Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
30. okt 2012

som sa doteraz babruskala s tou halloweenskou, a este musim pavukom nohy domalovat 😝 😅
ale sa mi nesceeee 😅 😅

ale neda sa nic robit...idem na to 😝 😉

aduskatt
30. okt 2012

@pipka no sak uplne najsamlepsie.......normal v cukrrskom ze 8 a tato teta ze 2,60.no nekup to🙂) a to mi este pozicala katalog, aby som si povyberala a objednala mi🙂

pralinka25
30. okt 2012

@aduskatt a kdeze v trnave si to kupila?

wera.g
30. okt 2012

@lamps že tvoje tortičky sú jednoducho úúúúúžasnéééé, ale to ty dávno vieš 😉)

pipka
30. okt 2012

@aduskatt a to v akom papiernictve? pokukam tu u nas a ak by som nezohnala, mozem ta poprosit, ze by si mi kupila a poslala?

aduskatt
30. okt 2012

@pralinka25 v jednom papiernictve tu na Druzbe🙂

lamps
30. okt 2012

@wera.g no len problém je v tom, že ja ich ako také úžasné nevidím, ale ďakujem 😅

aduskatt
30. okt 2012

@pipka jafneeeeeee

blcha
30. okt 2012

@lawli dakujem za radu urcite to tak skusim lebo ja neake postavicky nemam sancu vymodelovat a to srdiecko je krasne a jednoduche snad sa podari a krasne svadobne torticky robis 😉 este sa chcem spytat z coho su tie obrucky? to asi uz nieje jedle ze?

jakelina
30. okt 2012

@mimcak dobrý je k tomu mramorový korpus. 😉

wera.g
30. okt 2012

@lamps jáj vlastne hej, to tá sebakritika 🙂)) a za to sa neďakuje 😉 a Andrejka, prosím ťa, ešte otázočka.. 😅 ako robíš tie kvietky, napr tie čo si mala teraz na tej čokokotve? ďakujem 😉

lamps
30. okt 2012

@wera.g ja teraz neviem, ktoré kvietky myslíš

aduskatt
30. okt 2012

@lamps no skor asi na tej podkove, ako kotve🙂

lawli
30. okt 2012

@blcha ďakujeem ..obrúčky nie sú jedlé.... 🙂

wera.g
30. okt 2012

@lamps jeeeeežišino, podkovu som myslela 😀 nie kotvu 😀 😀 😀

lamps
30. okt 2012

@wera.g tieto? tie som robila vykrajovačkou na orchidejku, použila som z nej len jednu "súčiastku" a dala jednotlivé lupienky na drôtiky

katulkaaaaaa
30. okt 2012

@dadka212 dadi dakujem za radu 🙂

wera.g
30. okt 2012

@lamps hej presne tie som myslela 🙂 úžasné sú, ďakujem moc za radu

lamps
30. okt 2012

@wera.g nie je za čo

vlada111
30. okt 2012

@lamps aj ja som počula, len ja sa stále neviem rozhodnúť, kedy ísť 😀 Stále si myslím, že sa tomu ešte vyhnem 😀

vlada111
30. okt 2012

@pipka no veru daj si pauzu, dnes nič pípať nebude 😝

aduskatt
30. okt 2012

@vlada111 no jasne, urcite sa tomu vyhnes🙂 optimistka

lamps
30. okt 2012

@vlada111 😀 😀 😀 to je milé "že vyhnem sa tomu" nevyhneš moja, ono to príde určite a možno skôr ako si myslíš, veľmi ti želám, aby to išlo ako po masle a už si mohla obdivovať krásne bábetinko 😅 😅 😅

jakelina
30. okt 2012

@vlada111 je to nějak i vědecky dokázané, že sex může pomoci k porodu, ale taky jsem nezkoušela. Skoro všechny děti se narodily trochu dřív, tak nebylo proč. A můžu říct, že myšlenky na takové věci bylo to poslední, co mě v tu dobu zajímalo. 😀 😀 😀
Prý ejakulát obsahuje oxytocin a může vyvolat porod. Ale možná je to nějaká taková ta babská rada

lamps
30. okt 2012

@jakelina alebo si to vymysleli chlapi 😀 😀 😀

jakelina
30. okt 2012

@lamps no to mě nenapadlo 😀 😀 😀

aduskatt
30. okt 2012

@jakelina dovolim poopravit, nie oxytocin, ale prostaglandin🙂)je ho vsak v minimalnom mnozstve🙂

lamps
30. okt 2012

@jakelina mňa áno 😀 😀 😀

nika1985
30. okt 2012

@dada2007 mne ten lukopren kupila mama v banovciach za necelych 15e minuly tyzden myslim ze to je ten obchod kam idete.

jakelina
30. okt 2012

@aduskatt aha, já jsem někde slyšela takhle, tak se ráda poučím. 😀 😀 😀

saminka
30. okt 2012

@mimcak tak teda jsem z toho blazen ale nevim cim to je ale ta hmota je jak kamen....ja postupovala presne podle receptu, taky se mi to zdalo silene moc cokolady ale kdyz to tak bylo i v receptu no 😨 ani krat mi to neslo jak to hrozne ztuhlo 😕 kousek jsem si nakonec ukrala a vmichala do nej vic mmf hmoty jen z bonbonu a nakonec se s tim snad bude moci pracovat, ale bez toho se drobi hrozne, je tam fakt moc cokolady