Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. okt 2012

@tolocarka nepochopila si ma🙂 nejde o to, co pecies, ale o to, ze medzi nami kseftik neurobis, lebo my same si pecieme🙂)

dajna11
23. okt 2012

@mizulienka no ja som robila na velkosť plechu,trochu kraje samozrejme zrezala,plnila dva krát a to tvarohovou plkou...vážila okolo 6kg.

dadka212
23. okt 2012

@aduskatt no u mňa to neplatí ja síce torty pečiem, ale vianočné koláče kupujem 😀 ja sa s tým babrať nebudem 😎 maximálne nejaký krémový spravím alebo s ovocím a želatinou a zas je pravda, že kopa "nepečúcich" to tu chodí šmírovať 😀

pristela
23. okt 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 chaa , tento rok som si aj ja objednala vianocne pečivko od Dadky 😵 😵 😵 tak žena , snaď nesklame !!!!!!! 😀 😀 ale uz štedrák , slane atd to uz budem piect sama , ale takto ked nembudem musiet stat pri rure stihnem si upiect oplátky 😵 😵 😵
aaaaale o tom inzerovaní tu sa radšej nevyjadrujem 😝 😅

dm1
23. okt 2012

@dadka212
@aduskatt ja sa veru okrem medovnikov a par kolacov tiez moc nepretrhem na vianoce ale u nas to zachranuje moja mama ktora napecie zase pre cely regiment 😀

dm1
23. okt 2012

@pristela mnaaam domace oplatky to milujem a este ked su take fajne pripecene 😀

dada2007
23. okt 2012

@dm1 dakujem za rady ohladom lukoprenu........síce som sa ťa ja osobne nepýtala....ale sledovala som výrobu formičky a tiež prečítala tvoje rady a postrehy.........dnes bol MM kúpiť lukopren a ide skúšať tvoriť formičky 😵 😵 😵

dada2007
23. okt 2012

@pristela tak tak.......mám už objednaných niekolko desiatok kilov vianočného.......a veru aj pristelka tam figuruje 😵 a moja mamča robí tiež oblátky vianočné......ale normál na tých strojoch 😉

dada2007
23. okt 2012

@pipka pozriem ti tie hortenzie u nás?

dadka212
23. okt 2012

@pristela
@dm1 ja ešte musím zohnať niekoho kto mi upečie 😀 možno oslovím mužovu krstnú nech nám čo to urobia 😅 ja sa zmôžem len na medovníky ale neozdobené to ja na to nemám vlohy s bielkovou polevou sa piplať....alebo dám deťom sáčky do ruky nech ma chvílu neotravujú a zabavia sa 😀

dm1
23. okt 2012

@dada2007 super drzim palce a som zvedava co pekne spravis - este doplnim co mi na FB poradil jeden chlapik co formy robi - to co odlievas si nejako zafixuj na podlozku lebo mne sa to prvykrat otocilo a prusvih na svete - staci troska sekundoveho lepidla. Ptoom on zvykne bublinkovat ten lukopren a vraj ked sa da ta nadoba kde to lejes potom do takej tej nadoby bud zepter alebo tupperware alebo nieco take co vakuovou pumpou vzduch vysajes von tak by aj tie bubliny mali vystupit hore. ja take nemam tak to bude bublinkove no pre mna staci ;)

aduskatt
23. okt 2012

tak ja na vianoce jeden kremovy, vanilkove rozky, medovniky, torta a finito🙂)
@pristela mas recht, inzerovat by sa tu nemalo

dm1
23. okt 2012

@dadka212 no moja mama sa kazdy rok vyhraza ze uz nepecie vela ale aj tak mi vzdy zavola ze uz nepec je toho straaasne moc! tak robim len marlenkovy rez, grilazky a tie medovniky 😅 . snad si to tento rok nerozmysli 😲 😀

aduskatt
23. okt 2012

@pristela jasne...ak nepeciem ale sama, tak si poprosim niektoru z nas a nie niekoho, koho tu vidim prvykrat dat inzerat, ze pecie...........ale mozem sa mylit, toto je cisto moj subjektivny nazor a pocit

dadka212
23. okt 2012

@dm1 ja som tiež chcela odliať nejaké formičky a sa mi to vydúvalo hore, som bola z toho celá zababraná, to sekundové ma nenapadlo 😝 ale musím to znova skúsiť asi tiež legovú kocku urobím 😀

dadka212
23. okt 2012

@dm1 moja mama nevie piecť, svokrovcov už nemám takže buď poprosím krstnú alebo musím objednať 😝

