Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
6. jún 2012

@mizulienka já dělám teď tu pribináčkovou skoro pořád, každému chutná možná víc než mascarpone 🙂 a čtverec 25x25, potažený marcipánem mám tak okolo 4 kg, takže si myslím, že to tak vychází, tvaroh je fakt hodně těžký a na tenhle rozměr dělám myslím ze 3 tvarohů a 3 šlehaček, mám ráda hodně náplně 🙂
Ještě jsem se holky chtěla zeptat, které jste dělaly ten "čepec" nebo jak se tomu říká, na promoci Mgr., jak jste dělaly ten vršek, aby pěkně držel? Z dortové oplatky? A čím jste to potíraly před potažením, nezvlhne to potom 😕 ? Díky 😵

janula.h
6. jún 2012

@lussy23 tá slovenská nie je moja 😀 ale @karaa 😉

vlada111
6. jún 2012

@dadka212 uvidím nabudúce, keď ho budem robiť. Netiekol, ale išiel mi do bokov a to mi liezlo na nervy 🙂

aduskatt
6. jún 2012

@irriss krasne mysicky🙂))

janula.h
6. jún 2012

@mizulienka tie tvarohové sú ťažké 😖

reruna
6. jún 2012

ach jo, chtěla jsem si přidat pár dortů do alba tady na koníkovi, ne úplně dětských na první pohled, hned mi ho blokli celý, tak musím čekat na odblokování.... 😝

aduskatt
6. jún 2012

dievcence, len si chcem potvrdit moj dohad..ked sa mi MMF pri valkani z kraja trha, znamena to, ze som zapracovala vela cukru?

makinka2
6. jún 2012

@florentina ano hned neotevírat, ale za jak dlouho můžeš to nevím, já to vždycky vařím den dopředu, tak to neřeším 🙂

makinka2
6. jún 2012

@dm1 děkuji 😉 dort už je v ledničce, ale jde mi nějak z kopce, doufám, že mimi nespadne 😅 😀 😎

pristela
6. jún 2012

@vinka no ja neviem , ja tak robim tvarohovy, je suprovy mnamkovy, aaale nieje to pribinackova chut 🙂 je to pribuzne , ale ked ochutnas ten a ten tak zistiš 😉 tiez som dakedy bez creme ole robievala deckam ze pribinacik 😀 ale ted som zistila ze to uuuplne ine s tym ole, a traseny krem to absolut nepripomína, ten sa robi inak a aj uplne inak chuti
@maca77 ooch viem o tej protismikovej podlozke, ale kto mi ju zaplati ked im ju budem davat ? 😕 ja mam takych "zakaznikov" co ani tringelty nedavaju ☹ ani podlozky nevracaju -ved to je vraj len obycajny karton, uz nevidia ze ja ho musim zhanat a u nas sa zhana tazko 🙄 kaufland ma tie krabice strasne poprehýbane , tie sa nedaju pouzivať.

ajka82
6. jún 2012

babulky prosim pomoc, vyhrala som taketo nieco na perlicky, (doteraz som sulkala rucne) http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ako s tym robite? date tam do toho len sulcek a pritlacite? a tie dve strany maju zostat spojene ci oddelene maju byt? lebo mne to neide uplne privriet takto spojene, tak neviem ci je to dobre 😖

mariann2
6. jún 2012

@pristela no ti poviem, že aj u nás je s krabicami problém, minule som si chcela z Kaufu zobrať prázdnu, nie z toho koša za pokladňami, ale normálne od ovocia a ten "dokladač" ovocia ma okríkol, aby som mu tú krabicu nebrala... také nervy som mala a keď si zrátam tú robotu s orezávaním, baliaci papier, lepiacu pásku, tak mi vychádza lacnejšie nakúpiť si tie tvrdšie papierové zlaté podnosy v peceniehrou

reruna
6. jún 2012

@ajka82 mám to taky a dělá se mi s tím špatně - váleček tam natlačíš a přivřeš...nevyjdou ti z toho ale tak pěkné kuličky jako z té silikonové formy nikdy... mě tam vždy zůstane na tom jednom kraji vidět ten rovný spoj.....ale je to lepší, než šoulat ručně

ajka82
6. jún 2012

@pristela my sme teraz nedavno kupovali nove skrine do bytu v ikei, tak som narezala vetky krabice z tych dosiek co sme stlkali, takze mam plnu skrinu kartonov teraz aj na rok dopredu 😝 a v drogerii mi odkladaju krabice cele nepokrcene hned pri dome, som ich poprosila, tam su take mile ochotne predavacky...tak skus sa popytat v nejakom mensom obchode ci by ti neodkladali

