Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
17. jún 2012

@wera.g no ide to lahko 😉 len to musíš vymastiť a vysypať a nožom potom uvolniť kraje tak ako som to nafotila 🙂

wera.g
17. jún 2012

@dadka212 ďakujem moc, nooo, tak každopádne aj keby sa mi nerozpadli, na tvoje nádhery to isto ani zďaleka mať nebude, fakt nádherné tortičky, všetky ! 🙂

wera.g
17. jún 2012

@zuul a prosím ťa kedy budeš objednávať, ja by som mala záujem o nejaké veci 😉

dadka212
17. jún 2012

@wera.g dakujem 🙂 ale podla mňa húsenica je velmi velmi jednoduchá 😉 to len vyzerá zložito aj keby ti nevyšiel pekne poťah, že sa ti spraví nejaký škaredý zhyb tak to lahko zamaskuješ 🙂

wera.g
17. jún 2012

@dadka212 vôbec nie je za čo, ja ďakujem za rady 😉 nie každý tak ochotne poskytne svoje "know-how" 🙂 nooo to mne sa väčšinou podarí tak že to musím maskovať, ešte som neprišla na to, ako pekne potiahnuť tak, aby vidieť nebolo.. 😅

artepf
17. jún 2012

@eliska22 já jsem zrovna dneska dodělala dort k promoci, taky jsem moc inspirací nenašla, tak jsem ho udělala s kopretinama podle @lamps, ta dělá nádherné kopretinové dortíky, teda slovensky margarétky myslím 🙂 , chtěla jsem takový jemný, ne moc přeplácaný 😉
a přidávám ještě jeden zadek v maskáčích 🙂

dadka212
17. jún 2012

@wera.g ak viem poradím, teda ak si všimnem príspevok lepšie je mi ho adresovať 😀 aj mne sa občas stane, že to nepotiahnem najlepšie 😀

eliska22
17. jún 2012

@artepf krásna tortička, ak nevadí, tak ti ju ukradnem 😀 veľmi sa mi páči 🙂

eliska22
17. jún 2012

@artepf prosím ťa aký priemer mala tá torta? a čapicu si ako robila? ja idem robiť priemer 24 cm a neviem akú veľkú tú čapicu urobiť 😝 dík

lussy23
17. jún 2012

@eliska22 krásna
@zuziq krásna
@roo krásnučká @iwulka23 krásne @dadka212 nádherná je tá knižka aj lienky @stankapk krásnučká @anibas krásne tortičky @ladydia krásnučké tortičky a to srdiečko s jahodami a kivi - mňam. @bianca krásna @aduskatt krásnučká @mariann2 nádherné tortičky. Najviac sa mi páči koník a Pingu

lussy23
17. jún 2012

@artepf parádne tortičky

zuul
17. jún 2012

@aduskatt aj mne to pride lacnejsie, tak nech sa paci len mi radsej posli link co chces objednat, aby som to nepoplietla.

@wera.g zajtra cez obed ked budu deticky spat by som to skompletovala a odoslala. ak potrebujes viac cas len daj vediet.

lamps
17. jún 2012

@artepf krásna 😅 😅 😅 😅 😅

mizulienka
17. jún 2012

@eliska22 ja som robila takuto, ale www.anastazia.com ma krasne torty, ajtato moja bola inspiraciou od nej
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=22055676...

eliska22
17. jún 2012

tak teraz už fakt neviem akú spravím 😀 😀 uvidím čo v strese vymmyslím, ďakujem Vám kočky 🙂

aduskatt
17. jún 2012

@zuul http://cukrarske-pomucky.cz/1-kg-potahovaci-hmo...
http://cukrarske-pomucky.cz/1-4-kg-smartflex-ve...
tak ak mozem poprosit tu ciernu a smartflex, DAKUJEM. Peniazky chces dopredu?

