem ci sa ti to otvori, ale skus kuk tu

https://www.google.sk/search?tbm=isch&hl=sk&sou...

ak nie, tak ti sem par okopirujem 😉