Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
19. jún 2012

@mamina1978 to bude v podstate biely kvet len opraseny zlatou perletou, potah biely kniha a ruze fialove a cierna promocna capica

aduskatt
19. jún 2012

@mamina1978 hneda s ciernou sa mi bude bit asi☹

mamina1978
19. jún 2012

@aduskatt a teraz pozeram, ze v mojom predoslom prispevku som tu ciernu potom omylom vymazala 😉 😀
No tak presne ako si opisala to bude pekne biele, s ciernou ciapkou fialove ruze a kniha, tak tam uz hnedu a tyrkysovu a zltu uz nedavaj. To by bolo ako papagaj ...Tri farby su ok. Uz tesim... na kedy to mas...nejako si sa rozbehla z tortami 😉 😀 😀 😀

jakelina
19. jún 2012

@mrka2 ten dortík s ovečkama je nádherný. Fakt krása a neotřelý 😉

dm1
19. jún 2012

@aduskatt je na tom paska len ty ju nevidis je to take opradene nie cisty drot. ta 26 je ozaj tenka ako som pisala uz predtym... nezabudni ze potrebujes aj pasku inak nebudes mat ako zviazat kvietky a listky z sebe

dadka212
19. jún 2012

@aduskatt drôtiky sú v poriadku 😀 objednala si si aj pásku k nim? lebo ak nie, nebudeš mať ako zviazať dokopy lupienky, lístky,kvietky....

mamina1978
19. jún 2012

@mrka2 Taku krasnu torticku si urobila pri malom babänku........mas moj obdiv 😵 . Tie ovecky nemaju chybu 😵 😵 😵 😵 ............ mne sa velmi pacia torticky s pointou 😉 🙂 aj moja mysickova , co je o par stranok dozadu je s pointou .......... 😀 😀

mishulle
19. jún 2012

všem moc děkuju, zejtra se na to vrhnu, kluk má úžeh, tak to je veselý, tak snad to zvládnu, u druhýho to vypadá na zánět spojivek, tak snad se to nerozjede

eliska22
19. jún 2012

@mrka2 nádherná tortička ovečky vymakané a tie farby sa mi veľmi páčia 😵 😵 😵

aduskatt
19. jún 2012

@mamina1978 budem to robit teraz, v utorok su promocie, tak bud to zoberiem v utorok, alebo v nedelu.to pre brata

aduskatt
19. jún 2012

@dm1 mam aj pasku🙂

aduskatt
19. jún 2012

@dadka212 jasneeee, aj pasku som si objednala, zelenu🙂

anibas
19. jún 2012

@aduskatt nie žltú - daj béžovú-krémovú - zjemní tú fialovú - žltá a fialová sú proti seba - bijú sa 😉 😉

aduskatt
19. jún 2012

@anibas to nebude vyrazna zlta, len taka jemna zlata perlet, ta fialova je tiez taka jemna pastelova...urobim jeden kvet a uvidim, ako to bude vyzerat vedla seba🙂

mrka2
19. jún 2012

fiha baby, az tak sa vam pacia tie ovecky? 😀 dakujem 🙂

lucinka
19. jún 2012

babule zlaté... zase si idem pre radu.. 😅 bud. týždeň mám svadobnú... dvoj-troj poschodovú... zajtra sa mám stretnúť s nevestou a dohodnúť detaily... akú plnku by ste mi vy skúsené poradili... taká čo vydrží tieto horúčavy na svadbe... už teraz mám z toho stres, aby prežila cestu cca 30km + ešte celú svadbu... 🙄 predpokladám, že všetky šlahačkové, tvarohové, jogurtové môžem vylúčiť... verim, že mi dáte nejaké tipy... 🙂 ďakujeeeeeeeem...

artepf
19. jún 2012

@zuziq na str. 3132 jsem dávala svůj dort, který jsem dělala jedné slečně k promoci a zároveň na té straně jsem i někomu odpovídala na to, jak jsem přesně dělala tu čepici 😉

dadka212
19. jún 2012

@lucinka no moja, od mňa chcú na svadobnú samé "svieže" plnky budúci víkend robím svadobnú 3 poschodovú so samými takými plnkami+ robím aj na inú oslavu poschodovú tiež šlahačkové....no des 😝

zuziq
19. jún 2012

@artepf presne tu tvoju som si ulozila ako inspiraciu. Ten postup na capicu som si nevsimla. Dakujeeem 😵

lucinka
19. jún 2012

@dadka212 a vydrží tá torta skoro celú noc vystavená?? ja sa bojím toho, že začne nejako klesať a tak... ja osobne mám tiež najradšej také svieže plnky, aj na piatok robím poschodovú takú, ale to je na oslavu, to sa mi zdá v pohode... tej svadobnej sa fakt bojím... 🙄

aduskatt
19. jún 2012

@lucinka ja som robila teraz na sobotu, bolo 32 stupnov🙂) a obe boli slahackove🙂

aduskatt
19. jún 2012

@lucinka ak tortu vystuzis, nema preco klesat🙂), ja som dala do parizskej cokoladovy creme ole a do karamelovej zelatinovy stuzovac...oboje drzalo perfektne

lucinka
19. jún 2012

@aduskatt a ako vyzerali o takej desiatej v noci?
@dadka212 a aké konkrétne robíš do tej 3-poschodovej?

dadka212
19. jún 2012

@lucinka ja som im povedala, že ak takú chcú spravím, ale nemôžu to maať vystavené, bude to v chladničke a vystavia až keď pojdu krájať, a oni že to ani neplánovali mať stále na stole aj koláče budú schované, no to je svadba v lete, musia rátať s tým, že potraviny sa lúbia pokaziť...

dadka212
19. jún 2012

@lucinka jogurt, mascarpone a pribináčik.... 😝 no pozri dopredu ich upozorni aby vedeli s čím rátať....klesnúť by nemalo, keďže to bude vystužené

lucinka
19. jún 2012

dík baby... no som zvedavá čo na mňa zajtra nevesta vytiahne... 😅

florentina
19. jún 2012

Ahoj, tak přidávám foto toho nešťastného, zbořeného dortu z neděle. Nějak jsem to upatlala, ale tentokrát teda spokojená nejsem. Ani s tvarem, ani s barvou. Mimochodem, dort byl fialový, což opravdu nejde vyfotit....doteď jsem nechápala, o čem to tu píšete a obdivuji každého, kdo má na fotkách tu fialovou vidět 😉
Ale aspoň chuť to zachránila, jsme všichni doma chrochtali: světlý korpus, rafaelo krém s jahodami a potaženo pravým marcipánem....tak snad je aspoň poznat, že to byl pokus o kabelku....

lucinka
19. jún 2012

@dadka212 predsa len ešte jedna otázka... dávaš originál výstuže, alebo klasika slamky?

reruna
19. jún 2012

@florentina vždyť je pěkná kabelka! a ta kombinace rafaelo krém a jahody zní dobře!

dadka212
19. jún 2012

@lucinka dávam iba slamky, a CD-čko 😉

florentina
19. jún 2012

@reruna asi zkusím tu krabici, ale určitě udělám kulatou, abych zachovala tu definici normálního (většinou tedy kulatého) dortu a těch 28cm by mohlo být ok, to se mi líbí....tak tak to udělám....děkuji 😉