Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. jún 2012

@lucka_o ked budes robit bielkovou mozes si urobit hocaky vzor predkreslit alebo vybodkovat spendlikom podla sablony a obtahovat bielkovou resp.glazurou. Na stencils potrebujes sablonu kupit tak zalezi co sa tebe viac paci

adrianai
11. jún 2012

@vlada111 @jakelina ďakujem, objednám aj ja také 🙂

aduskatt
11. jún 2012

@mamina1978 dikyyyyyyyyyyyy 😎

vlada111
11. jún 2012

@lamps napr. do ľalie dávam drôtik skoro do celej, orchideu takmer tiež, ibištek len do 1/3, lebo tam ovísa ten lupeň

vlada111
11. jún 2012

@adrianai čo objednávaš?

vlada111
11. jún 2012

@lucka_o stencils sa robí aj s cerou. Ale priznám sa, že ja by som to radšej cifrovala tou královskou grazúrou. Bude to vystúpenejšie.

dm1
11. jún 2012
vlada111
11. jún 2012

@adrianai jáááj tie drôtiky ja trúba 😀

aduskatt
11. jún 2012

@mamina1978 tak predsalen sediviem, xixi

mariann2
11. jún 2012

@pristela počuj zlato, a tá tvoja stencil samolepka sa nezničí častejším používaním? myslím, či sa dá umyť a opäť použiť, či to nie je jednorázovka

lamps
11. jún 2012

@vlada111 ďakujem veľmi pekne 😅 musím to pocvičiť 😅 😅 😅

dada2007
11. jún 2012

...baby....v piatok idem na chatu z výšky a beriem tam tortu......otázka je .......akú mám spraviť? 😕 máte nejaké typy? 😵 dakujééééééééém

pristela
11. jún 2012

@mariann2 noo, v popise je napísane viackrat pouzitelna samolepiaca stencil sablona, tiez som sa bala , ale zatial drzia tie co som pouzivala , normal som umyla ked bolo treba a lepila dalej, na tu prvu fialovu to bol maly štvorcovy vzor odliepala a priliepala som ho na nu asi 15krat a stále v pohode, netusim dokedy ale zatial v pohode 😉

miciatko
11. jún 2012

ahojte koceny, ja teraz vobec nestiham citat, v zime ked nebude zahradka tak tu budem zasa stale 🙂),
potrebovala by som poradit neaky postup na darcekove krabice, dakujem mooc

lucka_o
11. jún 2012

@dm1 chces tie sablony na stencils? su pekne🙂
@pristela
@vlada111
@anibas DAkujme baby, asi to vyskusam, ja niesom na zdobenie klasicke....hm, vyskusam na nejakej predtym , alebo potiahnem lavór a vyskusam, je to pre kamaratov ,tak nemam az taku tremu 🙂)))))))))))))
dakujem za rady, fakt si to velmi cenim....!!!

lucka_o
11. jún 2012

a moze to ist aj na K2?

lucka_o
11. jún 2012

baby toto je stencils z cery?

lucula73
11. jún 2012

ahojte kočky,
prosím vás ako sa robia tie darčekové krabice? ty si tuším odborníčka...............viem že to tu už bolo ,ale to nenajdem,uložené to nemám ...
ďakujem moc 😉

lucula73
11. jún 2012

@dm1 Danka prosím ťa a ko sa prilepí tá šablona na tortu,?ďakujem...

lucula73
11. jún 2012

@miciatko teraz kukám,že hladaš to čo ja.......už si našla tú krabicu?ja neviem,ako spraviť,aby ten vrchnák trošku akoby odstával...
@pristela prosímťa,ty ako robiš tie tvoje prenádherné krabice? 🙂

pristela
11. jún 2012

@lucula73 ak si pozries par stranok do zadu pisali sme tu hodne o krabiciach a davala som aj foto postup ako to robim ja, ja viem , ze sa neda stiham citat vsetko 😀 😀 😀 😀 ale aspon par stranok dozadu by moc pomohlo 😉
ono vysvetlovala som to tu uz tusin tri krat tak snad ma chapes , ze uz sa mi to nejak nechce 😕 postup som sem vkladala asi v sobotu , kolka strana to je ale netusim 😕

dm1
12. jún 2012

@lucka_o ano to vypada byt s cera hmotou
@lucula73 to este neviem ako sa lepi potom budem otravovat @pristela nech mi to povie 😀
@lucka_o ano na stencils to chcem 🙂

zuul
12. jún 2012

holky nejaku fajn plnku do bieleho korpusu poradite? karamelovu napr? d.

dm1
12. jún 2012

@zuul velmi jednoducha karamelova plnka je uvarit plechovicu salka tak aby bola ponorena stale vo vode na miernom ohni cca. 3-3,5 hodiny. nechat vychladnut sup do ladnicky a druhy den vyslahat s 300g masla. Do takej klasickej torty mensej mi idu 2 salka

zuul
12. jún 2012

@dm1 d. taku robim do marlenky a je super.

mia114
12. jún 2012

Ahojte.prosím nemáte dáky recept na orechovu plnku? Nikdy som nerobila s orechami.ďakujem holky🙂

dm1
12. jún 2012

@mia114 ja robim len klasika slahanu nad parou vanilkovu a do toho zaslaham orechy. Ale tusim tu niekto raz pisal ze sa zaleju orechy horucim mliekom ale uz neviem kto 😝

zuul
12. jún 2012

@mia114 ja robim orechovu
250g cukru roztop na karamel pridaj 100g celych orechov a opraz. zmes vylej na papier a nechaj stvrdnut, potom rozdrv valcekom.
do plechovej misky daj 6 vajec a 150g kr cukru a vo varnom kupeli vyslahaj do horuca, potom pridaj pomaly rozdrveny karamel s orieskami a slahaj kym sa neroztopi, nechaj vychladnut a zmiesaj s dvoma vyslahanymi maslami. je velmi mnam robim ho stale.

zuul
12. jún 2012

@dm1 a ake ovocie by som tam dala?

dm1
12. jún 2012

@zuul ja by som ku karamelu ovocie nedavala tak maximalne banany ine mi tam nepasuje. Ono inak ved k bledej piskote mozes mat hocaky krem zalezi co vam chuti