Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
21. aug 2012

u nás sa jedia len ľahké krémy, maslové mi nikto nechce našťastie 🙂 ani neobjednávajú maslové, jedine maslový čo robím je čokoládový, ale tam to nie je cítiť to maslo 😉 ani orechové torty napr. ja vôbec nemusím 😝

jakelina
21. aug 2012

@vlada111 vždyť margarín je vlastně našlehaný olej, fuj. Já když jsem studovala tak jsme se učili ten postup výroby a co se tam všechno dává, aby to vydrželo. No fakt hnus a ty reklamy, že to má máslovou chuť. Nechápu.
Máslo se po nějaké době může roztéct, zkazit, protože je to přírodní produkt, ale tuk snad vydrží i rok, než se mu něco stane. 😝

florentina
21. aug 2012

@mishulle super, je si to podobné. A píšeš, že jsi malovala na marcipán...hledám někoho kdo má zkušenost s malováním na pravý marcipán...čeká mě to teď v pátek a bojím se, že to moc nepůjde, ta struktura není tak hladká jako např. u smartflexu...
@evvina tak to mě velmi mrzí. Hlavně se brzo uzdrav. Já měla jednou natržené vazy v koleni a byla to bolest jako čert. Sádru jsem nedostala hned, což bylo klíčové a proto se další uzdravování protáhlo na 6 měsíců. Tak raději poslouchat lékaře to je jasné, i když jsem se těšila, že se mnou pojedeš už z Prahy a cesta bude lepší, ale tak nebude to snad poslední setkání a zdraví je přednější.
@jakelina no tak snad se ještě ozve....já tohle nechápu, že někdo něco domluví a pak ticho po pěšině...kytičky krásné a dusno dnes bylo fakt strašné. Já v pátek budu malovat na marcipán, tak jestli bude takovéhle vlhko, tak se obávám, že z toho bude jeden velkej flek 😅

jakelina
21. aug 2012

@florentina a co budeš kreslit???

lussy23
21. aug 2012

@sisix krásnučká @jakelina krásne kvietky @mishulle waw úžasné

florentina
21. aug 2012

@jakelina no těžko to popsat, mám takovou vizi v hlavě a vůbec nevím, zda se mi ji podaří zrealizovat. Jde o ten včelařský dort pro manžela. Nakonec jsem se rozhodla, že udělám patrový a ozdobím ho zboku. Na první patře bude les, houby, nějaké detaily a včelí úly a na druhém bude sad, lavička, nějaké další detaily a včlí úly. A líbí se mi právě, když je to kombinace více technik. Takže něco chi vymodelovat, něco udělat jako 2D obrázky a něco nakreslit...aby to byl takový živější pohled na krajinu. Nahoře bude jen jméno a věk či tak něco. No takže budu malovat stromy, možná nějaký úl atd. a v tom měřítku to bude vše dost malé. A mimo tepoloty se dost bojím toho malovat na marcipán a ještě na bok...jsem si to pěkně vymyslela...uvidíme co z toho bude....

jakelina
21. aug 2012

@florentina z boku to jde, ale trochu hůř, já jsem na malování trdlo. Já tak malovat akurát stěny doma. 😀 😀 😀

pipka
21. aug 2012

@ajka82 dakujeeem 😵
ale jasne, na domace pouzitie dobre...zamaskujes 😎 😉

lamps
21. aug 2012

@jakelina to je blbé, že sa kamoška nehlási, držím palce, aby to dobre dopadlo
@florentina ak sa ti torta orosí, bude sa ti blbo maľovať, hlavne práškovými farbami to ide dosť blbo 😝

lamps
21. aug 2012

@jakelina Majka, maľovanie stien je veľmi užitočná a záslužná práca. A ja ju aj celkom rada robím 😀

jakelina
21. aug 2012

@lamps u vypínačů bych mohla malovat každý týden a dole má nejmenší svoji stopu z oplatků a různého jídla 😀 😀 😀

lamps
21. aug 2012

@jakelina to mi je dôverne známe, máme po stenách packy detí vo výške každého jedného z nich 😀 😀 😀

