Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
18. nov 2012

Kocky, pridava svoje tohotyzdnove. Len malinka Hortenzia - 13 cm priemer. Ak odo mna este niekto bude chciet hortenzie, ho asi niekam poslem☹ Sa mi vooobec nedarili☹ mali stat hore na torte, ale nech som robila co som robila, sa mi ich nedalo zviazat tak , aby som pritom neznicila vsetky listky 😠 . Takze som to vyriesila takto..
No a druha rychlovka - biela zimna, ktora, na moje pocudovanie mala obrovsky uspech.. niekedy fakt nerozumiem tym zakaznikom. 😕

denisak77
19. nov 2012

@heni79 no,problém je v tom ,že v našom úžasnom meste nemáme ani domáce potreby,ale ďakujem

sanild
19. nov 2012

Ahojte..prosim o poradu....Už viac krát som robila torty .Pracujem s Dama Top Specialom a pod potahovkou sa mi stále potí torta ,niekedy ked ju dám do chladničky na druhy den mi padnu boky.Neviem co robim zle.Nesmiem dat do chladničky alebo namiesto pudingového krému mám použivat nieco ine??? Može to byt aj od krému?..prosim poradte mi..

bzucinka2
19. nov 2012

@aduskatt 😝
mna tento tyzden cakaju 2 torty a 150 zakuskov 🙂

dadka212
19. nov 2012

ránečko 😀 moje nočné...spať som išla o pol 5 som troška malovala a stávala som už o pol 7 čo si po ne prišla kamoška....

ajka82
19. nov 2012

@lokalistin neviem ci neni neskoro...isto ti viem povedat ze zvolensky biely klasicka velkost je 145g a rajo ma tusim 125

lucula73
19. nov 2012

@sanild to bude asi tým kremom,pod poťah musí isť iba maslový krem,alebo stačí maslo s cukrom vymiešať,prípadne zbytky korpusu do toho,takú kašičku urob a tým obtri tortičku,vnutri može byť hocijaký krem.....
alebo do pudingového musíš pridať maslo,aby tam bolo vaic masla ako pudingu..........ale istota je iba maslo 😉 😉

ajka82
19. nov 2012

baby prosim, videli ste niekde predavat odkostkovane visne? okrem lidlu... pozerala som tesco(velke aj expres), terno a nic 😕
a padam prec, ked ma u uvidite tak ma vyzente, vcera som zaspala s babami, tak musim dobiehat zameskane 🙄 😅

lubi22
19. nov 2012

@ajka82 - v kauflande, vcera som kupovala 🙂

jenkka
19. nov 2012

@luciahromadkova chcela by som sa spytat, ze kde si kupovala taku velku sablonu abecedu? ja taku hladam a nejak nemozem najst. dakujem

katulkaaaaaa
19. nov 2012

ahojte moje dve ,dve som zabudla odfotit,to sa mi este nestalo 😉

aduskatt
19. nov 2012

@bzucinka2 zakusky ma nebavia, preto ich nerobiiiiiiim😨) max kremes pre mna doma🙂 ale este chvilu sa tu bude tocit pravidelne o veternikoch, tak aj tie si spravim🙂

aduskatt
19. nov 2012

tak nam dnes fajne zacal den.....rano sme zaspali, takze mlady pan 7,40 vstal a 7,50 uz fical do skoly, asi ma za to poobede sprdne🙂........ urady a notar uz obehane, nakup urobeny, este vybavim kuriera a uz nevystrcim paty z domu🙂 budem vas citat a vybavovat a citat a vybavovat.....ale ako sa poznam, skor citat🙂

vlada111
19. nov 2012

@njonja tie hortenzie sú pliaga. Ja ich robím do rezervy, lebo sa lámu pri ukladaní.

gabii83
19. nov 2012

prosim nejake napady fotky na hello kitty tortu nieco krasne no jednoduche bude to prva moja torta s marcipanom uz viem pracovat ale robila som iba kvety lebo ked som zacala robit hello kitty tak to vyzeral skor ako netopier, ale sme sa aspon zasmiali so sestrou :D dakujem
resp. nejakeho konika. pekny den vsetkym tvorivym maminkam

bilbery
19. nov 2012

@lussy23 moc děkuju

lamps
19. nov 2012

@gabii83 postup na Hellou Kitty, ale skús ju urobiť podľa nejakej hračky alebo obrázka a na koníka je tu video:

https://www.youtube.com/watch?v=75pwu1x439Y
njonja
19. nov 2012

@vlada111 ale ze ako sa lamu!!! Keby som to predtym vedela, tak si vezmem rezervu jeden den, kolko som ich musela dorabat..a stale to vzeralo, ze ich je malo☹

njonja
19. nov 2012

@dadka212 ta rapperovska je fantasticka!!!

ajka82
19. nov 2012

chladi sa, chladi sa... popri peceni pismenka nachystane, uvidim co tam este pridam 😵 do 14-15tej stiham 🙂

inak baby ak by ste niektora chcela hortenzie vykrajovacky(uz ked ich tu ohovarate 😀 ) tie tri velkosti, tak posuniem aj za evro, plus posta ak by som to posielala... aj tak som z nich pouzivala len tu najmensiu a dostala som kovovu vykrajovacku aj so zilkovacom na nu 😉

dadka212
19. nov 2012

@njonja dakujem 😵

daducha
19. nov 2012

Ahojte babulky,tak posielam najnovsie tortickovske deticky 😉 .Citat Vas nemam sancu,neviem kam skôr skocit,ale tortulienky idem popozerat.
Inak aj u vas take sialenstvo ? Ja do Vianoc nemam uz nic volne a kolko ludi som pdmietla ani nehovorim.a aj moje predsavzatie 2 torty na tyzden je fuc 😀 a a tak pod 5 nejdem .A skoro som na vlastne dieta zabudla ze by mu aj torticku trebalo ked budu narodky 😀 .A ze mr bean,tak som zvedava co skuzlim 😵 .Biela krstinova bola presne na zelanie,pri tom kufri musim nabuduce vymysliet ako to otvorit bez spiliek 😅

daducha
19. nov 2012

@dadka212 perfektnééééé 😵

sanild
19. nov 2012

@lucula73 Dakujem ti lucula73

dm1
19. nov 2012

kocky zdravim Vas 😵 . Pustili ma skor tak od dnes doma vegetim 😎

stankapk
19. nov 2012

Ahojte kocky odbornicky na Spidermana. Je tazke ho vymodelovat??? Robite podla nejakeho postupu? Myslim ze @pipka mala to stastie na nich 😉

aduskatt
19. nov 2012

@dm1 vitaj🙂 ako sa mas?

mizulienka
19. nov 2012

dievcence krasne torty vsetky, ani ja nestiham vobec citat, konecne mam opraveny pc, tak nevie, co sor kukat 😉

@daducha chcem sa spytat, mas nejaky dobry osvedceny orechovy krem? minule, co si mi poradila ten vanilkovy je vyborny 😉

mima595
19. nov 2012

ahojte, no moje dieta ma zajtra 3 roky...ja taka uvelicena, že mu spravim tortu nejake auticko..on "chče špidemana"..ukazujem mu taku tortu..taku nechčem, tak ša mi nepači...taku nečem, ša mi nepači 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ten starši by chcel všetky a ten mladši len jednu a nic ine ho nazaujima.....

aduskatt
19. nov 2012

@mima595 mna moj dorazil uplne jeho prianim torty...ona na vyrobu nebude tazka, ale ze....mami, na buduce narodky si prosim tortu v tvare preskrtnutej ucebnice 😀 😀 😀