Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
3. nov 2012

@lamps - pečenie zaberie cca 30-40minút. Kým sa pečie jeden plát, tak natieram na druhý plech ďalší, cca to tak vyjde. To natieranie je o niečo pracnejšie, lebo klasika korpus vyleješ do formy, šupneš do trúby a pečie sa sám, toto si odmakáš, ale zasa pláty sú fajné, hneď mäkké, stačí nechať vychladnúť a môžeš plniť a za chvíľu je hotovo ;)

dm1
3. nov 2012

@jakelina ved mi sa obetujeme a pred zarukou ju odbremenime a minieme no nie? 😀

aduskatt
3. nov 2012

@jakelina no ono sa casom utrasie kolobeh tovaru, tak budem vediet ake mnozstvo objednat.....a zasa lepsie ako vyhodit je predat za minimalnu cenu🙂...a dakujem

lamps
3. nov 2012

@mia1111 no len ja nemám dva plechy ani rovnakej veľkosti ☹

aduskatt
3. nov 2012

@dm1 presne tak🙂

levandulka3
3. nov 2012

@eliska22 no má 13 rokov a keďže je Šimona pred Halloweenom vždy si vyberá takéto strašidelné 😝

kvietocek7
3. nov 2012

@denisak77 diky velice pekne, mas ju nafotenu v minibazare? ak hej posli link 🙂
a to akoze 23cm myslis ten zaklad teda korpus torty? a kolko asi tak ma potom priemer zakladny kruh tej sukne? a ked to osadzas teda ako by som mala bezpecne dat tu babiku na ten korpus?Vdaka za kazdu radu zo skusenosti 🙂

pipka
3. nov 2012

@dm1 @jakelina ...akurat som isla napisat, ze sak pred koncom zaruky zorganizujeme stretko a minieme aj to co nema 😀 😎

mrka2
3. nov 2012

@pristela odpadla som 😲

aduskatt
3. nov 2012

@pipka presne to ma inak napaDLO, ze stretko a potrenujeme nieco🙂

mia1111
3. nov 2012

@lamps - ja pečiem na dvoch plytkých, čo som mala k trúbe. Ale dá sa aj na hlbokom, to je jedno. Nemáš jeden plytký a jeden hlboký? Lebo takto je to isto rýchlejšie....

pipka
3. nov 2012

@mrka2 treba ta kriesit? 😀 😀 😀 my sme uz predychali 😅 😀 😀 😀

pipka
3. nov 2012

@mia1111 ja mam taku rarohu ruru, ku ktorej je len jeden plytky plech 🙄
takze mne marlenka tiez nehrozi ☹ a este ju mam len 50 cm siroku...cize ani od susedky si nemozem klasika plech pozicat 🙄

lamps
3. nov 2012

@mia1111 no to mám ale to sú také veľké, teraz ma napadlo, že ich môžem dať napoly a z jedného budú dva. Občas si riadne sedím na vedení 😀 😀 😀

jakelina
3. nov 2012

@lamps poskoč si 😀 😀

mia1111
3. nov 2012

@lamps - presne ;). Ja som robila teraz väčší formát, tak som musela dať každý plát na osobitný plech, ale keď budeš robiť menšiu marlenku, tak naraz natri celý plech a len prekrojíš. 😉

mrka2
3. nov 2012

no baby... nemam slov... uzasne torticky...
@pipka uz som OK 😀 😉

lamps
3. nov 2012

@jakelina Majka, nepomáha mi to 😀 😀 😀 včera mi napísala jedna pani, čo si dávala u mňa robiť tú bielu tortu so zelenou mašľou, že bola s tortou spokojná a že v apríli sa ohlási a napísala mi ku komentáru číslo 232 a ja som dodnes nepochopila čo to znamená 😀 😀 😀 len si tak typujem, že asi číslo torty? No neviem, asi starnem a sprostnem 😀 😀 😀 ale ak tým myslela císlo torty to do apríla nedám a ani nechcem urobiť toľko toriet. Táto posledná bolo 91. To by som musela riadne makať 😝

blcha
3. nov 2012

@mia1111 cita ze pisete o marlenke ja milujem marlenku uz som jedla viac domacich ale teda zatial mi najviac chuti stale ta kupovana ale chcela by som to aj ja vyskusat doma aj ked aj mne sa to zda dost pracne mohla by som vas poprosit neaky dobry recept lebo na nete som ich nasla viac a neviem si vybrat tak by som chcela skusit neaky osvedceny 😉

dm1
3. nov 2012

@lamps no mne tak bezne pisu prosim si tortu c. 152 len v zelenej farbe 😝. neznasam to 🤐

mia1111
3. nov 2012

@pipka - ja som mame dokupovala plechy, lebo ona má tiež takú debilnú rúru, že je úzka jak šlak. Kúpila som jej smaltované, lebo tie teflonky sa nehodia, nevieš odkrojiť koláč, aby neostala ryha v plechu :/. Kupovala som tu, majú aj menšie aj väčšie : http://zeleziarstvoplus.sk/inshop/scripts/shop....

nika222
3. nov 2012

@mia1111 marlenka je krásna, asi ju tiež vyskúšam ked hovoríš že je menaj náročná 🙂 Prosím ťa ako si robila tie čoko mantinely? resp čím si liala tú čoko ? To si si najprv urobila lem a potom halabala? či? 🙂

lamps
3. nov 2012

@dm1 no veď práve, ja som včera pridala 91. a ona chce v apríli 232.?

mia1111
3. nov 2012

@blcha - v druhej téme v receptoch je receptík, je to marlenka bez vaľkania a je fakt super ;). A jedno ma potešilo, chutila im viac ako originálna 😵 , tá je vraj oproti mojej strašne presladená ;)

mia1111
3. nov 2012

@nika222 - no urobila som najskôr lem a potom halabala 😀 . Čoko som liala klasika cez sáčok s malou dierkou 😅

lokalistin
3. nov 2012

@mia1111 ja som este nikdy nejedla marlenku,ale ta tvoja vyzera uplne uzasne "k sezrani" musim ju tiez raz skusit

blcha
3. nov 2012

@mia1111 dik tak si ho tam najdem a niekedy vyskusam to je moj najoblubenejsi kolacik leb ja ziadne zakusky nelubim ale marlenki si dam vzdy 😉

nika222
3. nov 2012

@mia1111 ha, ten sačok som potrebovala vedieť :D a klasika čokoladu varovu alebo hocaku? riedila si ju niečim? Ja som robila včera čokotransfer a to bola uplna katastrofa, od čoko vsetko, topilo sa mi to v rukach a povedala som si, že už nikdy čoko... ale toto vyskúšam 🙂

lukika
3. nov 2012

@mariann2 to som ti nevykala len som to myslela všeobecne lebo tu dávali viaceré baby torty s koňmi. Prosím pošleš mi ten link čo ti dala pristelka?

mia1111
3. nov 2012

@lokalistin - skús, určite ju potom budeš robiť častejšie, fakt stojí za vyskúšanie 😉

@blcha - odporúčam, originál je originál, to je jasné, ale táto je super a je fakt, že odkedy som prvýkrát skúsila domácu, odvtedy na kupovanú ani nemrknem 😉 a to sme boli s mm na kupovanej závislí 😅