Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beelinka
16. okt 2012

@dm1 No dala som to na tortu chvíľu to držalo, a potom sa to úplne dookola odtrhlo... Bola som z toho riadne znechutená 😖 Tak so chcela vyskúšať niečo iné... Mala som pocit keď sa to trhalo ako keby sa to topilo 😝 A neviem tá konzistencia nebola taká ako som čakala.. Ale môže byť že recept nebol dobrý alebo že som niečo pokazila 😀

ajka82
16. okt 2012

@mizulienka starsia uz je konecne zdrava tak zarezava v skolke a mladsiu mam doma 😉

dm1
16. okt 2012

@beelinka ono tam pri MMF treba len utrafit kolko cukru dat. ked je moc cukru sa trha a drobi. ale ked ti to urobilo az po tak je to divne. aky krem si mala pod potahom?

pipka
16. okt 2012

@aduskatt ale len si oddychni...sak robota si ta pocka, neboj nist 😝 😉

zlatat
16. okt 2012

@bzucinka2 moja neurobíš to nijako - ja som to skúšala a skúšala, mesiac vymýšľala recepty a nič dobré mi z toho nevzniklo .. raz som skúsila namiesto piškótového cesta spraviť kysnuté ale sladké, no na druhý deň to už bolo také tvrdšie.
Toto je najhoršia kombinácia - bezlepkové, bez mlieka a vajec. acidko je tiež z kravského mlieka.

andrejkag
16. okt 2012

ahojte, prosím vás poradí mi niekto ako mám postupovať pri tejto torte?? som začiatočníčka a veľmi by som chcela spraviť maličkej na jeden roček takúto tortu, len neviem ako to rozrezať, už na torte? alebo pred potiahnutím?
ďakujem za každú radu

katy1979
16. okt 2012

@bzucinka2 ak moze maly zltka tak tie pouzit mozes a namiesto bielok vajahit. Ale vyslahat sa nedaju len pridat norm. do cesta. Acidko pouzit nemozes kedze nemoze mliecne vyrobky. popr. niekto pouziva kysnute cesto

makda
16. okt 2012

@wera.g neuveris, ale tvojho muza poznam, aj jeho sestru a rodicov. aka nahoda 🙂

beelinka
16. okt 2012

@dm no klasický maslový... ale celkovo sa mi zdalo nejaké nepevné.. Neviem....Ale nenašla som ani ten recept....na tej prvej strane...

aduskatt
16. okt 2012

@andrejkag stryko Google ti rad poradi................ vola sa to ze rozstrapkana torta a robi sa to uz na torte

dadka212
16. okt 2012

@beelinka nie je maslový ako maslový, ja nedávam žiadny krém pod poťah len maslo vymiešané s cukrom prípadne tam pridám nutelu, čokoládu roztopenú alebo kúsky korpusu

bzucinka2
16. okt 2012

@zlatat ma nestras, teraz som nejake nasla, tak asi budem skusat, mam na to este nejaky cas , olej ale mozu nie ? mam nejake 3 recepty,tak budem skusat ☹ nic ine mi neostava a ty si potom tu tortu nepiekla?

@katy1979 dakujem, zltka mozem, ale tie mi sneh neurobia ☹ no nic idem skusat, musim kupit speci muku a len skusat a skusat ☹ i ked teda teraz neviem, ked zlatat pise, ze sa neda ☹

beelinka
16. okt 2012

@dadka212 ďakujem a ty robíš ktorú poťahovku ?

dm1
16. okt 2012

@beelinka presne ako pise dadka zalezi vela na kreme napis presne aky krem robis. a ked zarobis MMF dobre tak je pevne dostatocne v pohode aj na modelvoanie postaviciek ci kvietky

recept je na prvej strane tejto diskusie 3.prispevok od spodu od alionusky. ale ja davam nenej cukru kazdej vyhovuje nieco ine

dadka212
16. okt 2012

@beelinka žiadnu kto by sa s tým kašlal 😀 ja kupujem smartflex

denisak77
16. okt 2012

Moja dnešná tortička na želanie 30 -te výročie sobáša

katy1979
16. okt 2012

@bzucinka2 ono tazko pri tychto detoch. bezlepkove a bezvajecne piskoty a jablckova plnka s pudingom. to moze urcite. Moj synator nemoze zltka a a teda je to problem co sa tyka sladkych veci. vajahit hodis do zmesi vajicok a cukru a vymiesas. jednoducho ho nevymiesas zvlast ale supnes to spolu.

beelinka
16. okt 2012

@dadka212 čo je smartflex , kde sa to kupuje a čo to stojí ? 😕

@dm1 no tuším som vtedy robila len klasický zlatý klas a maslo.... Prosím pošli mi ten recept, alebo ho skopíruj.. resp ak máte nejaký zaručený... Je tu toľko receptov a každý je iný
😝

aduskatt
16. okt 2012

@beelinka ten recept je v tejto teme na prvej strane

mizulienka
16. okt 2012

@bzucinka2 tu som nasla diskusiu na tu temu, pozri, mozno pomoze 😉
http://tortyodmamy.sme.sk/recept-na-korpus-bez-...

dadka212
16. okt 2012

@beelinka ten nesmie ísť pod poťah jedine ak pridáš ešte maslo, lebo je tam viac pudingu (mlieka) ako masla....
a kupujem to v cukárskych e-shopoch stojí to dosť, ale ja som hnilá robiť si to doma, toto vytiahnem z kýbla ofarbím a poťahujem a čo je dôležité ludom to dosť chutí, čo som prekvapená, skoro každý mi to chváli 😀

dadka212
16. okt 2012

@dm1 Dani prosím tú tortu s mackom v krabici vieš mi tu dať? čo si dávala inšpirácie....alebo niekto iný pleaseee

daducha
16. okt 2012

@mamina1978 dakujeeeem, ono to bolo v ramci inspiracii z netu ,take dost väcsie kvety a v strede medzi nimi to meno.Ale urcite nieco vykuzlim aj z tychto 😵

dada2007
16. okt 2012

micky, tento karamelový krém mi stačí to obdlžnika 20*30cm, 3x cesto a 2x plnka ?????? dakujéééééééééééééém

Karamelová plnka:
---vymiesas ciste maslo, pridas hotovy karamel z plechovky a krem je hotovy, v pripade, ze sa zrazi, staci par sekund preslahat nad parou a je krasny hladucky. Masla som dala 300 gramov a karamel bol 390 gramovy

vlada111
16. okt 2012

@pipka ďakujeeeeeem

andrejkag
16. okt 2012

@aduskatt ďakujééém,nevedela som to nájsť keďže vôbec ma nenapadlo že sa to volá roztrapkaná torta, už som to našla a naštudovala ešte raz vďaka 😉

aduskatt
16. okt 2012

@dada2007 podla mna to je malo, ale radsej pockaj na nazor ostatnych.........ja som mala 700 g parizaku a stacil mi ledva na 20x20

aduskatt
16. okt 2012

som sa tu zacitala a skoro mi zdrhlo cesto z misy🙂

pristela
16. okt 2012
dm1
16. okt 2012

@dadka212 poslem ti ju ked pridem domov do hodky to mas 😉

aaaaa @pristela bola rychlejsia