florentina
6. jún 2012

@mamina1978 popsala jsi to srozumitelně a děkuji

@irriss nikdy není pozdě dobrat se podstaty, aspoň to půjde příště lépe. A Lidl by mohl být jistota. I když je mi jasné, že sortiment bude asi trochu jiný, tak v Lidlu tu nakupujeme téměř všichni 😉

pristela
6. jún 2012

@mariann2 u nas stastie , ze nik nekrici , ja im ju aj z ruk beriem , aj ovocie som minule prekladala aby som mala prazdnu 😝 my s mojim aj do mesta chodime do jednej drogerky pre krabice 😀 to zas na babulky potrebujem 😝 ale tiez sa chystam kupit si zopar hotovych , mne sa moc zlate podlozky nehodia, ale tak niekde budu 😅 a hlavne si chcem kupit okruhle, strasne sa mi pac kruhova torta na kruhovych podlozkach 😵 😵 😵

pristela
6. jún 2012

@ajka82 jo jo my berieme krabice od vsadial , ale zas tie obycajne z obchodov niesu tie tvrdene, tie su len na zelenine a ovoci v kauflande a v tescu 😉

maca77
6. jún 2012

@pristela hm ja viem že nikto ti za to nič nedá .... ja na to upozorním keď si prídu pre tortu, ked si to prinesú tak majú, keď nie tak smola... už je to na nich ako sa im to podarí doviezť domov... ale ja si to vždy dávam, keď niekomu tortu veziem 😉 a s tými krabicami v kauflande aj u nás je poslednú dobu problém 😕

lucka_o
6. jún 2012

@anibas dakujeeeeeeeem

dada2007
6. jún 2012

@mizulienka 25x25 štvorec, naplnený pribináčikom, potiahnutý mi váži 4kg.....a robím ju z 2 tvarohov, 2šlahačiek, atd...

maca77
6. jún 2012

@aduskatt väčšinou je to tak... alebo ak je veľa farby 😒

ajka82
6. jún 2012

@reruna asi je to fakt lepsie aj tak ako sulkat rucne... keby to kupujem, tak by som to asi vratila... dakujem za info 😉

maca77
6. jún 2012

bože a ja sa trápim s mauglim a tigrom... a ešte mám aj pumu robiť... hada ... 😖

lucka_o
6. jún 2012

Baby tak ja pridavam dalsie moje vytrvory...natrapene....hlavne V3S to auto , som umierala pri nej,,,,...a odozva?nic...

aduskatt
6. jún 2012

@maca77 nefarbeny🙂 pripadne viem to este opravit nejako?

lucka_o
6. jún 2012

@mariann2 ja tiez beriem krabice kade tade....ja kupujem biele podlozky z pecenie hrou a su v pohode , ty ake pozivas zlate? mne minule prisli dost mäkke boli, vdaka

mariann2
6. jún 2012

@pristela okrúhle som teraz kúpila tie polystyrenové podložky, lebo mám obj, na svadobnú na podložke pokrytej hmotou a na okraji so stuhou, ale je problém kúpiť stuhu takej šírky, ľudia kukajú torty na amerických stránkach a potom vymýšľajú, ja som schopná urobiť hocičo, ale zázraky sa nedajú a ešte som zvedavá ako budú tú trojposchodovú tortu s podložkou na ktorej je na vrchu hmota, prenášať 😨

mariann2
6. jún 2012

@lucka_o ja používam zlaté tie zúbkované na okraji, tie sú tvrdé dosť

mates22
6. jún 2012

@ajka82 mám taky to umělohmotný cosi na řetízek kuliček, je to dobrý jen na to, že mám pak ty kuličky stejně velký, ale jinak každou šoulám stejně ještě v ruce zvlášť 🙂 ......ovšem jak se říká darovanému koni na zuby nekoukej, třeba se nakonec skamarádíte

vecernicci
6. jún 2012

@mizulienka @aduskatt s tou pneumatikou je nás víc 😀 my s kámoškama tý vrchní říkáme pneumatika a tý spodní klokanka 😀 😀 😀 a já mám souměrnou postavu, jsem kulatá nahoře i dole, ale manža říká, že si má aspoň co poplácat 😉 😝