Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
26. máj 2012

@bzucinka2 kebyže mám vymodelovať toľko zvieratiek, asi sa zbláznim 😝

vlada111
26. máj 2012

@salonka1981 bob je geniálny, ako keby som videla rozprávku 😉

pipka
26. máj 2012

@vlada111 tak tie vtaciky su naaadherneeeee 😵 asi aj lepsi napad ako tie lienky 🙂 🙂 🙂

vlada111
26. máj 2012

@dadka212 šialená žena, kedy to stíhaš?

maca_p
26. máj 2012

@vlada111 zlatunke vtacata, take symbolicke 🙂
ako vyzeraju zo zadu? myslim chvostiky

vlada111
26. máj 2012

@dm1 Danka krásne sú tie detské 😉 Si sa vyhrajkala ☹

vlada111
26. máj 2012

@maca_p nemám ich asi zo zadu. Urobila som si pás, ktorú bol v strede širší, potom som ho narezala v strede, prehla a zlepila. A potom nalepila na riťku 😉

dm1
26. máj 2012

@vlada111 dakujem 🙂. No s tou mickey som stale nevedela ako to spravit este som chcela modleovat viac dalsie postavicky ale zase na 3kg tortu vsetko vpratat to sa neda.... bola malicka. Aj ten domcek spodok je torticka mala nie je to dute. Som myslela ze mi ani nepojdu take prtave tie postavicky micky a minnie ale potom sa mi celkom pozdavali. A ta detska velka bola pre synceka najlepsej kamaratky inak pre druhych po tych modelovackach hadam aj za priplatok straaasne to bolo modelovania 😝. Len ma stve to potiahnutie ja to s tymi nemaslovymi plnkami do vysky akosi neviem nechapem ako @pristela moze z toho este krabice robit 😲

jakelina
26. máj 2012

@vlada111 zase krásný dortík 😉

vlada111
26. máj 2012

@dm1 hm neviem ani ja. Ja som robila jednu so šľahačkou, ale mala som nervy. Plnku som dávala zdobičkou a nechala som pri kraji miesto, aby mi to nešlo von. Ale veru na takú poschodovú, to nechápem ani ja. Ale celkový dojem máš krásny, ale teda makačka, verím ti. Mne sa nechceli jedny papučky a čumím čo si vymodelovala ty 😉

gagarinka
26. máj 2012

@vlada111 čítam odzadu a musím povedať, že len čo som videla fotku tých vtáčikov, hneď som vedela, že je to tvoja torta 🙂 ako vždy úúúúžasnáááá 😵

katulkaaaaaa
26. máj 2012

ahojte pridavam moje torty...tesim sa ze uz mam konecne volno,idem pozret na tie krasne torticky co tu pribudli

aduskatt
26. máj 2012

@mamina1978 odpovedam na vcerajsiu otazku🙂) ta puncova je suprova, sme ju prave nacali, nie je sucha, ale ani premocena, netecie ani zo stran, ani zboku a potahovka drzi suprovo a torta tiez, vobec sa nerozlieza....som so sebou spokojna🙂) takze puncovu kedykolvek upeciem🙂....ale radsej mam kremove🙂

79zuzana
26. máj 2012

krasne torticky ste znovu popiekli,,, no kde sa ja na vas hrabem. Len tak nesmelo priadavam moju dnesnu, je velka ako ozajstna raketa - 60cm, plnena slahackou a malinovym dzemom, tak si viete predstavit ako sa mi to asi super potahovalo 😝 Pred hodinkou som ju odovzdala a pacila sa 🙂 Este jedna ma caka ale to az zajtra. Vysli nam horucavy, tak naplnam a potahujem torty tesne pred odovzdanim, kedze to nemam kde skladovat. Sice pri tom pocte co peciem 1 - 2 za tyzden sa to da zvladnut. Keby som ich mala 4 tak neviem ako by som to zvladala.

