Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. sep 2012

ja som uz presladena🙂) tak ja zakusujem k hrachovej kasi pecene spekacky🙂

jakelina
24. sep 2012

Všechno bylo výborné, já jsem ochutnala snad ze všeho kousek a jste úžasné pekařky a kuchařky. 😉.
Moc chválím a ani se nedivím, že vaše dortíky lidi sní na jeden šup.

😉

cestovatelkaandrea
24. sep 2012

@jakelina
@dada2007
@mamina1978 baby dakujem. no veru mne byvalo tak zle zo sladkeho, ze som musela prestat piect torty az do nejakeho 30 tt. Ale stalo to fakt za to. Mame velmi dobre, kludnucke babatko. Len papa a spinka a velmi malo place.

cestovatelkaandrea
24. sep 2012

@pipka dakujem. veru riadny. takeho velkeho nikto necakal 😀 a uz je omnoho vacsi. po dvoch tyzdnoch ma 60cm a 4.7kg. aby som zacala posilovat chrbtove svaly 😀
@lamps dakujem 😉

pristela
24. sep 2012

zienky ktora ste uz robili tuto plnku, je dobra? : Orechovo-kávová plnka

1 a 1/2 dcl teraz uz precedenej ciernej kavy, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg orechov, rum podla chuti, 1 zltok

Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarime husty krem a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom poriadne vymiesame pridame najprv orechy, potom rum a nakoniec zltko na zjemnenie plnky /kto nechce nemusi dat/ a naplnime korpusy.

alebo nemate recept na este nejaku orechovu plnku ? nasla som len tuto v druhej teme 😉

aduskatt
24. sep 2012

@pristela ja ju robim casto, len ten zltok vynechavam...je uuuuuplne bozskaaaaa, kraasne vonia a je chutnaaaaaaaa.jo a nedavam precedenu kavu, ale rovno zarobim 1,5 dl Nesci, najcastejsie Velvet

halienka
24. sep 2012

@pristela
@aduskatt to aj mňa zaujíma, tiež budem robiť svokre orechovú a túto som si tiež vyhliadla 🙂 a tú vanilku to dávate normálne vanilkový lusk celý či ako sa to robí? Ja som to nikdy nerobila 🤐 😀 A tie orechy neopekáte, len proste pomleté orechy vmiešate? Ďakujem 🙂
A ďakujem všetkým za páčítka 😵 😵 😵

aduskatt
24. sep 2012

@halienka ja davam vanilkovy cukor, mam domaci...........a orechy len meliem

pristela
24. sep 2012

@jakelina a do prdeleeee 😵 ten caj je bombovyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 a ja blb som ti zan ani nic nedala 😕 ziadne žožullky 😕 moje nervy sa citim blbo, ja stale vravim ze som motovidlo 😀 daj do IP kolko a ja ti poslem , fakt je uuuuuzasny !!!buduci rok robim aj ja ako najata 😉 a este raz dakujem , ze si nezabudla 😵

@dm1 - už aj mi naval ten peceny caj naspäť !!!!!! rozmyslela som si to a ten jeden poharik mi nestačí !!!!! sakra to je dobreeee 😀

@aduskatt oo, dakujem 😵 tak uz nehladam , urobim , aj ja mam velvetku 😅

dm1
24. sep 2012

@pristela ked chces tak dojdiiiiiiiiiiiiiii prave ho popijam 😀

rapunzel1
24. sep 2012

@pristela ja som ju robila s miernou obmenou s čokoládou a podľa mm, bola super, ja som nemohla koštovať, keď tam šla múka, mne ju tiež posunuli z tadeto

terezka87
24. sep 2012

Ahojky, moc prosím radu. Budu poprvé péct potahovanu dortu a nevím si rady. Dcerka chce myšku Minnie, tak jsem koupila jedlý papír ale nevím jestli ho můžu nalepit na marcipán kterým chci dortu potáhnout. Mám strach aby se papír nezvlnil, nebo nerozpil. dík moc za radu 😉

aduskatt
24. sep 2012

@pristela ja mam este trochu toho kremu aktualne a chodim fetovat a vyjedat🙂) nadherne vonavy a chutnucky🙂

zuzana553
24. sep 2012

ahojte, som velmi rada, ze existuje tato stranka, som zaciatocnicka, velmi ma to bavi, nieco som uz tiez vytvorila, aj ked to nieje ako od profesionala 😉

fodorka
24. sep 2012

dakujem za rady 🙂

vlada111
24. sep 2012

@aduskatt mňam, musím to urobiť aj ja. Ja si práve dávam tiramisu, včera som robila 😉 Keby si bola mobilná, už si hádam u mňa na káve a zákusku 🙂

aduskatt
24. sep 2012

@vlada111 my si doma davame caj, med a Cecko☹ a vyjedam zbytky kremov, co som nespotrebovala do husenice🙂

aduskatt
24. sep 2012

@vlada111 rada, ale pritlacila nas choroba☹

vierka0
24. sep 2012

chcem sa opytat skusenych cukrarok tu, robim potahovu hmotu z marshmallows, ako farbite male mnozstvo ? doteraz som farbila stale cele, pridala som farbu este ked som topila marshmallow..dakujem za radu..

vlada111
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea gratulujem aj ja. Užívaj si bábatko. Mňa to čaká o mesiac 😉

eliska22
24. sep 2012

@vierka0 ja už farbu dávam vždy až keď už mám hmotu skoro hotovú, čiže aj malé množstvo tak robím a keĎ mi aj ostane biela, tak si ju dofarbujem aj o týždeň, dva 😉

aduskatt
24. sep 2012

@vierka0 odoberies kolko potreebujes a zafarbis miesenim hmoty🙂

vlada111
24. sep 2012

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 babyyyyyyy priznajte sa, ktorá ste boli chorľavá. Mňa bolí hrdlo a Adin malý je tiež nakapatý 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alenv
24. sep 2012

holky pracuje někdo s airbrushem měla bych nějaké otázky.. nebo orientujete se v tom někdo?

adrika202
24. sep 2012

po svadobnej romantike ťažka erotika 🙂

pristela
24. sep 2012

@vlada111 sa priznaj s kym si sa pusinkovala 😀 😀 😀 😀 my obaja zdraví , takže sme nevinní 😅 😅

vierka0
24. sep 2012

@eliska22 @aduskatt takze uz do hmoty so spracovanym cukrom hej ?? zafarbi sa to poriadne ?

sislik2011
24. sep 2012

maminky,nemaminky,šikulky,potřebovala bych udělat dort pro dcerku ke 2.narozeninám,je tu někdo ze zlínskeho kraje,kdo by byl ochotný a domluvili bychom se?představa je a fota jsem dodala,díky

eliska22
24. sep 2012

@vierka0 jasné, musíš to dobre premiesiť, kým to nebude pekne zafarbené 😉

florentina
24. sep 2012

@terezka87 no určitě nelep vodou, tak jak se jinak na marcipán lepí ozdoby, to by se ti roztopil. Je na to buď speciální gel, myslím modecor. Já lepila piping gelem, ale oboje se objednává ve speciálních eshopech. Nevím zda ti někdo poradí něco běžně dostupného čím by to šlo. A jinak s tím gelem se to přímo nelepí, já jsem to tím lehce potřela přes, ono se to vsákne, přilepí a ten obrázek tak jakoby vystoupne. Ale nesmí se to patlat moc, to se i pak toto může rozmazat.