Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
13. nov 2012

@wera.g tak dakujem aj tak, nasla som kdesi recept ze na jedno bielko asi 70 gramov praskovy cukor, tak to skusim a budem slahat nad parou az kym to nebude uplne tuhe. Urobim to uz vecer, ze ak sa do rano rozpusti, tortu nejak narychlo prerobim 🙂 😀 😀

maya30
14. nov 2012

baby kupila som si tieto srdiecka, pisu tam ze su na zapichnutie ale bud som blba alebo co, no su ploche spredu aj zozanu, nic na zapichnutie tam nie je...nemate s tym niekto skusenosti ako sa to upevnuje na tortu ? Chcela som robit na vrchu torty srdce a do stredu dat toto, ale na stojaka to drzat isto nebude...

aduskatt
14. nov 2012

....a zasa veterniky 😀 😀

dm1
14. nov 2012

@maya30 ja mam take nieco podobne len 2 srdiecka spojene a ja to "zapichavam" len tak ze to polozim normalne na plocho na tortu a zatlacim do torty malinko. mozno to tak mysleli lebo hento nijako na stojaka nezapichnes

monikapo
14. nov 2012

@maya30 ja mam take male plastove a len potriem jedlym lepidlom alebo trosku bieleho alkoholu a pridrzat na potahovke a to prilepi alebo este ked nemam nic po ruke ,tak jemne medom... 🙂

symoona
14. nov 2012

Ahojte dievčata. Tak dlho som tu nebola, ale potrebujem poradiť. Stále ked niekto chce odomna nejaku tortu tak len taku max. do 1000 korun. Ja ako zaciatocník este neviem akú hmotnosť bude mať približne výsledná torta.Najnovšie chcú klavír. Robili ste niektorá??Kolko vážila torta??Nechcem si pýtať veľa ale zase ani málo.

zdenallicka
14. nov 2012

@rapunzel1 Jaké děláš do větrníků krémy a jak děláš tu karamelovou polevu nahoře? Máš je nádherné! 😵

rapunzel1
14. nov 2012

postup som písala pár príspevkov pod veterníkami, 1 plnka vanilková pudingová, druhá čistá šľahačka s cukrom, tretia upálený karamel zaliaty šľahačkou a vyšľahané .Poleva:upálený cukor, zaliat vodou, rozpustiť karamel, dať dole z ohňa a zamiešať cukor práškový aby vznikla tekutá hmota, ktorá ale už nestečie a namáčať do toho ten vrch

jakelina
14. nov 2012

@symoona to máš těžko, ten klavír může mít tří nebo čtyři kila, ale i třeba deset. Záleží jak velký ho uděláš. 😀 😀

symoona
14. nov 2012

No chcela by som len taky 3 kilovy.max. 4....Ja co som zatial robila torty len pre nas, tak som ich nikdy nevazila, takze nemam predstavu kolko toho mam upiect aby som to vahou neprehnala...Proste uplny amater 😀

wera.g
14. nov 2012

ahojte, pridávam moje najnovšie a utekám sa pokúsiť vás dočítať a polajkovať 🙂))

mariann2
14. nov 2012

@symoona ahoj, ja som robila klavír s koníkmi a mal 4 kg, piekla som ho na plechu mramorák z 8 vajec a prekrajovala na dva pláty, kuk http://kkweb.sk/~torty/photo/photo_one.php?name...

lokalistin
14. nov 2012

@wera.g ta stym macom je uplne suprova 😕 😕 😕

wera.g
14. nov 2012

@lokalistin ďakujem moc moc moc 😵

1zaza
14. nov 2012

@wera.g bombové tortičky, paráda 🙂

pipka
14. nov 2012

@ajka82 a to taka mala tortulienka? sak ja som si to vtedy predstavovala ako nejaky megahrad, staroveky..v ktorom sa ma aj svietit...
ale to svetielko vnutri je super, krasne to vyzera 😉 to je ale ziarovka, nie sviecka dufam? 😅 😉

ja mam tip na Vianoce na taku torticku so svieckou..len neviem ci na nu budem mat cas 😅 😅 ale duufam, ze ano 😉

wera.g
14. nov 2012

@1zaza ďakujeeeem 😉)

pipka
14. nov 2012

babule..mam robit bazen...a teda otazka...
ked chcem dat na hmotu zafarbenu zelatinu...treba nieco pod to? teda medzi hmotu a zelatinu..alebo netreba? 😕
neroztopi zelatina hmotu? 😕

bo fotky co mam, tak tam nikde nic nevidim...teda ze by tam bolo nieco medzi zelatinou a hmotou...tak nevííííím 😅

aduskatt
14. nov 2012

@pipka roztopi☹ daj medvedikov alebo piping ak mas, teda spon mne to tak vzdy tvrdili, ze to topi, tak som ani neskusala a davam piping gel

lokalistin
14. nov 2012

@pipka mne sa zda, ze som niekde videla alobal pod zelatinou,ale väcsinou davaju ten zafarbeny pipingel a tam tusim nemusi ist nic, ale nie som si ista 😒

pipka
14. nov 2012

@aduskatt sak prave ze nemam 😝 😒 ..a medvedici su aj modri? ci bielych roztopit a zafarbit? 😕

neviem ci radsej tu vodu nespravim klasika z hmoty 😝

pipka
14. nov 2012

ale sak skusim ten piping kuknut 😉

aduskatt
14. nov 2012

@lokalistin tiez som to tak videla, bol fotopostup na jazierko, davala zelatinu do taniera, tam vyrezala tvar a dala to na tortu, kde bol alobal medzi potahom a jazierkom

aduskatt
14. nov 2012

@pipka ja ich nejem, tak neviem, ci su aj modri☹ to bol napad.sak ak nie, zafarbi zltych a mas zelenu vodicku, taku termalnu, v Ruzbachoch ju maju, 🙂

lokalistin
14. nov 2012

@aduskatt no presne to iste som myslela 😉

mizulienka
14. nov 2012

baby, aku velku tortu robite pre 15ludi? a aky priemer? dik

ajka82
14. nov 2012

@pipka nooo, ono to vypalilo nakoniec tak, ze kamarat nebude v BA ako si myslel, tak najskor ju nechcel, potom ze ano, potom zas ze nie lebo ze im to nevydrzi, ze oni sa pokusia sami nieco vytvorit... nakoniec zajtra pre to pride jedna kamoska co ma cestu do ziliny, tak mu to vezme s tym, ze oni si pecu zaklad tortu na plech, nejaky mensi korpus na to a hrad maju burizonovy, presne podla ich rozmerov a pokynov aby to pasovalo a este mi pisal, ci k motorke a figurke nemozem pribalit par stromov, ze oni budu bojovat len s potiahnutim torty... uz som mu popisale cele postupy a veci co maju robit a comu sa vyvarovat 🙄

pipka
14. nov 2012

@lokalistin @aduskatt dakujem, no mala by byt modra voda...ked v bazene plaveckom...nie? 😅
ale nasla som piping za dobru cenu tu u nas, tak asi zbehnem...sak keby som 4 baliky macov nakupila, to mam zajedno 😉

pipka
14. nov 2012

@ajka82 booze a aspon ti to dobre zaplatia? 😅 🙄 ja uz by som sa na to vy...ak neberu celu tortu, tak smola...sak tu najvacsiu makacku im spravis ty a oni budu machrovat aku maju super tortu 😅 😝

ajka82
14. nov 2012

@pipka viem ze ak davaju zelatinu, tak vystielaju baby bazeny foliou alebo alobalom, nech sa potah netopi... medvedici ak si dobre pamatam tak su zlti, oranzovi, cerveni, zeleni