Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
28. aug 2012

Holky z čr prodam gerbery a podlozku na vyrobu kvetin. Ja si v zapalu boje koupila 2x 😉 Gerbery 45 kc a podlozka 89kc + 30 postovne.

vlada111
28. aug 2012

@pristela máš môj obdiv, uf toľko lupienkov

rapunzel1
28. aug 2012

@pristela dobré že viem pri tom mojom 🙂 🙂 🙂 , na Fb som ti poslala správu s foto tých cukríkov z kaufu, aby si vedela čo hľadať, sú možno iné ako z lidla, tam som také nikdy nevidela

lamps
28. aug 2012

@vlada111 neboj aj to bude, len si vychutnaj to krásne bruškaté obdobie, to má tiež svoje veľké čaro 😅 😅 😅

reruna
28. aug 2012

@florentina to by mě zajímalo, jak ses rozhodla, vzala jsi tu zakázku nebo ne? Jinak já jsem už korpus zamrazovala a asi po 14 dnech jsem ho vytáhla z mražáku, nechala rozmrazit jen při pokojové teplotě a pak použila do dortu, rozdíl jsme nepoznali oproti čerstvě upečenému - mrazila jsem hned po upečení a vychladnutí, zabalený do potravinové folie a ještě do mikrotenového sáčku pořádně. Pro 100 lidí musí být velký, ségra měla tenhle pro asi 40 lidí a snědl se tam skoro celý, vážil asi 7 kg, rozměry byly 30-22-14 a patra byla celkem nízká. Zdobení motýlkama ´nebo kytičkama z vykrajovaček není náročné, poprášené perletí to vypadá dobře, stuha byla přichycená špendlíkem.
Tenhle dort jsem nedělala já, ale dělala ho jedna cukrářka, která právě začínala s potahovanými dorty, není ani vyztužený a držel. Jen tu figurku bych tam já nedávala...

reruna
28. aug 2012

@florentina pro inspiraci z netu

reruna
28. aug 2012

@vera1132 ty ozdoby stačí lepit jen vodou a štětec nemusí být mokrý moc, jen trošku potřít tu ozdobu zespodu a přilepit, aby se kolem ta voda neroztekla 😉

pipka
28. aug 2012

babulky ajojtee, tak som doma , definitivne sme doprazdninovali 😝 😀
ale teda za 4 dni ste popisali 20 stran 😕 😕 😕 😅 to kto ma stihat citat 😠 😅 😀 😀 😀

jakelina
28. aug 2012

@pipka však my jsme se snažily psát málo kvůli tobě 😀 😀

lucinka
28. aug 2012

@mizulienka @dm1 dík baby... 😉 dnes som bola v tortomanii pre hmotu a mali tam práškovú originál šampáň s perleťou... tak dúfam, že niečo schopné namiešam... 🙂

florentina
28. aug 2012

@reruna děkuji za zkušenosti a inspiraci.

Rozhodla jsem se, že ano, že to beru. Ale zda se skutečně domluvíme, to vám napíšu zítra. Mám s nevěstou schůzku. Věřím, že na vzhledu a chuti se domluvíme, ale uvidíme co řekne na cenu. Tak pokud si plácneme a dostanu zálohu, tak pak to teprve budu brát, že jsem tu zakázku přijala. Určitě dám vědět.

Holky máte někdo představu, kolik cca váží kulatý dort průměr 24cm - kakaový korpus /3x prokrojený/, pribiňáčkový krém, ovoce, potah? Děkuji za všechny odhady. Prostě ze zkušenosti váha nějakého podobně velkého a naplněného dortu?

mizulienka
28. aug 2012

@florentina u mna by to bolo urcite nieco cez 3,5kg...ten pribinackovy krem je dost tazky a ked das este aj ovocie, tak aj to navysi hmotnost.