vi3ka
21. aug 2012

ahojte žienky, prosím si informatívnu radu. kedy robiť marcipánovú hmotu? myslím takto: napr. v sobotu potrebujem mať už tortu hotovú, tak kedy si možem urobiť hmotu? v štvrtok, piatok? či až v daný deň? rozumiete ma dúfam. ďakujem 🙂

lamps
21. aug 2012

@vi3ka ak si budeš zarábať MMF, tak si ju môžeš zarobiť aj týždeň - dva dopredu, potom uložiť do mikroténového vrecka, aby neobschla a použiť, keď budeš poťahovať tortu

vlada111
21. aug 2012

@jakelina ja som tiež mala v jednom semestri aj výrobu stužených odpadových tukov, no ale svokra si povie, že veď oni to ľúbia a môj muž si to nechce ani domov dať zabaliť. 😀

vi3ka
21. aug 2012

@lamps asi to nebude MMF, jedna kamoška mi dala recept na hmotu, tak sa asi spýtam jej konkrétne. ale ďakujem za radu

lamps
21. aug 2012

@vi3ka ak je hmota z penových cukríkov, tak je to MMF ak je zo sušeného mlieka, tak je to mliečny marcipán 😅

pipka
21. aug 2012

@aduskatt v mene vsetkych janiek dakujem za gratulaciu...dnes som obdrzala tooolko gratulacii, ze nemam cas piect, len odpisujem 😀 😎 😎

som akurat dokoncila take male srdiecko pre kamosku k vyrociu a tuuuho rozmyslam, ci idem este piect korpusy na narodeninovu poschodku pre decka na sobotu..alebo kaslem na to..sak aj zajtra je den 😕 😅

ale asi uz dnes kaslem na to 😀

uz z toho tepla skoro ani nevidim 🙄 😝 😅

aduskatt
21. aug 2012

@pipka veru kasli🙂

vi3ka
21. aug 2012

@lamps zo sušeného mlieka

pipka
21. aug 2012

ja mam v kuchyni teraz aktualne 34°C 🙄 🙄 🙄 a ze este cely september ma byt taky teply...teda nie az tropicky ale teply do 30°C 😝 to pre nas asi..aby sa nam fajne pieklo 😅 😝 😝 😝

lamps
21. aug 2012

@pipka presne tak, aby sme nemuseli zimu trieť 😀, budeme vyhriate až do decembra 😀 😀 😀

aduskatt
21. aug 2012

@pipka vcera sa mi skvele robilo s cokoladou......okrem torty tri utierky, stol, podlozka, chladnicka, nohavice, nechty a kopec naradia od coky🙂)))a samozrejme sa topila, svina jedna🙂

jakelina
21. aug 2012

@pipka a vy ostatní Janky, vše nej. U nás je dnes v kalendáři Johana, tak jsem ani nevěděla že slavíte

lamps
21. aug 2012

@vi3ka sú tu osôbky, ktoré používajú mliečny marcipán, chvíľu počkaj, určite ti poradia 😅

pipka
21. aug 2012

@aduskatt no moja ale ze vooobec ti nezavidiiim 😝
mne keby teraz niekto ppovedal, ze chce coko...tak ho urcite zrusim...mu poviem, nech si prelozi narodky na januar 😀 😀

pipka
21. aug 2012

@jakelina dakujemee, ano ano, mam nejaku rodinu v Cechach a oni mi pravidelne gratuluju inokedy..ale clovece teraz uz zas neviem kedy 😅
ale vzdy to potesi..ja by som oslavovala stale 😀 😀 😀 najma darceky prijimala 😅 😀 😀 😀

pipka
21. aug 2012

babulky s tou motorkou mi neporadite? kto tu robil motorku? 😕
nejaky fajnyyy jednoduchyyy postup na 2D mororku by sa sikol 😅 😉

pipka
21. aug 2012

boze no uz aj u mna si objednali tortu s logom FC na oktober...bleeeee...take nemam rada...to uuurcite dovrzem 😝 🙄

lamps
21. aug 2012

@pipka aj ja sa pripájam ku gartulantom 😅 😅 😅 vôbec mi nedoplo, že si Janka, ja si ťa vediem pod menom Pipka 😀 😀 😀

Všetkým Jankám - marcipánkam, želám všetko len to najlepšie 😅 😅 😅