Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
5. jún 2012

@mizulienka Luci tak to máme podobné postavy, hore som ništ, aj plastických chirurg by sa na mne uživil 😀 A teda zadok a stehná sú už väčšie 😠

levandulka3
5. jún 2012

@dadka212 tie rukavice majú aj v kauflande aj v tescu 🙂

vera_vila
5. jún 2012

Ahojte, tak jsme dva dny po večerech tvořily s kamarádkou dort... Korpusy, náplně jsou moje práce, zdobení práce jedné kamarádky a postavičky jsou práce samotné autorky nápadu... Horní patro totálně nepovedené, pořád se mi to rozjíždělo, nešlo to zaboha srovnat a krém ne a ne tuhnout, asi málo másla...
Jinak čtverec - bílý korpus, vanilkový pudinkovo-máslový krém, kokosová moučka
šestihran - kakaový korpus, čokoládový vařený krém, čokoládová rýže a čokoládová poleva Dr. Oetker
kruh - mramorový korpus, karamelový salkový krém, potahovka směs Smartflexu, Royal Icingu a mléčného marcipánu
postavičky - mléčný marcipán

macicka84
5. jún 2012

@zuzkat1 Kazdopadne, ja to tak vzdy delam 😉

ajka82
5. jún 2012

baby rozmyslam nad tortou este na konci mesiaca pre 13 rocneho chalana... ma rad jojovanie(tie vselijake triky s jojom) a chce si kupit nejaky novy bicykel typu street... tak neviem ci jojo alebo bicykel na tortu podla toho aky by chcel 😕 mate niektora ulozeny nejaky dobry bicykel co je nastojato vymodelovany na torte? nemusi byt postup ako nan, len aby som ho videla dobre...alebo nerobili ste niektora tortu s jojo? kujeeem vopred za pomoc

mariann2
5. jún 2012

@ankalv1 na čo čo dávam moja?

aduskatt
5. jún 2012

@zuzkat1 a co kupit rovno hotove karamelove salko?🙂

dm1
5. jún 2012

@aduskatt hotove nie je take ako ked si ho uvaris. je kusok redsie a tiez chutovo trosku ine

aduskatt
5. jún 2012

@dm1 redsie?...........tak ja neviem, ci u nas maju ine, ale ja som ho vyskrabavala lyzicou z konzervy🙂)a chutovo sa mi pacilo🙂...........ale ved to uz ako kto chce🙂

dm1
5. jún 2012

@aduskatt no ano vyskrabavala ale ked si salko uvarim poriadne tak je este tuhsie ako to kupovane. aj ked sa to vyslaha s maslom je krem trosku redsi ako s uvarenym. samozrejme zalezi ako dlho sa vari ja varim dost dlho tak 3 -3,5 hodiny 😉

pristela
5. jún 2012

@dm1 ja naposledy salko z jednej strany aj upiekla 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀

dm1
5. jún 2012

@pristela to aj mne sa obcas zadari 😀

daducha
5. jún 2012

@dm1 danka, napises mi prosim recept na tvoj krem cokoladovy slahany nad parou? Este som ho nikdy nerobila a teraz musim, musi to byt nieco bez mlieka.Z kolkych vajec ho mam robit pri 24 cm forme? Dakujem mooooooc 😵

dm1
5. jún 2012

@daducha na jedno vajicko 40g cukru slahat nad parou. pridat coko rozpustenu a slahat stale dalej. zalezi ako moc to chces cokoladove + dam aj lyzicu - dve kakaa. Slahat pokial to nezhustne a musi sa to tak akoby tahat ked si to das medzi prsty a oddelis prsty od seba tak sa ti taha taka nitka z toho akoby. Ono sa to blbo popisuje 😝 . ked robim tak z 10 vajec tak 45min. slaham minimalne. zalezi aka je siroka nadoba. Potom davam ked vychladne do vyslahaneho masla na 1vajicko 75g masla. Davam aj pod potah bez problemov.
a kolkokrat chces plnit? ja uz ho teraz nerobim casto len ked chcu vanilkovy krem alebo si ho vyziadaju lebo je to narocne na cas - slahanie ked to chces do 3 tort dat ked ja vacsinou coko robim 😝

lokalistin
5. jún 2012

ahojte!dva dni som tu nebola, dneska ,ze idem len mrknut (som totalne hotova tak ,ze pojdem skorej spat kedze zajtra uz treti den aj mekac aj druha robota plus som mala dve torty) a tu citania o dusu .Takze zase neskoro spat a zavcasu vstavat. Ale zase som sa naucila nove veci.
A tu moje dve dnesne Mr.Bean pre kamosove dvojicky(svetly korpus,traseny vanilkovy s cucoriedkami a tvarohom,potahovany pravym marcipanom)
Srdce pre majitelov nasho mekaca na 27.vyrocie sobasa(vanilkova piskota,jahody s jahodovym pudingom a tvarohovo vanilkovy krem-nieco podobne ako pribinackovy,potiahnute pravym marcipanom.)
Ahojte tesim na stvrtok je tu sviatok tak budem vyspavat a chystat kvety na bud.tyzden.PA

mamina1978
6. jún 2012

@lussy23 A co ti je luto, nepomylila si sa a s menom ??? 😉 🙂

mizulienka
6. jún 2012

babulky mate prosim recept na tu cerovu hmotu na stencil? mala som to ulozene ale neviem to nikde najst...a ked chcem robit biely perletovy stencil na biely podklad mam dat belobu alebo praskovu perlet?

