Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. okt 2012

@luciahromadkova já vytřu olejem a vysypu moukou.

muffinka8
30. okt 2012

@luciahromadkova mramorový som piekla v miske a natrela som ju maslom a potom hrubou múkou vysypala a po upečený krásne vypadol 🙂

muffinka8
30. okt 2012

A ja mám takú otázočku ... chcem upiecť mramorový korpus v bábovkovej forme ako bábovku len tak pre nás doma. Možem do toho zamiešať zavárané čučoriedky? (bez šťavy)

luciahromadkova
30. okt 2012

@jakelina
@muffinka8 dakujem a cucoriedky daj kludne, chuti to super mam vyskusane 🙂

muffinka8
30. okt 2012

@luciahromadkova ok 😉
inak ja každú formu takto robím pred pečením a každý korpus vykĺzne krásne 🙂

maya30
30. okt 2012

@jakelina tie prsty su zo syroveho cesta ako na pagaciky a nechty su z mandli prilepene kecupom 😉 😀

jakelina
30. okt 2012

@maya30 vypadá to věrohodně 😀 😀

saminka
30. okt 2012

holky myslite ze se mi podari obarvit mmf na takou peknou ruzovou jako je na obrazku?

jakelina
30. okt 2012

@saminka přidej bílou čokoládu k bonbonům a líp ti chytne barva 😉

saminka
30. okt 2012

@jakelina urcite to vyzkousim, a kolik asi te cokosky? neudela mi to neplechu? a nevis nahodu kdyz budu tvorit cernou mmf s cokoladou jak dlouho mi to vydrzi? abych to nedelala moc dopredu kdyz je v receptu i smetana, diky moc

jakelina
30. okt 2012

@saminka černou mmf jsem ještě nedělala, já myslím, že to asi nepůjde obarvit bez toho, aby se to rozpadlo. Dělám vždycky Smartflex na černo.
Já tu bílou dám odhadem, dva pásky na jedny malé bonbony, to tam není vůbec cítit chuťově, jenom se to líp obarví.

jakelina
30. okt 2012

@saminka já smetanu nedávám, jenom bonbony, vodu, tošku tuku Omega a aroma a když dělám barevnou, tak přidám tu čokoládu, do bílé ne, pak je žlutá od té čokolády.

saminka
30. okt 2012

@jakelina tak to zkusim, jdu na to! jinak tu cernou mmf jsem nasla tady, ted nevim presne od koho to bylo ale mam to ulozene, vyzkousim to zitra 😉

vavrenka
30. okt 2012

dievcata, prosim o radu, trosku mimo temu, ale vy urcite budete vediet.. kedy je lepsie plnku do torty/zakuskov vymiesat a kedy vyslahat? samozrejme nepytam sa na slahacku a bielka, ale na maslove plnky a tak. mne sa totiz maslova plnka zdrcla (som slahala), neviem, ci som ju radsej nemala miesat 😅 , poradite?

aduskatt
30. okt 2012

@vavrenka ja maslovu slaham a v pohode

dm1
30. okt 2012

@miciatko ja tiez pouzivam to od lusilky uvidime ako sa mi bude dnes piect

mizulienka
30. okt 2012

@pristela chcem sa ta spytat 😉 na ten pribninakovo gastanovy krem, davala si tam nejake ovocie? a myslis, ze sa chutoo bude hodit k cokoladovemu maslovemu kremu v jednej torte? dakujem ti krasne za odpoved 😉

vavrenka
30. okt 2012

@aduskatt tak to mi je zahada, preco sa mi to maslo zdrclo, ma skoro urvalo.. ale dakujem za reakciu, aspon viem, ze osm nespravila chybu a je to skor o nahode 😎

dm1
30. okt 2012

@vavrenka a aku maslovu si robila? lebo pri vacsine je zaklad davat vsetko rovnakej teploty a pridavat do masla po mensich castiach

mimcak
30. okt 2012

@saminka Ja som mala minule rozrobenú čokoládovu hmotu z mmf mesiac. Teraz ked som robila čokolad hmotu tak som nemala smotanu tak som tam namiesto smotany dala trošku mlieka.

jakelina
30. okt 2012

@vavrenka sražený krém dej na chvilku do mikrovlnky, pak vyndej a znova prošlehej a spraví se to. 😉

vavrenka
30. okt 2012

@dm1 taku klasiku - maslo som vyslahala s cukrom a do toho som dala vychladnutu zmes mleiko a hruba muka, ale je pravda, ze naraz, nie po castiach. ked som potom robila s uvarenym zlatym klasom, tak sa nezdrcla.

bzucinka2
30. okt 2012

@saminka jasne ze sa ti to podari 🙂

jakelina
30. okt 2012

@vavrenka dávej po lžicích a stejně teplé. 😉

saminka
30. okt 2012

@mimcak tak jsem to vyzkousela, myslim ze to byl tvuj receptik na coko hmotu a pak nabarvit na cerno 😉 taky jsem nemela smetanu,myslim ze se tam dava aby to nebylo tak hrozne huste,dala jsem trochu zakysane, no ale jak jsem to zacala zpracovavat tak se mi to hrozne mastilo a i drobilo, ted to mam v lednicce ale nevim jestli z toho pujde neco vyvalet 😕 nastesti nepotrebuji velky plat ale jen kousky 😅 ale chutove je vynikajici 😀 a i krasne cerna a to jsem dala jen trosku cerne gelovky 😉

@jakelina tak ruzova uz je taky hotova, je i peknoucka, mela jsem ale jen par ctverecku bile tak nevim jestli to tomu zas tak pomohlo, ale pro priste budu vedet , diky 😉

vlada111
30. okt 2012

@jakelina TY SI TALENT

dm1
30. okt 2012

@vavrenka presne presne nie naraz ale po lyziciach 😉

jakelina
30. okt 2012

@vlada111 juj ty jsi tady ještě??????????? A děkuji, je to milé.

lokalistin
30. okt 2012

@jakelina krasna kyticka

aduskatt
30. okt 2012

@vlada111 a teba si v tej Nitre nenechali?🙂 to fakt tahas az do vianoc, ci ako? 😀