Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
9. sep 2012

@pristela 😀 😀 😀 no tak potom sa budem musieť votrieť do tvojej priazne 😀 😀 😀, inak aj ja robím dobrým kamoškám torty 😉

pristela
9. sep 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monulienkamt
9. sep 2012

ahojte, tak pridavam aj ja svoju prvu potahovanu torticku, na Vase sa nechyta, ale aj tak som rada, ze sa mi celkom podarila 🙂. Potah je z MMF, len ten modry bol nejaky tuhsi, bala som sa, ze sa nebude dat ani krajat. Neviem, ci som malo roztopila cukriky alebo som mala vela cukru a to ho tam nebolo ani tych 750g. Bielu hmotu som uz mala makksiu, tej som robila menej a cukor som pridavala len tak od oka 🙂

dm1
9. sep 2012

@pristela jaj no vies co to ma nikdy nenapadlo 😝 . Musim sa opytat niekoho komu som to tak davala 😲 asi teraz co som robila tu poschodku sa ich opytam ked donesu podnos

dadka212
9. sep 2012

@eliska22 😀 nie náhodou takú kulturistickú? 🙂

dm1
9. sep 2012

@monulienkamt bolo viac cukru a este ked sa da farba tak je to este horsie. Ja davam ovela menej cukru na 300g balik americkych cukrikov necele kilo a to maju tie cukriky raz taku gramaz ako rubino

dm1
9. sep 2012

@lawli ako hodili svadobnu tortu? coze s nou stvarali?

monulienkamt
9. sep 2012

@dm1 dakujem za radu 😉 ja som ich nefarbila, to som robila z tych modrych haribo cukrikov. Cukor som dala podla receptu na prvej strane, ale nastastie som tam nesupla hned vsetko.

lawli
9. sep 2012

@dm1 netuším ,odtiaľ išla v pohode a pol hodiny po tom ako odišli mi volali,že sa im stala taká galiba a či by som im to ešte nejak nezachránila ,tak ja aj napriek tomu ,že som robila ďalšiu som povedala ok ,čo už s vami ,priďte po mňa a skúsim s tým niečo spraviť...a nato mi už v telefóne iba odznelo a to máme po vas prísť ???? tak sa nato vykašlali a ako to s ňou bolo ďalej neviem....

sisix
9. sep 2012

@monulienkamt krasna na prni dortu. I figurka je super

monulienkamt
9. sep 2012

@sisix dakujem za pochvalu, ale figurka je kupena, nejdem sa chvalit cudzim perim 😀

sisix
9. sep 2012

@monulienkamt aha, ale mas hezky potahnuty

wera.g
9. sep 2012

Žienky, prosím vás o radu, ako polievate tortu čokoládou aby to bolo krásne rovné, a hlavne tie boky? Mám robiť čokotortu (dúfam že nebude teplo zase) a rada by som oblievala čokoládou, prípadne na boky dala kusy čokiny s čokotransferom, čo tiež neviem či zvládnem :-/ nejaké tipy prosím vás? Ďakujem 😉

lussy23
9. sep 2012

@monulienkamt krásna

sisix
9. sep 2012

@wera.g ja davam do cokolady smetanu aby neztvrdla a nelamala se pri krajeni.(a vypada lip na oko) Ale stale se ucim, taky mam problem s tim aby to bylo rovny. Takze ti moc neporadim. A cokofolie je jednoducha. To si nastrihas na kousky co potrebujes a potres cokoladou a preneses na dortu, jen to musis nechat trochu schladnout.

p69majka
9. sep 2012

ahojte dievčatá. prosím o radu, čo sa týka mmf poťahovky, že koľko ju môžem hotovú skladovať v chladničke? ďakujem pekne za radu.

eliska22
9. sep 2012

@dadka212 áno presne tú 🙂

eliska22
9. sep 2012

@p69majka tak dlho ako majú záruku cukríky poprípade cukor 😉 tam sa nemá čo pokaziť 😉

sisix
9. sep 2012

@p69majkapokud si pamatuju tak holky psali, ze do igelitu a nemusi do lednice.

aduskatt
9. sep 2012

@p69majka nemusi byt v chladnicke, len dobre zabalena

dm1
9. sep 2012

@monulienkamt no kazdej sa robi dobre s inou konzistenciou daj si tam vzdy len polku cukru a ptom prisypavaj podla potreby

@lawli no to teda potesi clovek sa s tym papre a niektori s tym zaobchadzaju ze az

lussy23
9. sep 2012

@eliska22 krásnučká
@pristela krásna tortička. Viete že pri vás by som sa nečudovala, keby tie šálky a podšálky boli vymodelované?
@mima1311 krásna
@larah krásna
@yamahafazer krásna

lussy23
9. sep 2012

@monulienkamt krásna

aduskatt
9. sep 2012

@wera.g skus si dat tortu na mriezku a na vrch naliat viaC coky , ono ti to stecie po bokoch a odkvapka do nadoby, v ktorej budes mat tu mriezku postavenu.pisem ako tatar, tak dufam, ze vies, co som chcela povedat🙂

eliska22
9. sep 2012

@sisix áno celozrnná múka, obyč. hladká múka, voda, hnedý cukor, olej, perníkové korenie, prášok do perníka 😉

lussy23
9. sep 2012

@ajaku krásna
@janulkamartinko krásne dielka
@dadka212 krásna tortička

aduskatt
9. sep 2012

@lawli a akoze ratali, ze tam prides peso, ci co?🙂

dadka212
9. sep 2012

@eliska22 😀 aj tú som mala robiť, len som bola na dovolenke tak som nemohla 😀

lawli
9. sep 2012

@dm1 tak vieš ,mrzelo ma to hlavne preto ,že som sa fakt snažila aby bola pekná a bola som s ňou nad mieru spokojná a to som s málo ktorou....vždy vidím chyby ,alebo viem že by sa to ešte dalo doladiť...no na tejto som nič nechcela meniť ,jednoducho som bola so svojou prácou spokojná...

@aduskatt možno mysleli ,že doletím na metle 😀 😀 😀 😀

lokalistin
9. sep 2012

@dadka212 ta vcielka aka suprova,a vlastne vsetky su super len ta vcielka ze az