Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
18. sep 2012

@dm1 - jasné, skúsim jednu a uvidím. Asi žltú, tú pri kvietkoch asi využijem 😀 .

peroli
18. sep 2012

koukla jsem na ty vaše kuchyňky, některý jsou teda fakt suprový!!! a přidávám i tu svoji.. jsem s ní spokojená ale mít tehdy víc času a peněz (dodělávala se rekonstrukce a nebyl čas protože se měl brzy narodit Fífa, takže se fakt spěchalo) tak bych stopro měla úplně jiný kachličky.. linku ne, takovou jsem tehdy chtěla (dneska bych šla asi už do jiné), ale ty kachličky zrovna nebyla moje srdcovka, tu kupoval chlap protože byla za dobrej peníz...
ale hlavní je, že se mi v ní vaří dobře.. 🙂
kuchyň není kompletní.. vedle sporáku chybí varná konvice a odkapávač mám dneska úplně jinej, poloviční 🙂

miciatko
18. sep 2012

@vecernicci dakujem mooc si zlata

medakote
18. sep 2012

Děvčata, prosím prosím dobré duše o radu. Peču poslední dobou hodně málo, mám nespavé dítko, ale tohle je svatebák pro strejdu, to se nedalo odmítnout. Mám dělat jednoposchoďový 3D (krajina) pro 45 lidí. Musím udělat asi plus minus obdélník- plech na pečení, větší se mi nevejde do lednice. Bude 3 krát promazaný, + krém na kopečky a punčovinu+ obmaz. Tak velký jsem nikdy nedělala, kolik budu potřebovat krému? Budu dělat těžkou paříž a karamelový ze salka. Z kolika másel mám udělat? Figurky jsem v potu tváře dělala teď po nocích podle fotky, je to teprv moje druhá a třetí figurka člověčí, děs a hrůza. Nevěstě se ulamovala hlava, ženichovi ruka a pořád padal na záda. 15 hodin práce a vůbec nejsem spokojená, ale což, už není moc času, zítra peču korpusy, v pátek má být hotovo.

zuul
18. sep 2012

@medakote s tym maslom ti neporadim. no drzim palce, sikovne rucky a vela trpezlivosti.

a vcielocka bude tato

jakelina
18. sep 2012

Kočky, nepošlete mi žádná to telefonní číslo??? 🙂

luciahromadkova
18. sep 2012

prosim radu, ked zarabate MMF- ak pouzivate pudrovy povazsky cukor, preosievate aj ten?
dosiel mi smartflex velvet a neviem, ci sa mi zajtra podari skocit do obchodu, tak na potah by som spravila potah z MMF
dakujem za radu 🙂

vecernicci
18. sep 2012

a nebo mně ? 😀 jedem spolu 😀 😀

jakelina
18. sep 2012

@vecernicci smilovala se nad námi jenom Lawli a ta nejede.

aduskatt
18. sep 2012

@luciahromadkova preosievam

lawli
18. sep 2012

@vecernicci @jakelina kočky rada by som s vami ,ale fakt sa to nedá ,už hádam pol roka mám na tento termín sľúbené dve svadobky 2 a 3 pochodové...a k tomu mala je na ceciku ,tak sa fakt nedá ☹ ☹ ☹ ☹

mia1111
18. sep 2012

@jakelina - Ja by som Ti poslala moje číslo, ale tiež nejdem 😅

jakelina
18. sep 2012

@lawli já to chápu, však třeba zase bude něco později a uvidíme se.

jakelina
18. sep 2012

@mia1111 😀 😀 😀

lawli
18. sep 2012

@jakelina ja verím ,že áno 😵

luciahromadkova
18. sep 2012

@aduskatt dakujem

mariann2
18. sep 2012

@dm1 si predstav, aj ja robím svadobnú tortu v takých farbách, ale iba darovaciu 🙂

dm1
18. sep 2012

@miciatko no podla toho ci chcu vacsiu ci mensiu. teraz tie posledne co mali cca. 10 kg boli 28, 22, 16

dm1
18. sep 2012

@anibas no len ono to ma byt takto len farby ine a 2 poschodka...

dm1
18. sep 2012

@jakelina jake cislo co som zmeskala? kludne poslem ak trebaaaaa 😅

florentina
18. sep 2012

@jakelina telefon pro jistotu už jsem vyloudila na simasa, tak neboj, máme už to pojištěné 😉

jakelina
18. sep 2012

@dm1 už nemusíš, chtěla jsem na někoho telefon, co jede na sraz ze Slovenska, kdyby náhodou byl nějaký problém, zdržely jsme se nebo to nemohly najít víš. Tak už mi napsala pristelka a anibas. Děkuji.

jakelina
18. sep 2012

@florentina a kde je ten dortík, pořád čekám na fotečky

dm1
18. sep 2012

@jakelina oki 🙂

inak kocky kedy tam mam dost? mam to najblizsie tak aby som vedela na kedy planujete prichod nech tam nestepujem sama 😀

jakelina
18. sep 2012

@dm1 a ty nevíš, je tam internet na té chatě??

florentina
18. sep 2012

@vecernicci už máme 😉

dm1
18. sep 2012

@jakelina juj tak to netusim

jakelina
18. sep 2012

@dm1 to nevadí, já jsem jenom myslela, že bych napsala domů ze Skype nebo zavolala, telefon bude drahý.

florentina
18. sep 2012

@dm1 no tak @simasa říkala na poledne, tak mi to tak budeme směřovat, na tu dvanáctou....ale jedeme z daleka, tak uvidíme, zda nás dopravní situace někde nezdrží

aduskatt
18. sep 2012

taaaaaaaaaak sa idem pochvalit aj vizualom...moja nova handmade prachova perletova uz aj pouzita...celkom sa mi paci 😝