wera.g
17. jún 2012

@dadka212 nooo v príspevkoch tu sa aj ja strácam, ani neviem ako a je tu aj o viac než 50 strán viac a ani nestíham sledovať 🙂
@zuul jej no idem to teda mrk a do správy ti pošlem veci čo by som rada 🙂

vecernicci
17. jún 2012

tak dobojováno, ale jeden dortík jsem zapomněla vyfotit, tak snad mi foto pošlou, jsem je otravovala přes mail 😀
zase tady přibyly takový nádhery 😵 😵 😵 😵 hlavně ty kopretinkový jsou nádherný všechny 🙂 asi taky nějakou vyzkouším, jenže mě se chytají hlavně zvířata 😀 😀

jinak mám to focený jen mobilem, foťák už je v konťáku 😉

wera.g
17. jún 2012

prosím vás idem robiť tortičku k promóciám a potrebujem spraviť plnku niečo na spôsob mozartových gúľ (či gulí? 😀 ) neviete nejaký recept, alebo nemáte nejaký nápad ako to vymyslieť? Mooooc ďakujem 😉

aduskatt
17. jún 2012

@wera.g este mi prezrad, aky je to chut🙂)

jarkamamina
17. jún 2012

@mima1311 mnaaaaaaaaaaam,poprosim recept do spravy mozem?

aduskatt
17. jún 2012

no, zeny, zajtra pridu dratiky, este nazbierat odvahu🙂) vobec neviem ako na to.,.....🙂 a uplne z brucha som si objednala obalene c 26....urobila som velmi velku kravinu?

dm1
17. jún 2012

@aduskatt no zalezi ake kvietky chces robit. 26-tka je dost tenka ale do lupenov moze byt

artepf
17. jún 2012

@eliska22 díky a když ti bude můj dort inspirací, tak to pro mě bude pocta 😉 , jinak průměr je to 25 cm, čepici jsem dělala spodek z burizonové hmoty, tu jsem nejdřív obalila to jedné vrstvy marcipánu, aby to nebylo moc hrbolaté a na to potom ten černý marcipán, vrch jsem dělala z lázeňské oplatky, vyřízla jsem si čtverec 13x13 cm a protože jsem neměla nutellu, tak jsem si do trošky másla zamíchala cukr a kakao, slabě pomazala a potáhla. Spodek čepice má průměr 11 cm.

artepf
17. jún 2012

jo jinak holky z Čech, jestli jste si nevšimly, tak v Lidlu je od zítřka mascarpone za 29,90 🙂 , tady je leták
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-2260E513-4E...,
tak se tam chystám, protože na pátek dělám svatební čtyřpatrový, kde ho budu hodně potřebovat 😀

aduskatt
17. jún 2012

@dm1 vobec neviem, asi ruze najskor........aj listy som chcela skusit........

wera.g
17. jún 2012

@aduskatt 🙂 noo... čokoláda a vnútri marcipán... hm.. som rozmýšľala spraviť čoko plnku a spraviť že korpus, poliať presom, na to čokoplnka, na to vrstva marcipánu, korpus.. len sa bojím, že to bude suché... a ktovie ako by to chutilo :-/

aduskatt
17. jún 2012

@wera.g ked korpus navlhcis, nebude suche🙂.ale asi ti skor poradi niekto, kto uz nieco take robil

zklimekova
17. jún 2012

ahojte kočky, akú tortu by ste spravili na ukončenie 1 ročníka vysokej školy??? 🙂..na to ma nič nenapadá

florentina
17. jún 2012

@wera.g no já myslím, že tak nějak by to mohlo jít. Mě osobně mozartovy koule přijdou strašně sladké. Já bych se snažila dovnitř zakomponovat punčovinu - např. z čokoládového korpusu, nějaké rybízové šťávy, čokokrému a dala bych co nejtenčí korpus, pak vrstvu z punčoviny, krém, marcipán, punčovinu, krém, korpus...nebo nějak tak. Já to takhle dělám, akorát nedávám dovnitř ten marcipán, ale punčovinu používám dovnitř do dortu, lidem většinou tahle vrstva chutná nejvíc.