Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
20. jún 2012

@eliska22 a ako sa ti robil ten vrch na capici...davala si oplatky? a cim si ich lepila?

mima1311
20. jún 2012

@simasa no to stoji za vyskusanie DAKUJEM 🙂 🙂 🙂

eliska22
20. jún 2012

@mizulienka ja som to robila tak, že som si upiekla ten spodok korpus v hrnčeku, taký nenaplnený o priemere cca 9 cm som ho potiahla a ten vrch som spojila dve oblátky, normálne maslom, najprv som potiahla jednu stranu a potom tú druhú a orezala 😉

jakelina
20. jún 2012

@mizulienka já jsem do toho Smartflexu tehdy nedala nic, nelepil se mi vůbec, ale bylo to v zimě, tak možná i tím. 😉

mizulienka
20. jún 2012

@eliska22 aha takze si to neobalaovala, ako keby si potahovala tortu...ale iba ako keby si dala vrchnu a spodnu cast.

eliska22
20. jún 2012

@mizulienka presne tak 😉

zuziq
20. jún 2012

@mizulienka inak niekto tu pisal ze na vrch ciapky pouzil kupelnu oplatku. zda sa mi to trosku pevnejsie a menej pracne nez plnit tortove 😉

zuziq
20. jún 2012

@eliska22 to si piekla v klasickom hrnceku na kavu? 😕 😀 a dala si ho na plech s vodou alebo len tak do rury?

eliska22
20. jún 2012

@zuziq nie nie 😀 😀 v takom malom plecháči s uškom jedným, voľakedy to všetky staré mamy mali 😀 😀 😀

mishulle
20. jún 2012

@dm1 obyč hustá pudingová kaše, máslo, cukr moučka

eliska22
20. jún 2012

@zuziq na tom nie je nič pracné to len zlepíš a hotovka 🙂 minúta roboty, ale tak dá sa ušetriť aj tá minúta, že áno 😀 🙂

mishulle
20. jún 2012

tak naplněno a fakt jsem spokojená, zejtra večer potáhnu a nevím, jestli i ozdobim

mishulle
20. jún 2012

ještě prosím ze zkušeností, budou jako spodní lem praktičtější stříbrné perličky lepené po jedné, nebo perličky robené formičkou a barvené na stříbrno

eliska22
20. jún 2012

@mishulle ja by som to urobila formičkou a nafarbila 😉

mishulle
20. jún 2012

@eliska22 taky jsem to brala jako lepší variantu, děkuju

ajka82
20. jún 2012

a ja som sa tesila, ze budem robit bratovi promocnu a on rozmysla, ze na promocie nepojde, lebo bude 3ti den nastupeny v robote 😖 ...no som zvedava ako sa rozhodne... lebo tieto vase vytvory su krasne 😵

aduskatt
20. jún 2012

@wera.g tak nakoniec som sa rozhodla pre takuto kombinaciu.neviem, ci to dobre vidno na foto, ale na kraji toho diplomu je zlta perlet.

aduskatt
20. jún 2012

divne to foti.ta kniha je takej Milkovej fialovej farby.......

eliska22
20. jún 2012

@aduskatt je to trošku vidieť 😉 a dobre vidím, to si vyrezávala? lebo je to pekné 🙂

aduskatt
20. jún 2012

@eliska22 dobre vidis, vyrezavane🙂 a potom pracne malovane a capicA este prestriekana metalickym ciernym sprayom

maya30
20. jún 2012

@dm1 co ti poviem - nas zakaznik nas pan 😒 mne sa hlavne nepacia tie masle, tie urcite zamenim za nieco mensie...toto je moja prva svadobna ak neratam 3D postel 😝 a strasne som chcela robit nieco ako ombre cake, ale tak mozno nabuduce

anibas
20. jún 2012

žienky neudrela vám do očí nejaká uletená torta pre deviatakov - končia ZŠ ....?????? 😅 😅

aduskatt
20. jún 2012

@anibas vsetky len neuletene☹((ale ked mi nejaka udrie do nosa, hodim sem

vlada111
20. jún 2012

@mizulienka ak budeš robiť z toho pomarančového, kakao do do neho geniálne, ale tak geniálne ako keď si kúpiš čokoládu s pomarančom, mňam.

aduskatt
20. jún 2012

@anibas si dala tazku ulohu veru.pozeram a pozeram a vsetko take klasiky nachadzam, nic, co by ma hned oslovilo a nadchlo.idem hladat dalej

vlada111
20. jún 2012

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ pomooooooc kočky. Prišlo aj na mňa, krsňa chce tortu s My little pony. Už ste to niektorá robili, len neviem ktorá. Hoďte mi sem nejakú foto vašej torty a popr. postup na koňa. Mňa šlahne, ešte toto mi chýbalo 😠

vlada111
20. jún 2012

@anibas a keby si urobila žraloka a dala mu do papule triednu knihu?

vlada111
20. jún 2012

@eliska22 krásna sa ti podarila

wera.g
20. jún 2012

@aduskatt juuuj no paráda ! Veľmi veľmi pekne to vyzerá ! No už sa teším na hotovú tortičku 😉

Babule prosím vás, rada by som si kúpila nejaký perleťový sprej (na kvietky, prípadne na celú tortu...), ale vôbec sa v tom nevyznám, ktorý je dobrý a pekne chytá.. Nemáte nejaký overený prosím?