Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
15. júl 2012

@pipka krém bol dvojaký,čo mi zostal z predch.tortičiek...........aj maliny tam boli.....a jedna tá guľka naplnená potiaahnutá mala okolo 500gr... s ovocím viac a bez ovocia čo boli mali 450gr. 😉

aduskatt
15. júl 2012

takto to teraz vyzera, ale chcela som, aby aj hneda bola tak ako je biela. no, nabuduce

pristela
15. júl 2012

@dm1 Dani ta svadobna je taaak strasne miláááá 😵 😵 😵 😵 😵 úžasne zlatý su mladomanželia 😵 a tu traktorovu ci bagrovu ci co to je som si ulozilaa 😵 je suprovááááá

pristela
15. júl 2012

Holky, ktore idete na stretko , nechceli by ste niektora ukazat ako zviazar orchideu ked ju robite do kvetinacu ? 😕 akoze kvety uz mozte mat vytvrdnute hotove z domu , by som chcela len vidiet konecnu fázu 😅

jakelina
15. júl 2012

@pristela já bych to chtěla vidět taky 😉

rapunzel1
15. júl 2012

Prosím Vás baby, hlavne tie čo ste z Nitry, alebo to tam poznáte, kde sú v Nitre nejaký dobrý ćíňakovia na vykrajovačky a veci podobné 🙂 , zajtra by sme tam mali ísť do merkury maketu, tak by som sa chcela na niečo kuk, len Nr, vôbec nepoznám 😒 , Inak red velvet upečenýrozkrojený 2x, na plnke sa pracuje 🙂

lamps
15. júl 2012

aj ja, aj ja to chcem vidieť 😅

vecernicci
15. júl 2012

@pristela já chciiiii taky vidět orchidej jak se váže 😉
@jakelina jo, kdyby jsi něco chtěla koupit a u číňanů a poslat, tak není problém, už jsem tekhle taky nakupovala a posílala holčině, stačí říct a neostýchat se 😉 😀

vecernicci
15. júl 2012

@pristela ale už vidím, jak v kufru vezu vytvrdnutý hotový květy orchidejky, bych asi dovezla drobečky 😝 😀 tak tam na to kouknu a doma budu poctivě trénovat, tak slibuji 😀

vecernicci
15. júl 2012

@maya30 hele mně se líbí tenhle motorkový dortík http://www.flickr.com/photos/surlybratt/5875225... jsem si ho uložila až budu zase nějaký dělat a motorku jsem dělala podle postupu na dortománii

dm1
15. júl 2012

kocky inak ma napadlo ze by sme mohli vyuzit ze mame take stretko aj na pripadne objednavky napr. ak chce niekto nieco z ciech objedna a dovezu cesky a odpadne postovne. ja mozem tiez nakupit u nas v t-fornaxe a este aj so zlavou 10% a doniest vam na stretko 😉

jakelina
15. júl 2012

@vecernicci když já bych potřebovala všechnoooooooooooo 😀 😀 😀 😀 Ne dělám srandu, kdybys někdy šla nakupovat, tak napiš co tam máte za novinky. Takové ty obvyklé listy a květy už mám, ale určitě to obnovují a mají i něco nového. Děkuju, jsi hodná. 😉

jakelina
15. júl 2012

Holky kdo umí sehnat něco levného tak pište a na sraz přivezeme. Já uvažuju co bych mohla přivézt já. Jestli někdo něco chcete od Pomposo ať nemusíte platit poštovné na Slovensko, tak klidně objednám a přivezu na sraz.
Ještě mě napadá zlatý klas, ten u nás není, že bych si vzala, kdyby někdo koupil.

vecernicci
15. júl 2012

@jakelina zítra po práci musím na pracák a pojišťovnu a pak tam vlítnu, už jsem tam nebyla skoro měsíc, tak snad bude něco novýho , už mám absťák, jsem si dlouho nic nekoupila do dortíky 😀 😀 😝
A kdyby někdo něco chtěl tak taky můžu nakoupit a dovézt, tak děvčata popřemýšlejte 😉

dm1
15. júl 2012

@vecernicci ja zhanam tie male srdiecka na pruzinke ak by boli tak poprosim

vecernicci
15. júl 2012

@dm1 ty maličký? Jasně, zítra na ně kouknu, mají i hvězdičky 😉

daducha
15. júl 2012

Ahojte ,
tak po dlhej predlhej prestavke prve torticky .Ta s ruzou fotena u nasich na sedacke,tak neromaticky 😀 ,zakaznicka uz stepovala pred dverami ..Nechala som sa na nu nahovorit v case ked sme kôli prestavbe museli byvat u nasich a poviem vam uz nikdy viac,doma je doma 😉 .Zacinam tak ze leharo no najblizsich tyzdnoch ma caka poriadna makacka .Ved uz mi to aj chybalo 😀 ,aj ked oddych dobre padol 😝

vecernicci
15. júl 2012

jinak děvčata potřebuju inspiraci na dort kapuera 😉 mám ho dělat na čtvrtek, je to nějaký sport, nebo co, ale netuším o co jde 😝

daducha
15. júl 2012

@janula.h no tak cca 3 -4 mm

pristela
15. júl 2012

holky a mozno blby dotaz 😕 ale mne sa hodne paci ako to ma Kamka na stretkach ze kazdy nieco male donesie do swapu a pak si to holky rozlosuju a kazda dostane nejaký darcek od niekoho , nemohli by sme aj my nieco take tam ? nieje nas vela mozno by to slo, len by som chccela , aby to bolo nieco vyrabane osobne nieco ohladne pecenia /ale ak by dal niekto do daru silikonovu čipku 😀 😀 😀 😀 😀 kašlať na to , že to nebude vlastny vyrobok 😀 😀 😀 / a nie kupena magnetka trebars 😀 čo vy na to ? alebo nieco co ma niekto doma na pecenie, nepouziva, nechce to a nema nervy davat to na inzerat na predaj

daducha
15. júl 2012

@vecernicci je to nieco ako bojovy tanec 🙂

vecernicci
15. júl 2012

@daducha @pristela hmm, tak to už se těším, chtějí dort jen 21 cm, ale na to postavičku 15 cm, to jsem zvědavá co stvořím 😝

pristela
15. júl 2012

@vecernicci daj 2D po bokoch pripadne hore, mne sa hodne paci taketo čosi cierne siluety a mas to vybavene, foto je inspiracia z netuuuu

miciatko
15. júl 2012

babenky tak torta auto odovzdana a chvalabohu pacila sa, mala to byt octavia combi,no neviem ci sa podoba, dorabala som ho skoro sama,lebo mm musel odist a tak chudak auto aj dopadlo, bola to moja prvotina 3D auto, ale veru neviem ci sa este podujmem este niekedy na konkretny typ auta

miciatko
15. júl 2012

@daducha boze vilko a maja nemaju chybu nadherneeeee

vecernicci
15. júl 2012

@miciatko super oktáva 😵

vecernicci
15. júl 2012

@pristela mně se to taky líbí, ale asito udělám jako ten z toho prvního odkazu, chtějí prostě 3D postavičku a ty provazy, nebo co to je kolem, tak to obšlehnu a bude 😝

miciatko
15. júl 2012

@dm1 krasne torticky, teraz budes mat aj abstak ked nebudes piect ,ale treba si oddychnut 😉