Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
17. aug 2012

@csina ci pána, ale sa ti teda podarila 😵 😵 😵 😵 smekám klobúk 😉

muffinka8
17. aug 2012

@maya30 torta je brutálna 😵 😵 to je extra kompliment 😉 a pivonka je krásna naozaj 🙂

lussy23
17. aug 2012

@csina parádny klavír
@1katuska73 krásnučké tortičky
@eliska22 nádherné

nika1985
17. aug 2012

@larah koho sa mam opytat?

lussy23
17. aug 2012

@adrika202 krásna @zuzana124 krásnučká @maya30 krásnučká @pipka krásne autíčko @pristela nádheerná @lawli - prekrása
@petkaa28 krásnučká

lussy23
17. aug 2012

@eliska22 krásna @mrka2 krásna

rapunzel1
17. aug 2012

@csina waw krásny 🙂 🙂 🙂

cabalkova
17. aug 2012

@aduskatt No jo, nutelu doma nevedeme, ja to nejak zvladnu i bez ni. chtela bych udelat jen svetly piskot, aby ho mohl i Tondik, a dovnitr nejaky tvarohovo-jogurtovy krem plus ovoce, to pujde s potahem dohromady, ne?

cabalkova
17. aug 2012

Holky, muzete mi poradit, kolik potahovky je potreba na dvoupatrovy dort? Objednavala jsem ji hotovou a tam psali, ze na korpus o prumeru 23 cm staci cca 400 gramu potahovky... jakou mate zkusenost vy? Nechci se dostat o situace, ze budu mit potazenou pulku a pak mi potahovka na druhou pulku a ozdoby nevystaci.

iwulka23
17. aug 2012

Mala vyzerať tak..no vyzerá inak..ved to inááá babračka s tými kvietkami 🙂 ale aj tak myslím že celkom podarená 🙂

aduskatt
17. aug 2012

@cabalkova no jasnacka, pojde🙂

lawli
17. aug 2012

@lussy23 ďakujem krásne...no už len bola ani svadby sa nedožila ☹

aduskatt
17. aug 2012

@cabalkova ja na korpus 22 potrebujem 500-550 gramov

aduskatt
17. aug 2012

@lawli akoze nedozila?

pondelnicka
17. aug 2012

Baby, trochu sa sem vtirknem... Robíte úžasné torty, klobúk dole.... 😵 Potrebovala by som poradiť, neterka sa učí za cukrárku a chcela by som jej kúpiť nejakú knihu s receptami na rôzne torty... Hlavne, aby recepty boli inšpiratívne - potrebujem ju nakopnúť, aby ju to aj začalo baviť, ale aby zas neboli moc náročne, nech ju to neodradí... 😒 Kuchárok je totiž strašné množstvo, tak či nemáte nejakú fakt dobrú a odskúšanú.... 😎

lawli
17. aug 2012

@aduskatt nedoniesli ju domov v poriadku...manžel tej pani čo po ňu boli ju zle chytil a cela sa im nahla prasklo spodné poschodie....ja som to nevidela ,len ta pani po mne chcela ,aby som jej to došla upraviť ...no ja nemám vodičák ,a robila som druhu tortičku ,a keby toho bolo málo , tak dcérke idú zúbky ,teplotuje a je mrzutá...keď som aj napriek tomu povolila a povedala ,že keď po mňa dojdu ,tak pôjdem ,už nechcela ,že ona ma voziť nebude... tak neviem ako teraz vyzerá ...toto sa mi ešte nestalo a to je už moja 97 tortička .. 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹

pralinka25
17. aug 2012

@pondelnicka posli ju sem na tuto temu lebo tato tema zlanari snad kazdeho kto sem nakukne. je to tu nesmierne inspirativne a nakazlive. a to ja peciem iba necely pol rok. predtym som nepiekla nic ani kolace ale akosi ma to tu tak motivovalo ze vypekam torty ako stara gazdina 😀

cabalkova
17. aug 2012

@maya30 Ten dortik na krtiny je proste uzasny, to me mrzi, ze jsme takovy taky nemeli... no tak az budeme mit druhe. 🙂

eliska22
17. aug 2012

@lawli asi sú tie svadobné zakliate 😔 mňa keĎ neporazí z tej torty, tak bude dobre.....zajtra ju tam ešte aj vezieme, tak dúfam, že už bude všetko ok....len má byť také teplo, tak sa bojím aby im tam vydržala 😅

aduskatt
17. aug 2012

@lawli tak to ma mrzi☹

cabalkova
17. aug 2012

Holky a mam jeste jeden dotaz, stran dvouposchodoveho dortu. Vyztuzujete nejak to spodni patro, nebo to hornii patro neni tak tezke a da se na spodek polozit jen tak? Videla jsem nejake konstrukce, jako ze se do spodniho pata zapichovala brcka a tak... ale to mozna az u tezsich dortu, ne?

aduskatt
17. aug 2012

@lawli to je skvley pristup, ze ta vozit nebude..tak oni urobia chybu, ty si ochotna vyjst im v ustrety a mas byt skodna vlastnym casom a dopravou?......podla mna, ak to bola ich chyba, by ti mala ruky nohy bozkavat, ze si ochotna ist napravit ich chybu............ale mozno sa mylim

aduskatt
17. aug 2012

@cabalkova ja pre istotu vystuzujem vsetko....sa mi potom lepsie spi🙂

pondelnicka
17. aug 2012

@pralinka25 hmmm, dobrý nápad... 😉 Len sa obávam, že puberťáčka momentálne fičí na iných fórach.... 😀 😀 😀

pralinka25
17. aug 2012

@pondelnicka to ano ale som myslela len nech mrkne na fotky a tak. myslim len tuto temu hehe nie celkovo forum

pondelnicka
17. aug 2012

@pralinka25 vyskúšam, uvidím, ako zareaguje... Len som myslela, že aj nejaká kuchárka priamo s receptami by bodla... Skúsim ešte niečo pogugliť... 😎

lawli
17. aug 2012

@eliska22 až teraz som si prečítala čo sa stalo tebe...no asi na tom niečo bude.... jaaj tak to ja som im ju radšej mala tiež odviezť na miesto...a to mi ešte ta pani jak po ňu boli hovorí ,že má byť teplo ,tak či im tam vydrží...ja že som ju vystužila...a potom keď sa im to stalo pri vyberani ,z auta ,tak mi volala ,že som jeje povedal ,že je vystužená ,tak ako sa to mohlo sta´t...no jednoducho ,šak som ju vystužila proti tlaku vrchných poschodí na spodné a nie proti šikmému držaniu ,naklaňanie je predsa len o inom či sa mýlim ?? 😕 😕 ale teda robili s ňuo už tuna ako s mechom zemiakov ,tak popravde sa ani nedivím...

aduskatt
17. aug 2012

@lawli hruuuuuuuuuuuuuuuza......sak co nerozmyslaju, ze naklananim sa im to moze aj zviez?t.........zvlastni niektori ludia

lawli
17. aug 2012

@aduskatt aj mňa to mrzí ,tak som sa jej tešila a s tým zbytkom máš svätú pravdu ,ja som chybu nespravila a vlastne to aj ta pani povedala ,že manžel to zle chytil a naklonil...tak to prasklo...tak nechápem čo ešte po mne chcela ,kebyže ju hodí na zem ,tak čo budem do rána piecť novú ??? 🙄

lawli
17. aug 2012

@aduskatt presne oni myslia že to je hádam skala...ale na tanieri chcú mať pavučinku ,lebo inak zas nadávajú... 😝