Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 ja syry, jogurty.ale mlieko by do mna nedostal nikto, ani nevyslahanu slahacku, ani kyslu smotanu, kefir a podobne zalezitosti.......

mima1311
21. jún 2012

@aduskatt tak potom neni suseda , ja som teraz na Skalitom uz rok...proste nemas rada ,, riedke,, :O)

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 tak to je od ruky trochu🙂

79zuzana
21. jún 2012

@nikulqa hm, tak potom neviem... este ma napadlo, ze tam bolo vela prasku do peciva, ten z lidl, je vraj vacsi nez normalny... alebo teda neviem... ☹

pristela
21. jún 2012

@jakelina asi sa k tebe stahujem 😀 😀 😀 no mne tiez padla ta lalia minule na zem a uplne v pohode bola ako kamen , prezila 😉 ale na druhy den uz bola kaput , a teraz ked chytam tie smar.flowerove lupienky , ktore boli tvrde ako kamen tak vcul su makke ako keby som ich prave urobila 😠 ale tak u nas bola oooobrovska burka nadranom , fakt des a teraz je tu z toho vsade vlhko , bleee

nikulqa
21. jún 2012

@79zuzana neviem kolko prasku do peciva je davat tak klasika do piskoty

aduskatt
21. jún 2012

@nikulqa na 5 vajec staci polovicka prasku

nikulqa
21. jún 2012

@aduskatt tak asi davam potom vela PDP

ajka82
21. jún 2012

@nikulqa pokial viem piskota zvykne splasnut, ked neni dobre dopecena, zalezi aj v akej velkej forme si ju mala, ci sa stihla prepiect ak si mala v mensom priemere, trva to dlhsie ako vo vacsich priemeroch rovnake mnozstvo...mala som minule piskotu aj 85 minut, lebo v strede mi stale lepila aj ked vyzerala fajnovo na pohlad 😉 ...a ja davam na piskotu z 5 vajec polku PDP, dokonca od mamy mam jeden recept co robievam aj bez PDP

mizulienka
21. jún 2012

baby tak to je aky hic...ja nemozem naplnit coko tortu, mne to pod rukami tecie ☹ ☹ ☹ uz som to ala aj v mraziaku, vytiahnem, ani nie minutu je vn a uz boky odute, panecku ale mam nervy 😠

aduskatt
21. jún 2012

@mizulienka no to ti nezavidim...ja som bola teraz vonku a teda ze jedna velka katastrofa..........

ajka82
21. jún 2012

babulky otazocka, vystuzujete sparatkami alebo drotikmi zvieratka modelovane? asi zacnem modelovat uz teraz aj ked je to o tri tyzdne, ale v tomto teple neviem, neviem...asi radsej skor, keby daco... sa bojim, ze ziraze padne hlava 🙄 a ked vystuzujete, len normal napichnetehlavu a telo, alebo cez celu figurku davate? ja som doteraz nevstuzovala figurky nicim, mi to vzdy pekne drzalo, len sa bojim, ze to padne ak bude teplo...

@mizulienka 😒 uz aby sa trosku ochladilo... 😅
este ze buduci vikend robim puncovu 😅

ajka82
21. jún 2012

@mizulienka neviem ci si skusala, ale korpus aj krem do chladnicky/mrazaku, dat krem na jedno poschdie, na chvilu do chladnicky, dat druhe poschodie a krem, zas do chladnicky...ja som takto plnila to srdce pre tatinka lebo on coko-banany najradsej...