dm1
23. okt 2012

@dadka212 no ved si mala vidiet mna ked som zaliala 3 kocky a vsetko sa mi otocilo cele ruky som mala zababrane a neslo to dole 😝 . este druhy den som si to zoskrabavala medzi prstami ked to uschlo 😀 . Potoom druhy krat uz to bolo hustejsie lebo to postalo /kym som ruky umyla/ tak uz sa to nestihlo prekotit 😔

sisix
23. okt 2012

@pipka no to te vyjde draho ☹

dm1
23. okt 2012

@pipka aj u nas ich maju u cinaka 😉

florentina
23. okt 2012

@charlottte
@jakelina

no já kupuji pravý marcipán ze dvou firem...na jedné je jasně napsáno marcipán poměr 1:3 /mandle:cukru/, ale z druhé firmy co kupuji, tak tam mají dva druhy a jeden je 1:1, ale není tam vysvětleno čeho, ale je tam uvedeno, že obsahuje 30%mandlí a druhý je 2:1 a je tam napsáno, že obsahuje 40%mandlí...takže u toho ty poměry teda nechápu...ale chuťově jsou lepší než ten první, ale taky dražší...jinak vyzkoušené mám všechny a na práci v nich moc rozdíl neni.....

a jinak modelovat můžeš i z tohoto marcipánu, nebo si kup smartflex...marcipán je déle foremější, déle se dá jíst, ale zase věci z něj mnohem déle schnou. S každým se dělá jinak, je to o zvyku a vlastnostech materiálu...

dadka212
23. okt 2012

@dm1 ja som išla vtedy koňa odlievať a nejakých synových dinosaurov no ten revááál a ja som bola nervozna všetko sa mi hýbalo vydúvalo hore 😅 ale už budem vedieť sa na to pripravím a pojdem na to 😀

dada2007
23. okt 2012

@dm1 micka..........bude sa muž realizovať......určite mu dám prečítať, čo si napísala.....dakujeme za rady.......
On mi strašne chce ulahčiť robotu.....furt sa ma vypytuje, akú mám tortu o týžden, dva, tri.......čo by akú postavičku, zvieratko, vec odlial......aby mi pomohol urýchliť robotu........zlato moje 😵 😵 😵 😵

dm1
23. okt 2012

@dada2007 tak to mas super 😉

@dadka212 to si musela dost aj lukoprenu pokazit ze? ja som sa modlila aby som to potom z toho vytiahla ale uplna pohoda ta kocka sla von bez problemov ked to zaschne je to super! a cenovo sa to so siligumom neda ani porovnat toto je lacnejsie

dada2007
23. okt 2012

@dm1 ved on dnes šiel na otočku do Bánoviec kúpiť ten lukopren......lebo on hnéééééééééd.......a teraz.......už včera bolo neskoro 😅 😀 😀 😀
......a prosím ťa........tú vec máme o čo prilepiť aby sa nehýbala? prilepiť vec o podložku......a zaliať to?

dadka212
23. okt 2012

@dm1 no hej polovicu balenia 😠 ale tak musím skúsiť znova, prinajhoršom pokazím aj druhú polovicu 😝

dadka212
23. okt 2012

a moja dnešná torta

pristela
23. okt 2012

@dada2007 na akych strojoch ? vsak ja tiez mam /teda poziciavam si , nemam bo drahe to je ☹ / taky oplatkovac , ťažky ako h... 😀 a do elektriky sa strká aj obrašťoky ma vyryté 😵 robievam aj trubicky, tie su super ked dam pak dnu slahackuuu, juj vianoceeee, mala by som stihnut este trochu schudnut 😀
ja milujem naj slane syrove, tych zožerem pri telkeeeee 😀 😀 😀

dada2007
23. okt 2012

@pristela zle som prečítala..............ja som pochopila, že v rúre pečieš oplátky......a to bolo-nebudem stáť pri rúde-----stihnem si upiecť oplátky.....no to je jedno...............áno, áno.........také stroje ťažké ako hovado........mamina má dva a pečie na nich naraz. Boli roky, keď ich robila okolo 15 000kusov 😵 😎 sladké......robí aj orechové(to len pre nás väčšinou)-mňaaaaaaam.......a aj slané jasné......

jakelina
23. okt 2012

Holky já to vůbec neznám, nějaké oplatky. My teda dostaneme na půlnoční takový pěkný oplatek obdelník s obrázkem, ale že se to dá péct doma, to vůbec nevím. Možná to umí péct náš pan farář 😀 😀 😀
Hoďte pak fotku, jak to vypadá. 😉 Prosím

jakelina
23. okt 2012

@dm1 a můžu se ještě zeptat na ten Lukopren, na co to leješ, myslím na jakou podložku si třeba tu kostičku lega položíš??? Já si to chci koupit každý měsíc a ještě mi na to nikdy nezbyly peníze. 😝 Vacsy mám, tak to bych ten vzduch mohla odsát.