vlada111
26. máj 2012

@gagarinka ďakujem pekne 🙂

katulkaaaaaa
26. máj 2012

@eliska22 niektory su naozaj vtipny 😀 😀 😀 😀 😀 som sa pobavila
inak bola u mna kamoska pre ktoru som robila tortu....normalne cena by bola 45eur...pre nu som dala za25e...a ona sa cudovala boze co je na tej torte take drahe? 😲 tak som jej pekne vysvetlila....moja praca cca5-6 hodin jedna torta od korpusov,kremov,vyroby potahovky,dozdobenia....ze sa TOsamo nespravi,plus eletrika,plyn,voda....a vtedy sa priznala ze takto na to nikdy nepozerala,ze teraz uz chape 😀

79zuzana
26. máj 2012

@vlada111 nadherna torticka... ako z casopisu 🙂

vecernicci
26. máj 2012

@salonka1981 @timonko holky , to byl jen jednoduchý pejsek, ale musela jsem to potahovat ještě nezatuhlé, tak to podle toho vypadá 😝 tady je 😉

janulkamartinko
26. máj 2012

Baby krasne dielka vsetky do jedneho,keby mam menovite som tu dozajtra tak Vas takto pochvalim vsetky 🙂 pridavam svoje a zelam vam este krasny vikend 🙂 bola aj jedna futbalova ale ta sa mi nepacila tak som ani nefotila :(

mishulle
26. máj 2012

ještě prosím, když chci dělat piškotovej korpus na dvojí prokrojení, forma 26cm, kolik vajec? 8 nebo radši 10?

maca_p
26. máj 2012

@vlada111 aha, chňapem 😀 . dik.
pre mna tento tyzden najmilsia torta. vzdy sem chodim piatok sobota pozerat 😉

aduskatt
26. máj 2012

@janulkamartinko na tu podlozku pod svadobnu si dala len papier, alebo este navrch foliu? dik

luciahromadkova
26. máj 2012

@peroli ten vlacik je super, k 2. narodkam drobca skusim, ale mi moc kremove torty nemusime, a potahovku som zatial nerobila, a sa odhodlavam vyskusat. Drzi potahovka aj na pudingových kremoch? Na tvarohu asi nie? A hlavne sa musim dopracovat k dobremu korpusu, videla som tu rozne rady tak skusim...

peroli
26. máj 2012

@luciahromadkova potahovka na klasickým krému z pudinku a másla drží v pohodě.. 😉 pokuď budeš dávat jinej krém - mascarpone, tvarohovej, višňovej, pařížskej atd atd atd.. tak pak můžeš povrch potřít jen vyšlehaným máslem s cukrem.. 😉
z potahovek mám vyzkoušenou K2 a White icing a WI je lepší.. 🙂 teď tu mám doma i višňovej smartflex ale ten nevím kdy budu mít možnost vyzkoušet.. asi nejspíš až v září 😅 😅 🤐 😀
ale já ač vyučená cukrářka peču jen svátečně tak se kdyžtak poptej spíš holek tady... 😉

aduskatt
26. máj 2012

@luciahromadkova ja pouzivam na potahovku aj modelovanie Smartflex flower

timonko
26. máj 2012

na želanie .. modro-hnedá 🙂

vlada111
26. máj 2012

@79zuzana veď je krásna, ako ozajstná 😉

pipka
26. máj 2012

ty brdo, ale to tu cez vikend pribuda..normalne ze nestiham klikat a su tu dalsie a dalsie 😀 😀 😀

ale naaadherneeee vsetky 😉

pipka
26. máj 2012

mne akurat kamoska pisala, co som jej robila ten rytiersky stit, ze maly ked ju zbadal, ze skakal asi meter od zeme a straasne sa tesil..a ze chutila vyborne, ze sa zalizovali...tak to normalne ako brusko keby mi mastil 😵 😵 😵

lucula73
26. máj 2012

ahojte
pridávam moju dnešnú...........pribináčikový krém,maliny,mandarinky spodný korpus a horný je vanilkový nad parou 🙂
A ten pribináčikový je fakt super............ 😉