nikulqa
21. jún 2012

zienky dakujem za rady 🙂

mizulienka
21. jún 2012

@ajka82 tak robim aj ja...najprv spodok, dala som vela kremu ale aj tak mi to po bokoch postekalo, ach jaaj dufam, ze to bude ok...od zaciaktu ako som zobrala tu tortu mam divny pocit z tych ludi, co to objednavali 😠 nic konkretne, len divny pocit, tak dufam, ze to nepokaslem, lebo ti mi to daju vyzrat do posledneho zrnka 😕 😕

aduskatt
21. jún 2012

@mizulienka to bude dobreee, drzim palce

mamina1978
21. jún 2012

@mizulienka Ked by som ti mohla poradit, tak ja som moju stvrtu tortu robila len so smotanou, a ta je samozrejme riedka pokial nezatuhne tak som nevedela tiez , ze co s tym, tak som to plnila v tej forme co som piekla .....a ked to zatuhlo , tak to uz potom drzalo tvar, lebo sa aj ta smotana vpila trosku do korpusu a aj stihla zatuhnut.... 😉 🙂

ajka82
21. jún 2012

@mizulienka tak uz neviem co by som ti ja poradila, uz len ak ti pomoze, ze drzim palce 😉

mamina1978
21. jún 2012

@mizulienka a este som zabudla dopisat, tak tortu samozrejme ked plnis, budes mat vyssiu , tak si musis alobalom dookola zvysit aj formu, aby si mohla v pohode naplnit aj vrchne poschodie.... 😉 🙂

lenocka23
21. jún 2012

@mizulienka tak ako radi mamina1987, ak sa mi rozteka krem, plnim vo forme, v ktorej som piekla... teda ak korpus ostava v tvare formy... ;) inak neviem.... 😒

levandulka3
21. jún 2012

@aduskatt skus pískací hrniec na varenie mlieka 😀

aduskatt
21. jún 2012

@levandulka3 a to k comu ten piskaci hrniec? nejak mi unika suvislost...asi je teplo🙂

levandulka3
21. jún 2012

no to je ten hrniec s dvojitým dnom, naleješ vodu do dolnej časti a v hornej časti varíš mlieko ked sa začne variť hrniec píska, ale ked píštalku odšroubuješ tak tam môžeš variť akoby nad parou a používaš len jeden hrniec kapiško ? 😀

mamina1978
21. jún 2012

@aduskatt ona asi mysli na to MMF koli tej mikrovlnke 😉 😀

aduskatt
21. jún 2012

@levandulka3
@mamina1978
ahaaa, no, ja to nepotrebujem, ja mam, ale suseda nie, ja som len chcela vediet, ci sa to roztopi vo vodnom kupeli🙂)ten si uz urobit viem🙂
len to som sa pytala uz daaaavno, tak mi nedoslo, v akej suvislosti je ten hrniec spomenuty.inak, mam ho uz niekolko rokov a voooobec ho nepouzivam🙂

aduskatt
21. jún 2012

@levandulka3 ja viem, aky to je hrniec, len som nevedela, preco ho teraz spominas, xixi

dm1
21. jún 2012

kocky uz mi prisiel ten skleneny podnos je super ale asi by bolo este lepsie keby ma priemer min. 35 a nie 32 ako ma. mam spodok teraz 28cm a su tam na boku take vacsie kvety tak neviem neviem 😝. ale kazdopane isto vyuzijem 🙂.

inak slahat krem nad parou v tomto horku to je cista samovrazdaaaaaaaaaaaaaa. idem pokracovat. ak sa nevratim tak som sa uvarila 😀

abriela
21. jún 2012

@dm1 no povedala by som cista samovrazda, ovladnut sa a nezjest to 😀

lamps
21. jún 2012

@laura033 ten cukor môžeš kľudne "pozametať" z poťahovky nejakým suchým štetcom. Ja rozvaľkávam hmotu na trošičke solamylu, torty nepotieram ničím. Len raz som potrela mašličku na torte olejom, lebo bola od solamylu trochu fľakatá a bola sýto červenej farby, tak to bolo dosť vidie. Postavičky robím poväčšine podľa vlastnej fantázie, ale sú na nete aj postupy na postavičky. Urobím si telíčko, zapichnem doňho špáratko, aby pekne držalo tvar, potom urobím nôžky, rúčky a nakoniec hlavu.

mizulienka
21. jún 2012

baby ked tuto tortu odovzdam a nehodia mi ju naspat cez plot, ja sa normalne opijem, tak tak strasne naplnenu tortu so este asi nemala, uz teraz sa hanbim aka bude kriva 😠 😕