aduskatt
28. aug 2012

@florentina 24 cm pribinak s ovocim u mna tak 3 kg

jakelina
28. aug 2012

@florentina tak jak píše mizulienka, záleží kolik dáš ovoce a krému, jakou vrstvu. Klidně může mít i čtyři kila.

pipka
28. aug 2012

@jakelina no tak to diiiky..9 strane odkedy som tu nebola a z nevlaadzem 😝 😀 😀 😅

florentina
28. aug 2012

@mizulienka
@aduskatt
@jakelina

holky děkuji moc, takto orientačně mi to úplně stačí. Já vím, že vrstvou nešetřím a taky potahuji pravým marcipánem, který se nedá vyválet tak natenko jako např. smartflex, tak jsem brala orientačně 4kg.
Já se rozhodla, že objednávku na velikost a cenu dortu nebudu /nejen teď, ale případně i jindy/ dělat na kg, jako většina tady z vás, ale na počet porcí. Tak jsem si tu něco spočítala a jen mě zajímalo, jak by mi vycházela cena za kg.

anibas
28. aug 2012

@florentina okolo 3,5 kg

atiatko
28. aug 2012

Ahojte babenky ... tak ja mám túto tému ako svoju obľúbenú ..... je neskutočne sladká a tie dielka čo sem dávate ... klobúk dolu pred vašou šikovnosťou ... ja vám sem pridávam fotky tortičky, ktorú nám na Peťulkove narodky v tento víkend upiekla jedna šikovná mamina .... fotky torty vám sem pridávam možno aj pre inšpiráciu na ďalšie dielka ... 😉
Prajem vám len vydarené a chutné torty babenky 🙂 🙂 🙂

makinka2
28. aug 2012

Ahojky olky 😉 prosím o radu, můžu den dopředu upíct korpus? a jak ho potom uchováváte? přikrýt igelitovým sáčkem nebo jen tak na vzduchu, díky 😉 😉

lamps
28. aug 2012

@makinka2 môžeš aj dva dni, po vychladnutí ho treba zabaliť do potravinovej fólie a vydrží v pohode 😉

lamps
28. aug 2012

@atiatko tortička je krásna 😅

makinka2
28. aug 2012

@lamps děkuji 🙂

makinka2
28. aug 2012

a ještě jedna čím vymazáváte formu, já mám takový ty nový s tím nepřilnavým povrchem tak to je supr, ale dnes jsem musela koupit srdce starý hlinikový asi, stačí olej a hrubá mouka jo a ještě není rozdělávací, budu ho muset vyklopit, už to vidím jak se mi to roztrhne ☹

atiatko
28. aug 2012

@lamps áno bola krásna .... šikovné ruky tej pani sa teda vyhrali s detailami 😉 Fineas - tá jedna figúrka mal aj plavky pod tou sukňou ... ešte aj nechty na nohách mali vyrobené 😉 🙂

dm1
28. aug 2012

@anibas ty si bravala hmotu od p. Stana z korunaplus? na TOM pisu ze zomrel 😔

lamps
28. aug 2012

jasné aj také detaily musia byť, deti sú veľmi pozorné 😅

ankalv1
28. aug 2012

Ahojte tak náš Tomi mal 4 rôčky upiekla som mu tortu plnka z nutelly a banány super len sa tak zaprášilo za ňou aj keď ten jej výzor nebol nič moc..

luciahromadkova
28. aug 2012

moje vikendove 🙂 ,
jedna meninova-auta pre synceka, modelovany je len burak... mojim manzelom 😀, ostatne auta kupene...
druha narodeninova pre sestru...

lamps
28. aug 2012

@makinka2 stačí, keď si na dno formy dáš papier na pečenie ja si pod ním potieram formu maslom, aby mi papier neuhol, keď tam nalejem cesto. A po upečení prejdem medzi korpusom a formou opatrne nožíkom a potom vyklopím korpus z formy 😅
@atiatko detaily musia byť, deti sú veľmi pozorné a neraz aj kritické 😅

makinka2
28. aug 2012

@lamps děkujiiii jsi zlato 😉