Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. júl 2012

@reruna no skusim🙂

dadka212
28. júl 2012

baby nejaký dobrý postup na PEKNE lekno nemáte? mám na výber môže byť ako kvet alebo aj 2D je to pre kamoškinu mamu.... 🙂 dík

levandulka3
28. júl 2012

@lucula73 ja ju mám odtiaľto http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep... ale práve ju nemajú ☹ skús počkať alebo možno nájdeš inde

reruna
28. júl 2012

@mia114 díky🙂

levandulka3
28. júl 2012

@aduskatt ja nie, iba ak si to želajú

simasa
28. júl 2012

Baby, ja sa Vam musim pochvalit... Na FB mi dala "lajk" na tu poslednu svadobnu Maja Dinic. 😅 😅 Taaak sa tesim, lebo ona je iny umelec, keby som raz dokazala take postavicky ako ona, tak sa asi ozerem 😀

lucula73
28. júl 2012

@levandulka3 a je niekde aj nejaký postup,ako to dať dokopy,tú kvetinku?bo z tohoto som blbá 😲

jakelina
28. júl 2012

@lamps
@pristela ještě tak vědět, čím to je, že se někdy povedu super a někdy ne. Já tady v Čechách i někdy nevím jaký cukr je dobrý, koupím dvě balení nějakého. Oseju a úplně jemný, nic nemám v sítku a příště když ho vezmu, tak tam mám deset deka cukru krystal a i nějaký hnědý bordel. Nechápu. 😖 😖 Nejde se spolehnout na značku. 😢 😢
Někdy je sypký a někdy ho musím poklepat válečkem, abych ho vůbec dostala ze sáčku 😝

jakelina
28. júl 2012

@simasa to je skvělé, moc ti to přeju. Dort je nádherný.

lamps
28. júl 2012

@jakelina no presne toto by som potrebovala vedieť aj ja 😀 pár toriet dozadu, keď som robila McQuina som si zarobila hmotu a praskla som ju do koša 😠 hneď na to som urobila druhú a tá bola fajn, nechápem. A to som si hovorila, že mám dni, keď som grambľavá a nemala by som radšej chytať nič do rúk 😀 😀 😀, teraz si ma vyviedla z omylu, normálne som spokojnejšia, za všetko môže cukor 😀 😀 😀 😀

jakelina
28. júl 2012

@lamps já to nevím jistě, ale na něco to svést musím ne 😀 😀 😀

lamps
28. júl 2012

@jakelina Majka, určite môže za to ten cukor 😀 😀 😀 ja som teraz na posledné tri torty robila MMF z bielych amerikáncov a mne je tá hmota úplne iná ako z tých ružových, tak si trochu zvykám. Ale keďže u nás týchto bielych nemávajú, tak možno budem musieť ostať pri tých ružových

simasa
28. júl 2012

@jakelina Si velmi zlata, dakujem. To je len taka moja radost-pochabost, lebo som jej obdivovatelkou 🙂

aduskatt
28. júl 2012

@lamps
@jakelina moja MMF dnes skoro letela do kosa.som sa tak nahnevaLA ZASA, ZE AZ.........ako som to valkala, este sa dalo, ale pri prenose na tortu sa to trhalo.....tak som to zbalila, dala do sacku a bude ma male zelene ozdoby, to hadam vydrzi.........zlaty Smartflex

ajka82
28. júl 2012

@aduskatt mne vacsinou kamosky chceli vediet ako vyzeraju torty skor ako prisli...tak som dala, ale co som robila uz dalej od kamosky, tak som dala az po odovzdani, prip. ked povedali az neskor, ked oslavenec dostal 😉

ajka82
28. júl 2012

@reruna ja som robila takuto

jakelina
28. júl 2012

@lamps to jsem zjistila taky, že je trochu jiná z těch amerických. 😉

aduskatt
28. júl 2012

@ajka82 oslavenec ma rok, tomu to je sumafuk🙂))

pristela
28. júl 2012

@lamps
@jakelina no holky ja mala tuto zarobenu uz asi 3-4tyzdne , zabalenu v sacku a ulozenu v takej plechovej dóze, zarobila som ju taku makksiu vtedy ze nech sa mi lepsie pak po case rozpracuje a vcera som ju len malo nahrala par krat pri mieseni namastila ruky cerou a pak uz uplne bez cery , cukor som nedavala absolut a bolo to uuuuuuuplne hladke ako sklo, presne ako smarflex, fakt som kostovala ci ja blb som nahodou nebola namesacna a nerobim z neho 😀 😀 tak to takto skusim aj na buduce 😵 ja tentokrat robila z kauflandackych cukrikov

ajka82
28. júl 2012

@reruna toto mali byt len levy, ale mozes tam aj z levieho krala si original predstavit 😝

jakelina
28. júl 2012

@pristela no ještě rok nebo dva a my na to přijedeme, jak si udělat domáci Smartflex 😀 😀 😀 No tak příště zkusím dát míň cukru a nechat trochu odležet. 😀 😀 😀

lamps
28. júl 2012

@pristela aj mne sa lepšie s ňou robí, keď ju nechám odstáť, nie s úplne čerstvo zarobenou. Dievčence vidím to tak, že z nás určite niečo bude 😀

lamps
28. júl 2012

@jakelina a potom si to dáme patentovať 😀 😀

pristela
28. júl 2012

@lamps @jakelina 😀 😀 založíme československý maršmelácky cech 😀 😀 😀 este musime niekoho pribrať kto vynájde látku, ktoru do nej zapracovať, aby chutila kazdemu 😝 😀 😀

levandulka3
28. júl 2012

@lucula73 taký mini návod je aj pri tej vykrajovačke ja som robila podľa živej orchidei ale myslím že na torty od mamy určite niečo nájdeš alebo na youtube

janula.h
28. júl 2012

krstinová spotená 😀

muffinka8
28. júl 2012

@lussy23 🙂 hej, aj to, má veľa vláskov kučeravých dlhých a sa narodil v znamení leva.
A tu je jeho torta 😵

muffinka8
28. júl 2012

Pre levíka 🙂

maya30
28. júl 2012

@mia114 dakujem velmi pekne 🙂 autobus je z horaliek, to je v tomto teple jedina istota 😉

maya30
29. júl 2012

dievcata pridavam svoju prvu minnie a prve skatule 😅 dotrapila som sa riadne, nabuduce uz budem vediet co a ako, este aj tej minnie odpadli nohy ked som ju davala na tortu, tak som musela prerabat, no hruza 😝