Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

amadora
4. okt 2012

@dm1 ďakujem ti moc krásne, ja som hľadala ale furt som našla len postup na "figúrky" 🙂

eliska22
4. okt 2012

@florentina jééj aká netradičná s bábätkom jesenná, mne sa páči a diefča, teda ty sa zlepšuješ každou tortou 😉

miciatko
4. okt 2012

@florentina krasna je torticka s babatkom, ako si robila ten povrch asi prachovymi farbami ci??

abriela
4. okt 2012

@lucka_o ja som robila veritasku, ale len na vrch torty - cely stoj bola z hmoty. Modelovala som podla obrazku skutocnej veritasky. Na torty od mamy je aj postup na singerku. Som v praci, nemam tu tie subory.

yamahafazer
4. okt 2012

@miciatko tak to si ma pobavila stym placom ked si natierala 😀

yamahafazer
4. okt 2012

tak ako citam uz ste tu mali viacere skysnute salko ja uz sa bojim aj kupovat a to som stale len tu jendu a istu znacku kupovala a takto ked je pokazene len vyhodit a kopu penazi to stoji to je na nervy 😠

aduskatt
4. okt 2012

@lucka_o na stranke tortysnov je teraz fotopostup na sijaci stroj, pozri tam

florentina
4. okt 2012

@eliska22 úplně se tady červenám, vím, že mám ještě strašně moc a moc a moc 😉 se co učit, ale to je to od tebe tak milé, děkuji. Je prima, že je to vidět a že to taky někdo vidí 😉, že už se u toho tak netrápím....ještě tak 100 dortů a myslím, že to půjde 😀

@miciatko dělala jsem to tekutou červenou, ale myslím, že rozpuštěnou prachovkou by to šlo stejně. (Já si ty tekuté barvičky oblíbila, moc dobře se mi s nimi pracuje - obarvuje marcipán i maluje. Jen není takový výběr barev.) A dělala jsem to tak, že jsem tlustým štětcem nanesla okraj dolu na dort a pak jsem si vzala houbičku /normální novou kuchyňskou/ a odspoda nahoru jsem to oťapkala (namočila jsem to do toho okraje a pak jen obtiskávala až nahoru)...snad jsem to napsala srozumitelně. Právě ten bok toho dortu vypadal super, o to víc mne mrzí, že ten vrch nebyl tak pěkně zarovnaný. No a jinak žlutou pod tím jsem jenom natřela štětcem, se mi nechtělo barvit hmotu, respektive nebyl čas.
Ono kdybych každý dort nedělala v časovém presu, tak by to taky šlo lépe 😅

florentina
4. okt 2012

@miciatko a moc děkuji za pochvalu 😉

florentina
4. okt 2012

@jakelina no máš pravdu, vypadal větší (ten miminkovský dortík měl jen 2,2kg). Mě to dost zaskočilo. Dělala jsem srdce v té posuvné formě, velikost 20cm. Na výšku měl cca 8cm. Je to prostě tou náplní, višně a šlehačka. Vážila jsem i solo marcipán, kolik ho na to přišlo a bylo to cca 280g. Když si vezmu, že jsem dělala kulatý cca 18cm, a měl 6,5 kg tak to byl druhý extrém...ale na výšku byl 13cm a byl to pribiňák, ovoce, punčovina a silná vrstva marcipánu....

katulkaaaaaa
4. okt 2012

vcera vecer telefonat kedy si mozu prist pre tortu....ja ze pre aku??? baby ja som si zabudla obj poznacit,no sikovna som velmi....este dobre ze to malo byt az na sobotu :D 😝

aduskatt
4. okt 2012

@katulkaaaaaa to do soboty stihas, nie,🙂 horsie, keby volali v piatok vecer

katulkaaaaaa
4. okt 2012

@aduskatt sak to skoro mi mobil z ruky vypadol 😀 esteze tak skoro volali

aduskatt
4. okt 2012

@katulkaaaaaa mne tak kamoska volala, ze ci si moze dojst pre tortu...........my sme sa zasa zle rozumeli.ja, ze to bude chciet piatok vecer a ona uz vo stvrtok...a ja este len obtrete maslom.........🙂) tak som to uhrala na piatok rano.tiez mi skoro zabehlo, ked volala, ze za hodinku dojde 😀 😀

mizulienka
4. okt 2012

ahojte dievcata, potrebujem narychlo vediet odpoved 😉))
mozem dnes plnit mascarpone kremom a jest ju budu v sobotu?

aduskatt
4. okt 2012

@mizulienka narychlo odpovedam mozes🙂)

jakelina
4. okt 2012

@mizulienka můžeš

mizulienka
4. okt 2012

@aduskatt
@jakelina ste poklady, dakujem

aduskatt
4. okt 2012

@mizulienka rado sa stalo🙂

jper
4. okt 2012

Dort s růžemi, teda s růžema furt zápasím. Ty okvětní lístky se mi slepují k sobě. Chce to asi více s předstihem, aby ty lístečky více zaschly než dám další řadu.

jper
4. okt 2012
lucula73
4. okt 2012

ahojte
kočkyy prosím,čo viac pečiete,čo by ste urobili dedkovi na 80ku????? ☹ ☹
kamške preložili oslavu,nestíham ničť hľadať a neviem čo..............
len že štvorcová a ostatné nechali úplne na mňa..........

ďakujem za radyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
4. okt 2012

@lucula73 nějakou kopretinovou jako dělá Lamps??? 😲 😲

ajka82
4. okt 2012

@lucula73 ja som robila dedkovi krabicu s maslou ...kedze som nemala cas na modelovanie zahradky a vinohradu 😉

lucula73
4. okt 2012

@ajka82 no ve´d to,že nestíham nič už,navyše malý je chorý a nalepený na mne 😝
asi fakt len nejakú škatuľu rýchlo zbuchať.......

yamahafazer
4. okt 2012

@lucula73 co keby si na tu stvorcovu spravila taketo cisla 80 to mam foto z netu alebo potom niaku knihu

timonko
4. okt 2012

kamarátovej babke... 🙂

aduskatt
4. okt 2012

taaaaak uz viem, co je s mojou zasielkou do sikovnej mamy.vo stvrtok som urobila objednavku, podla postovej sluzby sledovania zasielky, bola tato podana na postu az v pondelok vecer o 18.15......takze mozem ja cakat☹( ani neviem, ci sa mam vobec rozculovat...takze mozno zajtra sa k nej dostanem...........ked nie, je mi uz potom uplne na nic, lebo tam mam matros na tohtovikendovu trojposchodku......skoda, ze tu nie je smajlik nozkoudupajuci

ajka82
4. okt 2012

@aduskatt adi, sak aj keby to bolo podane v utorok uz by si to mala mat doma 😕 tot nasa slavna SP 😠 a to este mm ked mi vravel co sa robilo s balikmi, ked som posielala minule figurky, tak mi zle prislo, ani nalepka krehke nepomahala 😖 🙄 😠 🤐
co ti tak surne treba?