zuzkat1
6. jún 2012

@aduskatt som nad tym rozmyslala..ale pred par mesiacmi som sa tu o tom bavila s babami a pisali ze chutovo je lepsie ked si uvarim a to uz karamelove neviem ci by aj nebolo moc riedke....tentokrat sa chystam varit minimalne 3 hodiny,lebo minule ked som robila tak aj toto bolo riedke...

mamina1978
6. jún 2012

@zuzkat1 Salko varim casto......... Ano to je tak , ze ked uvaris salko je hustejsie ako kupene karamelove...... a aj chutovo je ovela lepsie to uvarene....varit je najlepsie a najistejsie 3 hodiny. Vydrzi ti v chladnicke v zavretej konzerve dlho. 😉 🙂

mamina1978
6. jún 2012

@mizulienka ja som to nerobila, ale mam toto ulozene, tak snad pomoze.....kuk 😉 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/ako-na-stencilsablonu...

mamina1978
6. jún 2012

Baby, ja zafarbene ruky nemam nikdy 😕 robim s mmf a mliecnym marcipanom a ked idem farbit, natriem si 2- 3 minuty pred tym ruky stuzenym bielym tukom ale riadno vmasirujem do suchen pokozky ruk .... u vas sa to vola tusim cera a vsetka farba sa mi da krasne zmyt z ruk. Pouzivam gelove a praskove z drogerii( u nas z lekarne) a aj ciernu extra od sugarflair a vsetko zmyjem do posledneho fliacika. Je sice pravda, ze ja nemam dlhe nechty, lebo ich nenavidim 😒 tak neviem ako jeto s dlhymi pazurmi, ale na kozi mi neostane nic. A ruky mam obvykle velmi suche z cistiacich prostriedkov, lebo nedavam si pri umyvani rukavice...... 🙂

jakelina
6. jún 2012

@mizulienka já taky vždycky hodně zhubnu v obličeji, prsa zatím nějaké mám, protože kojím, ale potom to asi taky bude bída a prdel a boky mám pořád jak valach. Mám teda celkem štíhlý pas, jako svobodná jsem měla i 55 cm v pase, ale teď skoro 70, tak mi všechno co je mi dobré přes boky odstává v pase, ještě díky za bokovky, ale jak byla moda vyšší kalhoty v pase, tak to byl otřes. 😀 😀 😀

daducha
6. jún 2012

@dm1 dakujeeeeeem 😵 , ja ho nikdy nerobim, no teraz musim 😝 .Bude to 3 kg hlava Minnie,2x plnene,vôbec netusim z kolkych vajec to urobit.Este,kedy pridavas tu rozpustenu cokoladu a aku pouzivas ,na varenie?
Dakovala 😉

lucinka
6. jún 2012

tak opakujem otázku... nejaký dobrý recept na kávovú plnku??? hmm??? prosííííííííííím... 🙂

lifinka
6. jún 2012

@vecernicci myslím, že si udělám za Tebou výlet a budu u Tebe relaxovat a ty budeš dělat nejméně 10 dortů, ok?

dm1
6. jún 2012

@lucinka ja robim tak ze si uvarim kavu klasicku zalievanu tak 3-4 deci. Dolejem do pol litra mliekom a uvarim v tom puding + vanilkovy cukor. Pouzivam ten premium. Potom ked vychladne vyslaham maslo s cukrom praskovym podla chuti a pridavam tam puding a nakoniec este lyzicu - dve mletej kavy.

dm1
6. jún 2012

@daducha ja pouzivam tu coko z lidla 52%. hmm a z kolkych teraz neviem ako by som robila ja robim vacsinou z min. 10 ale to by si mala moc. zbytky vzdy pouzijem na potretie inych pod potah. Ja by som robila asi zo 6? hmmm najlepsie by bolo keby sa ozvali kocky co ho robia castejsie a v mensom mnozstve

dm1
6. jún 2012

@zuzkat1 jasnacka vydrzi v ladnicke do zaruky salka. ja varim vzdy 5 plechovic naraz nech je plny hrniec 😉. Len u mna vydrzi vacsinou tak max. 2-3 tyzdne 😝

dm1
6. jún 2012

@mamina1978 ja mam prave teraz v praci ruky s ciernymi flakmi jak vysitymi uz som tu aj solvinu skusala a este to nie je dole 😝. robila som pingu. Ja si myslim ze je to mozno aj tym ze tam bachnem naraz vela farby nech to dlho nemiesim a potom logicky pri tom nieseni sa skor farba dostane na ruky 😕